Головна » І знову про приїзд Володимира Гройсмана на Сокирянщину

І знову про приїзд Володимира Гройсмана на Сокирянщину

20 червня 2016 в 14:04 Переглядів: 1066

Приїзд на Сокирянщину Прем’єр-міністра В. Б. Гройсмана був довгоочікуваним і до нього готувалися, як до Великодня. Усі можливі (а подекуди й не можливі) місця перебування делегації високопосадовців були причепурені в найкоротші терміни, бо ж, зустрічаючи дорогих гостей, кожен господар хоче показати себе із кращої сторони. Але, окрім, як показати себе, були величезні сподівання, щоб людей та про їхні проблеми почули на найвищому рівні, зокрема допомогли у реалізації адміністративно-територіальної реформи, одним із авторів якої є глава Уряду.
10 червня Прем’єр-міністра із хвилюванням виглядали громадяни Сокирян і не тільки: спочатку біля будівлі міської ради, у залі засідань якої вже зібралися голови міських і районних рад області, представники Офісу реформ, інші посадовці та численні співробітники ЗМІ. Утім несподівано нараду було передислоковано до приміщення Сокирянської районної ради, зала якої теж була вщерть заповнена охочими взяти участь у зустрічііз Прем’єром. В авральному порядку караван преси перемістився до будівлі райради. Тим часом Володимир Борисович відвідав Центральну районну лікарню, де встиг поспілкуватися з людьми.
Прибувши вже у залу засідань райради, Володимир Борисович на початку своєї промови висловив захоплення побаченим на Дністровській ГАЕС і поінформував, що в липні цього року буде затверджено програму розвитку української гідроенергетики на наступні 10 років, яка передбачатиме розвиток і модернізацію гідроенергетичних підприємств, а отже буде збільшення робочих місць.
Основною темою наступного обговорення була адміністративно-територіальна реформа. В. Б. Гройсман зауважив, що наразі спостерігаються непогані результати щодо здійснення децентралізації в Україні. Метою реформи є делегування громадам усіх послуг, які надає держава, отримання ОТГ податків, управління землею, щоби були створені передумови для надання якісної освіти, медицини і створення необхідної інфраструктури. Самодостатня громада без допомоги держави повинна надавати усі ці послуги населенню. Адміністративні центри мають бути орієнтовані на зручність і швидкість отримання послуг. Також Прем’єр-міністр висловив думку, що чим більша громада, тим вона багатша і більш самодостатня, але наголосив, що закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» передусім передбачає добровільність процесу, який має залежати виключно від рішень людей.
Голова Чернівецької облради Олександр Фищук щодо територіальної реформи висловився про обов’язковість утворення виключно самодостатніх громад.
Цікаво, що після 15 хвилин наради представників ЗМІ попросили на вихід, оскільки друга частина відбувалася у закритому форматі, хоча у залі залишилось ще багато, так би мовити, сторонніх людей. Що ж не хотіли виносити на загал? Можливо, висловлену народним депутатом М. Ю. Бурбаком підтримку утворення Новодністровської ОТГ, процес формування якої наразі увійшов в активну фазу?
«Стосовно ситуації у Новодністровську і в Сокирянському районі щодо створення об’єднаних територіальних громад, я цілком підтримую тези щодо добровільності об’єднання і що кожна громада сама повинна вирішувати, як їй об’єднуватися і з ким, як їй існувати далі. Якщо громади хочуть об’єднуватись, їх треба в цьому підтримувати. Якщо громада Новодністровська і громади сіл, які навколо нього, прийняли рішення об’єднуватися, їм треба допомагати. І я робитиму все, щоб цьому посприяти». Також Максим Юрійович звернувся до Прем’єр-міністра та представників Кабміну, щоб найближчим часом, врешті-решт, таки призначили голову Сокирянської райдержадміністрації, який теж впроваджуватиме реформу децентралізації.
Насамкінець зустрічі В. Б. Гройсман пообіцяв, що невдовзі на Сокирянщині проводитиметься засідання за круглим столом із питань децентралізації, на який буде запрошено експертів та народних депутатів.
Анастасія ЖАЛЮК