Головна » Реформування ЖКГ у Новодністровську: на запитання відповідає директор ТОВ «Аванті+» Роман Жулепа

Реформування ЖКГ у Новодністровську: на запитання відповідає директор ТОВ «Аванті+» Роман Жулепа

6 лютого 2019 в 15:38 Переглядів: 1652

Анастасія Жалюк: ТОВ «Аванті+» – управитель багатоквартирних будинків житлового фонду м. Новодністровськ, який невдовзі розпочне обслуговувати місто. А чим до цього займалося товариство?
Роман Жулепа: «Аванті+» має металобазу у промисловій зоні Новодністровська, відповідно торгує металопрокатом, а також надає транспортні послуги з вантажних перевезень, бере участь у вивезенні великогабаритного сміття у Чернівцях і періодично у Києві.
А. Ж.: З 1 березня ви приступаєте до виконання обов’язків – який саме це комплекс робіт?
Р. Ж.: Прибудинкова територія, внутрішньобудинкові мережі, ліфтове господарство, поточний ремонт дахів. Тобто прибирання, поточні ремонти і обслуговування. Благоустрій і вивіз твердих побутових відходів у наші обов’язки не входить.
А. Ж.: Чи будуть у вас трудові відносини з робітниками КП «Новодністровський житловик»? Вами було попередньо заявлено, що ви їх працевлаштуєте у товаристві.
Р. Ж.: Я вже письмово повідомив Новодністровську міську раду, що 56 осіб із «Житловика» працюватимуть у ТОВ «Аванті+».
А. Ж.: На останній сесії міської ради порушувалось питання, що в бюджеті потрібно терміново знайти додаткові кошти на виплату вихідної допомоги працівникам, яких скорочують із комунального підприємства. Ви приймаєте до себе працівників шляхом переведення?
Р. Ж.: Жоден керівник переведенням робітників не візьме. Усі гарантовані трудовим законодавством виплати має здійснити КП «Новодністровський житловик». Покладати якісь фінансові зобов’язання на «Аванті+» через переведення працівників – неправильно.
А. Ж.: На яких умовах люди будуть прийняті до вас на роботу? Обсяги робіт, які вони виконували у КП «Новодністровський житловик», і у вас – будуть різнитись?
Р. Ж.: Людей прийматиму у штат товариства на постійній основі. Двірникам я пообіцяв більшу зарплату, ніж вони отримували в «Житловику». Так і буде.
Наразі межі благоустрою і прибудинкової території ще не визначені. Коли будуть зроблені паспорти, буде зрозуміло. Але вже можу сказати, що двірників буде залучено трохи менше, але зарплата у них буде більшою.
А. Ж.: Яким стане механізм ціноутворення на комунальні послуги? Як тариф погоджуватиметься з мешканцями у разі зміни вартості його складових?
Р. Ж.: Відбувся конкурс на управителя житлового фонду. У ньому брали участь 4 кампанії. Із них товариство «Аванті+» надало пропозицію із найнижчою ціною. Зауважу, меншою, ніж вказав «Новодністровський житловик». Зараз поширюється недостовірна інформація, що тариф одразу зросте. Але він вже визначений – це та ціна, яка була оголошена на конкурсі – 2,95 грн за 1 м3 для будинків без ліфтів та 4,20 грн – з ліфтами. Наразі нам не потрібно узгоджувати тариф із мешканцями.
Згідно із законом. тариф може змінюватися лише за згодою співвласників багатоквартирних будинків (не менше 50 %). Ми самі ціну міняти не можемо. Тому у разі потреби будуть проводитися громадські збори.
А. Ж.: Зараз у КП «Новодністровьский житловик» забирається значна частина обов’язків. Містом ширяться чутки, що і майно, і виробничі потужності переходять у приватну власність, розкрадаються. А чи взагалі законом передбачений якийсь механізм безоплатної передачі основних засобів переможцю конкурсу? Чи, може, плануєте оренду комунальної техніки?
Р. Ж.: Які потужності? У «Житловика» практично немає техніки. Тільки один новий трактор. Матеріально-технічна база у ТОВ «Аванті+» своя. Від «Житловика» нам обладнання не потрібне.
А. Ж.: Якщо ваше підприємство виграє конкурс на вивезення твердих побутових відходів, як бачите виконання вимог щодо сортування сміття?
Р. Ж.: Ми прогнозуємо інвестиції в міні-сортувальну лінію. Це вказали в конкурсній пропозиції. Але про реалізацію проекту поки говорити зарано.
А. Ж.: Як ви плануєте обслуговувати ліфтове господарство? Чи є у вас профільні фахівці?
Р. Ж.: Поки ми не можемо прийняти ліфти в обслуговування, тому що вони не пройшли експертизу. Якщо взяти їх на баланс без цієї процедури і трапиться аварійна ситуація, хтось постраждає – буде кримінальна відповідальність. Ми на таке не погоджуємось. Усе має відбуватися згідно із законом. Щодо спеціалістів – це не проблема. Ми їх забираємо з «Житловика».
А. Ж.: На КП «НЖ» міська рада покладали ще додаткові функції. Забезпечення певних робіт на загальноміські заходах. Як це відбуватиметься надалі?
Р. Ж.: Справа в тому, що ці роботи включає у себе дільниця з благоустрою, на яку виділяються кошти з бюджету. Це не функція управителя будинками. Тобто міська рада виділяла додаткові кошти «Житловику» – і вони це робили. Наразі ми також можемо укласти договір із міською радою на виконання необхідних робіт, скласти кошторис і працювати.
А. Ж.: Для того, щоб товариство безперебійно приступило до обслуговування житлового фонду 1 березня, чого вам не вистачає зі сторони міської ради або КП «Новодністровський житловик»? Які питання ще не вирішені?
Р. Ж.: Як уже зазначалось, поточний технічний огляд ліфтів та експертизи,
А. Ж.: Як мешканці будуть розраховуватись за послуги, які надаватиме ваше підприємство?
Р. Ж.: Для зручності людей ми хочемо, щоби залишилася можливість оплачувати послуги в касі, як і раніше. Будемо домовлятися про оренду цього приміщення. Також можна буде розраховуватись в банківських установах, плануємо підключення до он-лайн сервісу «Приват24». Окрім того, буде «гаряча» лінія – якщо надходитимуть скарги на роботу працівників нашого підприємства, будемо приймати міри.
Р. Ж.: Насамкінець хочу звернутися до мешканців міста Новодністровськ, щоби вони з розумінням віднеслися до реформування житлово-комунального господарства, не піддавалися дезінформації та панічним настроям.
Так, неможливо одномоментно усунути усі проблеми, які є в житловому фонді, будемо вирішувати їх поступово. Упевнений, що якість обслуговування житлового фонду не погіршиться, ТОВ «Аванті+» забезпечить у місті порядок.

Інтерв'ю провела Анастасія Жалюк