Головна » Відкриття нової спортивної зали – лише перший крок на шляху великих змін

Відкриття нової спортивної зали – лише перший крок на шляху великих змін

2 лютого 2018 в 17:58 Переглядів: 2695

 30 січня 2018 року – історичний день для спортивного життя Новодністровська. День, якого так довго чекали десятки родин. День, який змінить долі багатьох людей, хоча вони про це ще навіть не здогадуються.

Саме ця дата ознаменувалась відкриттям у нашому місті нової спортивної зали.

Олександр Крутій

ІДЕЙНИЙ НАТХНЕННИК

Це частина проекту «СТВОРИ СВОЄ МАЙБУТНЄ», що започаткований Благодійною організацією «Смарт Ангел», співзасновником якої є Олександр Крутій

Містяни вже неодноразово чули це ім’я, адже саме Олександр став головним організатором «Дністер-Фесту» у 2016 та 2017 роках. Окрім того, він вже давно переймається спортивною галуззю Новодністровська, підтримуючи спортсменів міста, організовуючи змагання. Навесні 2017 року Олександр Крутій зробив місту великий подарунок, закупивши для тренування дороговартісний човен-дракон з комплектом спорядження. Саме завдяки йому на базі Новодністровська була створена Чернівецька обласна федерація з веслування на човнах «Дракон», президентом якої наразі і є Олександр.

МЕТА ПРОЕКТУ

Суть проекту значно ширша, ніж просто спортзал. Його мета – об’єднати зусилля людей, організацій та структур, які мають відношення до спорту та зробити у  Новодністровську єдиний Спортивний Центр у рамках проекту «СТВОРИ СВОЄ МАЙБУТНЄ». 

Наразі у  планах організаторів ремонт та облаштування трьох спортивних залів. 30 січня відбулось відкриття лише першої з них – зали єдиноборств. Наступною має стати зала для занять йогою та фітнесом. Згодом – атлетична зала з тренажерами.

Організатори хочуть об’єднати під одним дахом спортивні клуби та організації міста, створити колектив активних та свідомих людей, щоб разом займатися спортом, проводити активно дозвілля, реалізовувати соціальні ініціативи. На базі цього тренувального простору будуть відкриті нові спортивні секції та гуртки для дітей та дорослих, плануються проводитись спортивні змагання та навчально-тренувальні заходи.

Мета цієї ініціативи з самого початку полягала у розпочинанні більш грандіозного плану, а саме – реконструкція вцілому Спортивного комплексу. Саме реконструкція і відкриття зали єдиноборств має стати тією іскрою, котра роздмухає полум’я.

АКТУАЛЬНІСТЬ ТА ЗАВДАННЯ

Організатори наголошують – це соціальний проект і його діяльність не містить комерційної основи, не має на меті отримання прибутку для розподілення між конкретними учасниками проекту.

Його соціальна важливість полягає ще й у тому,  що діти із неблагополучних сімей, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування матимуть змогу відвідувати спортивні заняття безкоштовно. Завдяки чому юні спортсмени зможуть відчути себе членами однієї родини, проводити час оздоровлюючись.

Також серед завдань проекту: максимальне залучення мешканців міста до занять фізичною культурою і спортом, та створення належних умов для реалізації їхніх здібностей у цих сферах; популяризація здорового способу життя через пропаганду гармонійного духовного та фізичного виховання у суспільстві; сприяння у створенні умов для реалізації мешканцями,  дітьми та молоддю Новодністровська права на вільний вибір видів спорту та права на доступність занять фізичною культурою та спортом.

ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ

Олександр Крутій розповідає про шлях, який довелося подолати для того, аби цей проект втілити у життя:

«Ідея відкриття зали виникла більше року тому, у січні 2017 року. Спочатку було бажання привести до ладу спортзал у підвалі буд.№ 9 м-ну "Сонячний", щоб там у нормальних умовах мали змогу тренуватися спортсмени. Та коли оглянули підвал, то стало зрозуміло, що в тих умовах тренуватися неможливо, треба шукати інші зали.

Санвузол у підвалі 9 "С"

Далі була зустріч із директором Спортивного комплексу Віталієм Маркітаном та обговорювалася ідея створення схожого проекту саме в ДЮСШ.

Збігів, мабуть, дійсно не буває. Тому що одночасно в цей же період відбулася зустріч з Ганною Піжевською, яка очолює Громадську організацію «Фізкультурно-спортивний клуб Новодністровськ». ГО «ФСКН» також активно переслідувала  ту ж саму мету і ними було вже проведено певну роботу: у пошуках відповідного приміщення розглядалися різні будівлі на території Новодністровська, йшли перемовини з власниками приміщень і т.п. Ось так і відбулося об’єднання зусиль. Було обговорено разом ідею облаштувати зали у діючому Новодністровському спортивному комплексі. Тоді ж відбулась вже спільна зустріч з директором спортивної школи Віталієм Маркітаном, який пообіцяв цілковите сприяння.

На початку жовтня 2017 року був укладений договір оренди з Чернівецькою облрадою, до якої тоді ще належав спортивний комплекс. Тоді ж, у жовтні, розпочалися ремонтні роботи.

Спортивна зала на етапі ремонту

Першочергово планувалося зробити ремонт за 1-2 місяці, та ще до нового року розпочати роботу секцій. Проте у ході реконструкції виникало багато все нових і нових задач, які тягнули за собою все більше витрат часу, зусиль та фінансів. На жаль, не дивлячись на звернення до можливих спонсорів, на тому етапі відчутної підтримки та допомоги не було і все робилося власними силами

КИЇВСЬКА ГРУПА ПІДТРИМКИ

У листопаді 2017-го, у місті Києві, відбулась презентація цього проекту лідерській програмі «Big Game -195», що організована компанією «Baltic Training Group» . Саме тоді наш проект було обрано серед інших проектів для допомоги в реалізації. Підтримка BG-195 була надзвичайно важливою, адже у цей критичний період стало зрозуміло наскільки масштабним є цей проект, і що зробити його лише своїми силами неможливо.

Два десятки мешканців Києва протягом трьох місяців витрачали велику кількість часу та зусиль, щоб зібрати кошти для Проекту. Вони організовували благодійні концерти та аукціони, колядували, робили аукціон побачень – усе з єдиною метою, наблизити день відкриття нашої зали.

Колектив «Big Game -195» колядує

Неймовірно, але за цей період їм вдалося зібрати понад 190 тисяч гривень, за що їм величезна вдячність від нас усіх!

СПІВПРАЦЯ З ВЛАДОЮ

У грудні 2017 року проект «СТВОРИ СВОЄ МАЙБУТНЄ» підтримала Новодністровська міська рада та особисто міський голова Анатолій Болдашев, що вилилося у підписання чотиристороннього меморандуму про співпрацю. Окрім міської ради сторони підписання  меморандуму: Благодійна організація «Смарт Ангел», Громадська організація «Фізкультурно-спортивний клуб Новодністровськ» та Комунальна установа «Новодністровська ДЮСШ». Також долучився і відділ молоді та спорту НМР, на чолі з начальником Тетяною ЗубецьТож ми сподіваємось на цілковиту підтримку муніципальних органів влади та впевнені, що це нам вдасться.

Загалом, від початку ремонтних робіт, минуло чотири місяці напруженої праці. Протягом цього часу з'являлось безліч перешкод та проблем, які завжди виникають у тих, хто щось робить. Але результат говорить сам за себе.

Сподіваємось, що наш спортивний центр буде осередком для усіх спортивних організацій та небайдужих до спорту людей. Ми завжди відкриті для співпраці» - зазначив Олександр Крутій.

ПРО НОВУ ЗАЛУ

Нова зала облаштована у будівлі спортивного комплексу, на місці вже давно не діючого кафе, яке колись було відоме новодністровцям під назвою «Черевичок». Площа зали – понад 100 кв.м, плюс тренерська та роздягальня. На більшу частину підлоги розстелено бірцівський килим. Також вже  є чотири груші, канат, шведська стінка, турнік, бруси, гантелі, штанга, необхідне екіпірування.

Зала після ремонту

Та найважливіше - тут тепло! Усім відомо, що саме відсутність централізованого опалення є головною проблемою діючого спортивного комплексу. Обігрів цього приміщення відбувається за рахунок шести панельних керамічних обігрівачів та такої ж кількості менших конвекторів. Також на стінах облаштоване захисне амортизуючи покриття з синтетичного матеріалу, яке виконує додаткову енергозберігаючу функцію.

ЦЕРЕМОНІЯ ВІДКРИТТЯ

30 січня, у день відкриття, до нової зали завітало близько сотні гостей. Серед них і спортсмени, і батьки з дітьми, які тільки планують записатися у секції, і ті, хто безпосередньо доклав рук до відкриття зали.

У святково прикрашеному приміщенні панувала надзвичайно радісна атмосфера, звучало багато теплих слів, лунав дитячий сміх. Музичний супровід забезпечив Олександр Сапожнік. Кожен із гостей міг пригоститися кавою, чаєм та печивом.

До присутніх звернулися – Олександр Крутій, Ганна Піжевська, Віталій Маркітан та заступник міського голови Микола Козак.

Саме вони здійснили кульмінацію вечору – перерізали  червону стрічку, пообіцявши зберегти свої фрагменти як символ співпраці.

Церемонія перерізання стрічки

І вже у відкритій залі, на новенькому бірцівському килимі, продемонстрували свої бойові здібності вихованці секції панкратіон, під керівництвом тренера Руслана Сольського. Згодом тренери - Руслан Сольський та Олексій Причишин - мали змогу виступити перед присутніми та поспілкуватися з батьками.

Показовий виступ під час відкриття

Несподіваним подарунком для маленьких майбутніх чемпіонів став солодкий подарунок – яскравий спортивний тортик. Якого, до речі, вистачило на усіх присутніх діток.

СЛОВА ПОДЯКИ

Під час заходу організатори не шкодували слів подяки для усіх, хто докладав свої зусилля до відкриття спортзалу. Окрім вищезазначених сторін меморандуму, це багато людей та організацій.

Важливою стала допомога Василя Івановича Кирилюка, керівника  проектної організація ТОВ "ДністерЕнергоСервіс", який погодився безкоштовно розробити проект реконструкції електромережі для зали. Безпосередньо проект розробляв працівник компанії Ілля Дяк. Цей проект був важливою і необхідною складовою усього ремонту.

Окрема подяка адміністрації та колективу Новодністровської ДЮСШ, які допомагали та йшли на зустріч протягом усього довгого періоду ремонту.

Подяка людям, які безпосередньо здійснювали ремонтні роботи - зокрема Віктору Чорному, чиїми руками зроблено більшу частину робіт.

Також подяка спортсменам та тренерам - Руслану Сольскому з його вихованцям, зокрема Андрію Химичу, Юрію Балацькому, Павлу Івановичу Причишину. Підтримали та допомогли з ремонтом батьки дітей-спортсменів, зокрема родини Захарчуків та Басарабів. Усіх згадати неможливо, адже так багато людей докладало зусиль у ході втілення проекту!

ПОДАЛЬШІ ПЛАНИ

Вже з 1 лютого планується відкриття двох спортивних секцій, але ще лишилося багато робіт: ремонт у роздягальнях, облаштування душових, оздоблювальні роботи у залі для йоги. Та наймасштабніший з них – ремонт тренажерної зали, де треба поновлювати усе, починаючи від підлоги. А це все нові і нові кошти, тож організатори готові до співпраці та підтримки – фінансової, матеріальної, трудової.

ВІДКРИТТЯ НОВОЇ СПОРТИВНОЇ ЗАЛИ – ЛИШЕ ПЕРШИЙ КРОК НА ШЛЯХУ ВЕЛИКИХ ЗМІН

 Олександр Крутій зауважує: «Відкриття цієї зали – лише початок. Важливо зміни відношення населення до багатьох аспектів соціального життя. Бо саме наявна та сформована десятиліттями ментальність людей (а особливо людей у Новодністровську) потребує кардинальних змін. І саме зміна свого світогляду та відношення до життя є першим кроком до формування громадянського суспільства. Ідея, яку потрібно органічно вживлювати у свідомість людей, полягає у тому, що саме люди є господарями свого життя!

Саме люди і кожна людина окремо є джерелом та генератором позитивних змін. І ці зміни потрібно реалізовувати шляхом об’єднання зусиль (бо одному важче) і шляхом використання законних методів при реалізації таких змін, в тому числі шляхом співпраці і взаємодії з органами влади та місцевого самоврядування. Бо саме народу належить влада, а наявна система органів держави має бути інструментом для реалізації своїх прав і люди мають вчитися їх використовувати і співпрацювати, вимагати, спілкуватися…а не тільки скаржитись (хоча і цей інструмент має бути присутнім). Ми повинні змінити свою свідомість, яка сформована по типу «нам повинні!.. мені мають зробити!...» і зрозуміти, що майбутнє в самоорганізації та об’єднанні. Світ змінюється дуже швидко. І не можна досягти змін, залишаючи всі обставини з минулого.

Згадаймо дуже не дитячу фразу твору з «Аліса в країні чудес» Льюїса Керролла –  «Треба бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше!». А тому хотілося саме цим відкриттям спортивної зали звернути уваги людей на необхідність кардинальних реформ своєї свідомості і всього навкруги. За цим – майбутнє. Потрібно займатися своїм життям, майбутнім, майбутнім своїх дітей, а не тільки сподіватися чи вимагати цього від інших. Ніхто не подумає про вас так, як це зробите ви. І наші мрії мають стати нашою метою, а як казав Оноре де Бальзак: «…щоб досягти мети, потрібно, насамперед, іти». 

 НАБІР У СЕКЦІЇ

А ви вже записали своїх дітей у спортивну секцію? Поспішайте, кількість місць обмежена.

Боротьба (греко-римська, вільна) з 6 років – тренер Причишин Павло Олексійович

Панкратіон з 8 років – тренер Сольський Руслан Іванович.

Деталі та запис за телефоном: 096-988-679 Анна

Репортаж Ірини Шундрій

Більше фотографій з заходу відкриття за посиланням