Головна » Інтерв'ю із міським головою Анатолієм Болдашевим

Інтерв'ю із міським головою Анатолієм Болдашевим

14 листопада 2016 в 9:22 Переглядів: 1847

– Анатолію Івановичу, 3 листопада 19 із 25-ти присутніх на сесії депутатів міської ради висловили вам недовіру. Чи справді все так погано у Новодністровську?
– Передусім, варто зауважити, що на наш спільний результат працює вся команда виконавчого апарату міської ради. І працює доволі успішно. Наприклад, за 10 місяців поточного року нам вдалося перевиконати бюджет майже на 3,5 млн грн. Ці надходження виявились дуже потрібними, у першу чергу, для навчальних та медичного закладів, адже передбачені державою суми субвенцій не покривають їхніх фактичних витрат. А завдяки перевиконанню бюджету, з цієї ситуації ми виходимо безболісно, бо нестачу коштів компенсуємо з міської казни. Найперше, це стосується заробітної плати працівників (до речі, нашим вчителям, на відміну від інших, виплачується надбавка за престижність праці у розмірі 18 % при максимальній 20 %), а медики отримали преміальні за роботу під час епідемії грипу. Також за ці кошти в закладах проводяться ремонтні роботи, покращується їх матеріальне забезпечення, частково покриваються витрати на харчування учнів молодшої школи і значно – на оплату енергоносіїв. Надається суттєва підтримка громадським організаціям та окремим громадянам. Дотуються і комунальні підприємства лише у цьому році Управління «Тепловодоканал» отримало 400 тис. грн., а «Новодністровський житловик» – майже 900 тис. грн. Окремо на реалізацію програми благоустрою міста вже виділено 923 тис. грн.
Варто відзначити, що перевиконання бюджету відбулося, зокрема, і завдяки активізації претензійно-позовної роботи стосовно недобросовісних орендарів земельних ділянок та комунального майна. У результаті, відповідно до судових рішень 246 тис. грн уже надійшли до міського бюджету. Щодо стягнень на суму 486,5 тисяч прийняті ухвали. Ще 1 773тисячі гривень перебувають на виконанні. Також нашими юристами не допущено витрат з міського бюджету на загальну суму 1 028 тисяч грн та повернуто у власність громади незаконно надану у власність квартиру.
Також маємо чимало стратегічних напрацювань, тобто таких, що не одразу дають результати. З початку року над створенням інвестиційних програм працюють спеціалісти міської ради, деякі з них пройшли спеціальне навчання за системою «Хабітат». Є вже й плоди – для Територіального центру соціального обслуговування ми виграли, взявши участь у конкурсі, 140 тис. грн на облаштування сенсорної кімнати та придбання технічних засобів для реабілітації дітей з ДЦП та аутизмом. Завдяки участі в іншому проекті вдалося отримати 50 тисяч гривень на придбання сміттєвих контейнерів та облаштування для них майданчиків.
Але найбільш успішним вважаю розпочатий мною ще у 2012 році проект зі створення індустріального парку «Новодністровськ». Це нове поняття в українській економіці, що передбачає розміщення на визначеній території промислових об’єктів, для початку функціонування яких надаються певні пільги. Створення індустріального парку забезпечить залучення в місто інвестицій, робочі місця, а в майбутньому – ефективне землекористування. У цьому напрямку було вжито чимало заходів, зокрема, зібрано необхідний пакет документів, розроблено концепцію та план території, що був затверджений сесією. На сьогодні чекаємо включення Індустріального парку «Новодністровськ» до Реєстру індустріальних парків України. А участь у форумах та офіційних зустрічах тим часом уже забезпечила нам двох потенційних інвесторів. Працюємо також із Державним фондом регіонального розвитку (подали два проекти, що можуть бути реалізовані за кошти фонду у 2017 році), налагодили дружні стосунки з представниками словацьких міст – потенційними партнерами, формуються проекти програм та ведуться перемовини з румунською стороною в рамках програми транскордонного співробітництва СОП «Румунія–Україна» і багато такого іншого.
Досягнуто домовленостей стосовно передачі з балансу ПАТ «Укргідроенерго» (філій підприємства) у комунальну власність об’єктів – колишнього приміщення Промінвестбанку, незавершених будівництвом споруд готелю, житлового будинку, дитячого оздоровчого табору в урочищі «Вишнева». З метою недопущення закриття ДНЗ «Теремок» проводяться роботи щодо підготовки приміщення до передачі в комунальну власність.
Ще один напрямок роботи – відновлення фінансування об’єктів соціальної сфери міста, що здійснюється згідно із Титулом будови Дністровської ГАЕС. Ми відзвітували і закрили питання про кошти, що тягнулися в якості боргу упродовж попередніх років. Є напрацювання стосовно визначення сум фінансування об’єктів соціального призначення, що мають бути включені до Титулу другої черги будівництва Дністровської ГАЕС (4-го гідроагрегату). І основне – уперше, мабуть, за всю історію Новодністровська, до нас направлено транш у розмірі 13,5 млн грн. Добитися цього, повірте, було нелегко.
– Фактично це питання стало наріжним каменем на сесії 3 листопада. Нібито перелік розподілу коштів виявився не таким, як вирішила сесія.
– Річ у тім, що частина депутатів із самого початку каденції зайняла позицію «чим гірше, тим краще». Непорушно стоячи на ній, вони блокують чимало хороших починань. Наприклад, не були виділені кошти на розробку схеми розміщення тимчасових споруд, не підтримано запропонований нами детальний план частини лісопаркової зони, затягнули до критичного часу прийняття на баланс громади дитсадка «Теремок», фактично заблокували встановлення системи опалення у спортивному комплексі і ще багато чого. Дійшли навіть до того, що скликали людей, які займаються городництвом на території, де має бути індустріальний парк, щоб ті виступили проти його створення. Гадаю, що вони не до кінця усвідомлюють, що їхні дії не стільки дискредитують міського голову, як шкодять громаді міста. А стосовно переліку – найважливіше, щоб кошти таки зайшли у місто. З огляду на перебіг останніх подій, у цьому вже доводиться сумніватися.
Новодністровців скликали на сесію 3 листопада повідомленням про те, що закривається міська лікарня. Так прихильники безладу в місті та популісти намагалися створити ажіотаж, бо розуміли, що у нормальній діловій обстановці (а саме так має тривати сесія) колеги по депутатському корпусу їх не підтримають. А стосовно суті питання, то на цю тему найкраще взяти коментар у спеціаліста, тобто у головного лікаря. Мені ж відомо одне: ніхто лікарню закривати не збирався і не збирається. Навіть більше – до існуючих сорока планується додати ще п’ять ліжок. Щоправда, не всі вони передбачаються для цілодобового перебування, 20 (для таких пацієнтів, які хочуть ночувати вдома) функціонуватимуть як відділення денного перебування хворих у стаціонарі.
– Через запізнення з початком опалювального сезону школярі змушені були йти на незаплановані канікули, а вихованці дитсадків мерзли.
– Так сталося передусім через те, що ми виявилися заручниками розбірок між Кабміном та НАК «Нафтогаз». Остання поставила ультиматум, що не подасть жодного кубометра газу підприємствам, які мають борги, за винятком тих, що опалюють житловий фонд та релігійні організації або утримуються за рахунок бюджету. Наш «Тепловодоканал» під жодну з цих категорій не підпадає. Тому довелося оббивати пороги високих кабінетів, доводячи, що УТВК послуги з теплопостачання надає виключно бюджетним установам. І, хочу наголосити, що ні копійки заборгованості перед «Тепловодоканалом» наші заклади не мають. Завжди вчасно (іноді навіть авансом) і повною мірою бюджет розраховується з цим підприємством. Чому виникли борги перед «Нафтогазом» і чому керівник підприємства вчасно не узгодив графік погашення заборгованості – саме настав час запитати.
– В іншому комунальному підприємстві нібито працював аудит?
– Так. Передусім варто наголосити, що аудит перевіряє правильність ведення діяльності будь-якого підприємства на основі фінансової документації та надає рекомендації щодо вдосконалення роботи. У КП «Новодністровський житловик» упродовж уже трьох останніх років не проводилось жодної перевірки. А підприємство, між тим, має доволі розгалужену структуру, багато напрямків роботи, тобто високу складність управління. Щоб переконатися і міській раді як засновнику, і самому керівництву КП, що воно функціонує без порушень, і вирішено було замовити аудит. Але, на жаль, це викликало обурення не лише в начальниці «Новодністровського житловика», а й у деяких інших депутатів. Вилилось це обурення в події 3 листопада. І, хочу наголосити, якщо депутатський корпус надалі підтримуватиме ініціативи окремих осіб, то всі починання нашої команди можуть знову зупинитися. Як це було вже не раз.

За розмову подякувала Віта Плитус