Головна » Стан ринку праці за 3 місяці 2018 року у місті Новодністровськ

Стан ринку праці за 3 місяці 2018 року у місті Новодністровськ

24 квітня 2018 в 9:23 Переглядів: 267

На 1 січня 2018 року на обліку в Новодністровській міській філії Чернівецького ОЦЗ перебувало 317 безробітних громадян.

Упродовж січня–березня 2018 р. за допомогою у працевлаштуванні звернулося 119 громадянин.

В цілому ринок праці за 3 місяці 2018 року склав 436 осіб. У 2017 році за цей же період ринок праці складав 638 осіб, що на 202 особи більше ніж у 2018 році.

Станом на 1 квітня 2018 року на обліку перебувало 306 безробітних громадян, а на 1 квітня 2017 року – 460 осіб, що на 154 особи більше ніж У 2018 році.

Працевлаштування

За сприяння державної служби зайнятості з 3 місяці 2018 р. працевлаштовано 122 осіб, зокрема 40 з них мали статус безробітного.

Для нашого моноструктурного міста питання працевлаштування молоді та жінок – найболючіше та найактуальніше.

Тому службою зайнятості проводиться багато заходів для пошуку роботи саме цим категоріям населення. Серед працевлаштованих безробітних 19 – жінки, що становить 48 % від загальної кількості працевлаштованих безробітних, 13 – молодь у віці до 35 років, а це 33 %.

Також особливу увагу приділяємо особам із числа соціально незахищених, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні (перед пенсійний вік, матері, що мають дітей до 6-ти років тощо) – за 3 місяці 2018 року працевлаштовано 14 осіб цієї категорії.

Станом на 1 січня 2018 року на обліку в Новодністровському МЦЗ перебувало 11 осіб із інвалідністю. Усього за 3 місяці перебувало на обліку 15 осіб цієї категорії, працевлаштовано 1 особу з інвалідністю.

Особлива увага приділяється такій категорії населення, як учасники АТО. Хлопці, що демобілізовані після закінчення служби на сході нашої країни, звертаються до Центру зайнятості в пошуку роботи. Вони залучаються до всіх профорієнтаційних та інформаційних заходів служби зайнятості, проходять співбесіду з психологом та отримують допомогу по безробіттю. Протягом 3-ох місяців поточного року за пошуком роботи до Новодністровського МЦЗ звернулося 7 учасників АТО, 2 учасників АТО – працевлаштовано.

З метою орієнтації на самозайнятість серед незайнятого населення міста проводиться також інформаційно-роз'яснювальна робота щодо можливості започаткування власної справи шляхом проведення семінарів, тренінгів та інших групових заходів, консультацій представників установ та служб з питань провадження підприємницької діяльності. За звітний період надано 26 консультацій з питань організації та провадження, правових аспектів підприємницької діяльності незайнятому та зайнятому населенню міста із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади.

Професійне навчання

Важливим напрямком роботи для підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці є професійна підготовка та перепідготовка безробітних осіб.

За 3 місяці 2018 року з метою набуття нової професії або спеціальності у навчальних закладах проходили профнавчання 20 безробітних осіб, зокрема 6 – соціально-незахищені. Усі безробітні особи, що пройшли профнавчання, – працевлаштовані. Рівень працевлаштування після закінчення профнавчання складає 100 %.

Компенсація єдиного соціального внеску роботодавцям

Згідно з Законом України «Про зайнятість населення», одним із видів соціальних послуг є  надання роботодавцю компенсацій єдиного соціального внеску за створення нових робочих місць для працевлаштування безробітних осіб, що належать до квотної категорії.

З початку 2018 року працевлаштовано одну особу з наданням компенсації  роботодавцю у розмірі ЄСВ.

Оплачувані громадські та тимчасові роботи

Організація оплачуваних громадських робіт та робіт тимчасового характеру для безробітних громадян – це ефективна форма організації тимчасової термінової зайнятості безробітних, підтримки їхнього матеріального та соціального становища.

За 3 місяці 2018 року 24 безробітних були задіяні на громадських та тимчасових роботах. На фінансування робіт витрачено 17,7 тис. грн коштів місцевого бюджету та 17,7 тис. грн коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Безробітні працювали на благоустрої міста.

Профорієнтаційні та профінформаційні послуги

З метою формування у клієнтів позитивної мотивації до праці, набуття практичних навичок у пошуку роботи, оволодіння навичками самопрезентації та спілкування з роботодавцями за 3 місяці проведено 20 семінарів з техніки пошуку роботи за сесійною формою до яких залучено 228 осіб. Усього надано профорієнтаційних послуг 351 особі, з них 13 – особам з інвалідністю, 125 – молоді до 35 років, 9 – учасникам АТО.

Проводились профорієнтаційні уроки-семінари для учнівської молоді та здійснювалось профдіагностичне обстеження молоді. Даними заходами охоплено 48 учнів загальноосвітніх шкіл.

Населення міста оперативно інформувалось про наявні вакансії та можливості проходження професійного навчання за сприянням служби зайнятості шляхом проведення «Презентації послуг з професійного навчання». 14 осіб взяли участь у цьому заході.

З метою ефективного використання вільних робочих місць, оперативного підбору претендентів на роботу, для забезпечення сприяння розвитку соціального партнерства та діалогу на ринку праці проведено 6 семінарів, міні-ярмарку вакансій за участю безробітних, соціальних партнерів та роботодавців міста.

Співпраця з роботодавцями

Для оперативного реагування на потреби роботодавців у робочій силі та надання комплексу послуг Новодністровський міський центр активно співпрацює з роботодавцями міста, регіону та всієї України.

За 3 місяці 2018 року 37 роботодавців подали до служби зайнятості 124 вакансії. Усі подані вакансії в повному обсязі укомплектовано. Найбільше вакансій подавали роботодавці, що працюють на будівельних майданчиках  Дністровської ГАЕС, приватні підприємці, що займаються оптовою та роздрібною торгівлею, громадським харчуванням, у сфері транспорту та сільського господарства.

Також служба зайнятості оперативно надає комплекс послуг у розв’язанні проблеми у роботі з трудовим колективом на підприємствах, де передбачається вивільнення працівників, проводить комплекс заходів для вивільнюваних працівників, забезпечуючи безумовне дотримання чинного законодавства про зайнятість населення.

Успішне вирішення проблеми ринку праці, а отже – і скорочення безробіття має базуватися, передусім, на активній соціально-економічній політиці держави, спрямованій на розвиток економіки, враховуючи потреби населення.

Валентина Вовківська, директор міської філії Чернівецького ОЦЗ