Головна » Реформування ЖКГ у Новодністровську: інтерв'ю із начальником комунального підприємства «Новодністровський житловик» Анатолієм Білоткачем

Реформування ЖКГ у Новодністровську: інтерв'ю із начальником комунального підприємства «Новодністровський житловик» Анатолієм Білоткачем

6 лютого 2019 в 15:38 Переглядів: 1601

Анастасія Жалюк: ТОВ «Аванті+» виграло конкурс на управління багатоквартирними будинками м. Новодністровська. Питання стосовно конкурсу з вивезення твердих побутових відходів ще відкрите?
Анатолій Білоткач: Рішення про вивезення сміття ще не прийняте.
А. Ж.: Також оголошено конкурс про обслуговування ліфтів?
А. Б.: Ні, управління будинками вже включає у себе ліфтове господарство. Так що цим займатиметься «Аванті+», хоча у них немає відповідної ліцензії, дозволів. Вони сподіваються, що профільні фахівці, які працюють у нас, перейдуть до них. 
А. Ж.: Що наразі лишається при КП «Новодністровський житловик»?
А. Б.: Благоустрій і міський ринок. А якщо виграємо конкурс на вивіз твердих побутових відходів, значить і цей вид діяльності буде за нашим підприємством.
А. Ж.: Після того, як «Житловик» програв конкурс на обслуговування багатоквартирних будинків, ваші працівники отримали попередження про скорочення. Люди вже отримують трудові книжки. Скільки це працівників і як КП виплачуватиме вихідну допомогу та розраховуватиметься за невикористані відпустки?
А. Б.: Наказ про скорочення був виданий мною одразу після оголошення конкурсу на управління багатоквартирними будинками, тому що ніхто не знав, які будуть його результати. Але ми повинні були бути готовими до того, що у разі програшу не довелося оплачувати протягом двох місяців вимушений прогул. Отримавши юридичний висновок у міській раді, що це правомірно, попередили людей про скорочення за 2 місяці – одразу після оголошення конкурсу. Я зібрав загальні збори підприємства, запросив працівників центру зайнятості – директора Валентину Вовківську та Людмилу Приступу, яка є і депутатом міської ради. Вони вичерпно відповіли на всі запитання, які цікавили наших працівників. Було наголошено: всі соціальні пільги і виплати будуть здійснені, страховий стаж збережений, а допомога по безробіттю виплачуватиметься 11 місяців. У перший місяць буде надана вихідна допомога за рахунок підприємства.
А. Ж.: Оскільки «Аванті+» приступить до виконання обов’язків з 1 березня, а працівники «Житловика» уже звільняються, як буде відбуватися обслуговування будинків у лютому?
А. Б.: У лютому обслуговування будинків уже відбувається. У перший же день місяця ми усунули аварійну ситуацію у 23 «С», де погоріли кабелі, та у 11 «С», де був прорив водопроводу. Аварійна служба працює, а також і працівники інших служб відповідно до цивільно-правових договорів. У лютому ми будемо надавати якісні та повноцінні послуги.
А. Ж.: То скільки людей скорочується з «Житловика»?
А. Б.: Усі люди отримали попередження і всі скорочуються. Абсолютно всі, тому що реформа житлово-комунального господарства проводиться і це підприємство буде взагалі ліквідоване.
А. Ж.: Новодністровська міська рада вже укладала договір на благоустрій із КП «Новодністровський житловик»?
А. Б.: Ні. Я сам хочу знати, на яких умовах у лютому у нас буде співпраця з міською радою. Поки що це не визначено. Люди до кінця лютого працюватимуть за цивільно-правовими угодами. А далі міська рада має вирішити, що з нами буде.
А. Ж.: Скільки потрібно грошей, щоби виплатити вихідну допомогу працівникам, які звільняються, і компенсацію за невикористані відпустки?
А. Б.: Це близько 1,5 млн грн, але сума уточнюється. Ми подали розрахунки, які перевіряються фінансовим управлінням і відділом економіки міської ради. Коли буде узгоджена остаточна цифра, міська рада знайде ці кошти, щоби розрахуватися з людьми.
А. Ж.: Що відбуватиметься з майном, яке наразі перебуває на балансі комунального підприємства? Міська рада буде приймати рішення про ліквідацію КП? Який Ви бачите подальший шлях?
А. Б.: Я не знаю, яке рішення прийме міська рада, але просив на сесії поки що зберегти комунальне підприємство і майно. Можливо, доведеться ще повертатися до послуг цього підприємства. Такі приклади та випадки можна побачити в інших містах, коли мешканці, незадоволені призначеним управителем, вимагають від місцевої влади повернення попередніх надавачів послуг. 
Відповідно до розпорядження міського голови, створено комісію з інвентаризації майна КП «Новодністровський житловик». Усе буде перевірено і зберігатиметься на своїх місцях.
А. Ж.: Уже не працює каса «Житловика». Як новодністровцям оплачувати послуги, за які вони мають розрахуватися до березня?
А. Б.: Через банківські установи. Так, як вони розраховуються за газ, світло та воду.
А. Ж.: «Житловик» раніше виконував багато додаткових функцій, до прикладу – ритуальні послуги при похованні одиноких городян. Хто займатиметься цим надалі?
А. Б.: Ми робили все, що просила міська рада, тому що ми – комунальне підприємство. Це і під час проведення загальноміських заходів День міста, Дністер-фест, Дні Словаччини, а також виконували інші функції, які не входили у наші прямі зобов’язання.
Щодо допомоги при похованні одиноких громадян, то на сесії уже піднімалося питання, щоб при Терцентрі створили відповідну службу, яка б цим займалась. Із ритуальними послугами не все так просто. Знайти у людину, яка б задешево копала ями неможливо. Я зараз не можу знайти сантехніка, електрика, газозварника – усі виїхали працювати за кордон. Так що зараз катастрофічна ситуація із кадрами, особливо – робітничих професій.

Інтерв'ю провела Анастасія Жалюк