Головна » Вітаємо із Всеукраїнським днем бібліотек

Вітаємо із Всеукраїнським днем бібліотек

27 вересня 2018 в 13:00 Переглядів: 182

Шановні колеги!

Вітаю вас із Всеукраїнським днем бібліотек. Щороку це свято все потужніше, все могутніше входить у наше професійне життя. Скоро цьому святу виповниться 20 років. Я вважаю, що це дуже добра нагода всім нам іще раз подивитися на нашу професію, оцінити наші здобутки, звірити певні вектори нашого руху задля того, аби оцінити наше місце, роль і значення в житті суспільства. Що таке бібліотека для кожного громадянина? Наскільки бібліотеки працюють так, аби задовольняти потреби громади у книзі, у читанні, у дозвіллі, у доступі до інформації? Саме цього дня, 30 вересня, ми все частіше задаємо собі це запитання і більшість наших бібліотек впевнено можуть сказати, що всі свої зусилля, всі свої професійні вміння і професійні якості вони застосовують заради того, аби читачам було комфортно в наших бібліотеках, аби наше суспільство могло належно оцінити працю бібліотекаря.

Новодністровська міська бібліотека бере початок своєї історії з 1975 року як філіал Сокирянської ЦБС, фонд якої складав на той час 3 тис. примірників. Першою зареєстрованою книгою була «Історія міст і сіл Чернівецької області», яка збереглася донині. Першим фундатором і засновником бібліотечної справи стала завідуюча філіалом М. О. Кузема, бібліотекарем – Г. Й. Скакун. Спочатку бібліотека функціонувала у приміщенні школи № 1. У 1977 році бібліотеку було переведено у приміщення гуртожитку «Г», 1 поверх.

У 1985 році відбувся поділ книжкового фонду на 2 категорії: література для дорослого населення та юнацтва і література для дітей віком до 15 років. Внаслідок поділу почали функціонувати дві бібліотеки – для дорослого населення (завідуюча М. О. Кузема, бібліотекарі В. М. Курган та Г. П. Щаслива) і бібліотека для дітей (завідуюча Г. Й. Скакун, бібліотекар С. М. Зозульська та Н. С. Чорна).

У серпні 1990 року М. О. Кузема (зав. бібліотекою для дорослих) виходить на заслужений відпочинок, бібліотечну установу для дорослих очолила В. М. Курган, яка була її керівником протягом 20 років), старший бібліотекар – Г. П. Щаслива.

У серпні 1995 року бібліотечні заклади переходять у новозбудоване  приміщення за адресою: м-н «Сонячний», буд. № 24. У липні 2000 року Новодністровськ отримав статус міста обласного значення. У кінці року бібліотеки відокремлюються від Сокирянської ЦБС і переходять у підпорядкування Новодністровського відділу культури, який очолив М. З. Грохольський.

Злиття двох бібліотек відбулося у 2003 році, внаслідок чого утворилася одна бібліотечна установа під назвою «Новодністровська міська бібліотека», з двома відділами обслуговування користувачів – дорослого та дитячого населення. Книжковий фонд нараховував майже 29 тис. примірників, площа бібліотеки становила 200 м кв.

На початку 2012 року у зв’язку з утворенням відділу гуманітарної політики, фонд дитячої літератури було передано бібліотечним закладам освіти. З того часу населення міста обслуговує одна публічна бібліотека – Новодністровська міська бібліотека для дорослих. Керівник закладу – Г. П. Щаслива, бібліотекар – Н. С. Чорна.

Книжковий фонд бібліотеки після реорганізації налічував 10 063 прим.

У 2016 році відбулася реорганізація ВГП і знову утворився відділ культури, який очолила А. А. Присакар. У березні 2017 р. міська бібліотека перейшла у приміщення ЗОШ ІІ–ІІІ ст., ІІ поверх. Керівник закладу – Л. О. Мідріган , бібліотекар – Н. С. Чорна.

Вітаючи вас з цим днем, хочу побажати всім міцного здоров’я, гарних читачів, глибоких книжкових джерел, щастя і добробуту вашим родинам. Нехай професійне життя кожного з вас стане різноманітним, красивим, насиченим. Нехай кожен із вас матиме можливість реалізуватися у своїй професії, мати певні поштовхи до зростання!

Людмила Мідріган, завідуюча Новодністровської міської бібліотеки