Головна » Стан ринку праці Новодністровська за 9 місяців 2017 року

Стан ринку праці Новодністровська за 9 місяців 2017 року

25 жовтня 2017 в 16:37 Переглядів: 242

На 1 січня 2017 року на обліку в Новодністровському міському центрі зайнятості перебувало 405 безробітних громадян.

Упродовж січня–вересня 2017 р. за допомогою у працевлаштуванні звернувся 481 громадянин. У цілому ринок праці за 9 місяців 2017 року склав 886 осіб.

Слід зазначити, що до Новодністровського МЦЗ у пошуку роботи все частіше зверталися жителі прилеглих сіл – більше 100 осіб.

Станом на 1 жовтня 2017 року на обліку перебувало 311 безробітних громадян.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

За сприяння Державної служби зайнятості за 9 місяців 2017 р. працевлаштовано 445 осіб, зокрема 230 з них мали статус безробітного.

Для нашого моноструктурного міста питання працевлаштування молоді та жінок – найболючіше та найактуальніше. Тому службою зайнятості проводиться багато заходів для пошуку роботи саме цим категоріям населення. Серед працевлаштованих безробітних 90 – жінки, що становить 39 % від загальної кількості працевлаштованих безробітних, 77 – молодь у віці до 35 років, а це 33,5 %, 32 молодих осіб проходили профнавчання з подальшим працевлаштуванням, 20 осіб з числа молоді було задіяно на громадських та тимчасових оплачуваних роботах.

Також особливу увагу приділяємо особам з числа соціально незахищених, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні (передпенсійний вік, матері, що мають дітей до 6-ти років тощо) – за 9 місяців 2017 року працевлаштовано 108 осіб цієї категорії.

Станом на 1 січня 2017 року на обліку в Новодністровському МЦЗ перебувало 15 осіб з інвалідністю. Всього за 9 місяців перебувало на обліку 32 осіб цієї категорії.

За 9 місяців  2017 року працевлаштовано 8 осіб з інвалідністю, з них – 7 безробітних, 1 особу працевлаштовано без надання статусу безробітного.

Особлива увага приділяється такій категорії населення, як учасники АТО. Хлопці, що демобілізовані після закінчення служби на сході нашої країни, звертаються до Центру зайнятості у пошуку роботи. Вони залучаються до всіх профорієнтаційних та інформаційних заходів Служби зайнятості, проходять співбесіду з психологом та отримують допомогу по безробіттю. Протягом 9-ти місяців поточного року за пошуком роботи до Новодністровського МЦЗ звернулося 15 учасників АТО, 3 учасників АТО – працевлаштовано.

З метою орієнтації на самозайнятість серед незайнятого населення міста проводиться також інформаційно-роз'яснювальна робота щодо можливості започаткування власної справи шляхом проведення семінарів, тренінгів та інших групових заходів, консультацій представників установ та служб з питань провадження підприємницької діяльності. За звітний період надано 75 консультації з питань організації та провадження, правових аспектів підприємницької діяльності  незайнятому та зайнятому населенню міста із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади.

ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ

Важливим напрямком роботи для підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці є професійна підготовка та перепідготовка безробітних осіб.

За 9 місяців 2017 року з метою набуття нової професії або спеціальності у навчальних закладах тривали профнавчання 109 безробітних особи, зокрема 38 – соціально-незахищені. 89 осіб, що пройшли профнавчання, працевлаштовані, а решта будуть працевлаштовані в жовтні місяці 2017 року. Рівень працевлаштування після закінчення профнавчання складає 98,9 %.

КОМПЕНСАЦІЯ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ РОБОТОДАВЦЯМ

Згідно з Законом України «Про зайнятість населення» одним із видів соціальних послуг є надання роботодавцю компенсацій єдиного соціального внеску за створення нових робочих місць для працевлаштування безробітних осіб, що належать до квотної категорії. З початку 2017 року надано компенсацій роботодавцям у розмірі ЄСВ за працевлаштування осіб з числа безробітних  на нові робочі місця в сумі 11,9 тис. грн за двох працевлаштованих осіб.

ОПЛАЧУВАНІ ГРОМАДСЬКІ ТА ТИМЧАСОВІ РОБОТИ

Організація оплачуваних громадських робіт та робіт тимчасового характеру для безробітних громадян – це ефективна форма організації тимчасової термінової зайнятості безробітних, підтримки їхнього матеріального та соціального становища. За 9 місяців 2017 року 134 безробітних  були задіяні на громадських та тимчасових  роботах. На фінансування робіт витрачено 60,4 тис. грн коштів місцевого бюджету та 60,4 тис. грн коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Безробітні працювали на благоустрої міста, проводили ремонтні роботи приміщень у шкільних закладах та будинку культури.

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІ ТА ПРОІНФОРМАЦІЙНІ ПОСЛУГИ

З метою формування у клієнтів позитивної мотивації до праці, набуття практичних навичок у пошуку роботи, оволодіння навичками самопрезентації та спілкування з роботодавцями за 9 місяців проведено 66 семінарів з техніки пошуку роботи за сесійною формою до яких залучено 734 особи.

Проводились профорієнтаційні уроки-семінари для учнівської молоді та здійснювалось профдіагностичне обстеження молоді. Цими заходами охоплено 294 учнів загальноосвітніх шкіл.

Населення міста оперативно інформувалось про наявні вакансії та можливості проходження професійного навчання за сприянням Служби зайнятості шляхом проведення «Презентації навчальних закладів», «Презентації послуг із професійного навчання», «Презентацї професій».

З метою ефективного використання вільних робочих місць, оперативного підбору претендентів на роботу, для забезпечення сприяння розвитку соціального партнерства та діалогу на ринку праці проведено 18 семінарів, «Презентації роботодавця», міні-ярмарки вакансій за участю соціальних партнерів та роботодавців міста.

СПІВПРАЦЯ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Для оперативного реагування на потреби роботодавців у робочій силі та надання комплексу послуг, Новодністровський міський центр активно співпрацює з роботодавцями міста, регіону та всієї України.

За 9 місяців 2017 року 97 роботодавців подали до служби зайнятості 424 вакансії. Усі подані вакансії в повному обсязі укомплектовано. Найбільше вакансій подавали роботодавці, що працюють на будівельних майданчиках Дністровської ГАЕС, приватні підприємці, що займаються оптовою та роздрібною торгівлею, громадським харчуванням, у сфері транспорту та сільського господарства.

Також служба зайнятості оперативно надає комплекс послуг у вирішенні проблеми у роботі з трудовим колективом на підприємствах, де передбачається вивільнення працівників, проводить комплекс заходів для вивільнюваних працівників, забезпечуючи безумовне дотримання чинного законодавства про зайнятість населення.

Успішне вирішення проблеми ринку праці, а, отже, і скорочення безробіття, має базуватися, перед усім, на активній соціально-економічній політиці держави, спрямованій на розвиток економіки, враховуючи потреби населення.

Валентина Вовківська, директор Міського центру зайнятості