Головна » Служба зайнятості – жінкам!

Служба зайнятості – жінкам!

8 березня 2018 в 10:00 Переглядів: 384

Жінки вважаються однією з найбільш вразливих категорій безробітних, тому саме вони потребують соціального захисту і психологічної підтримки в умовах адаптації до реалій сьогодення.

Служба зайнятості постійно сприяє жінкам, як і всім іншим категоріям клієнтів, у вирішенні питань зайнятості, з огляду на їхні індивідуальні потреби та можливості, шляхом надання безкоштовно цілого спектру різноманітних соціальних послуг.

Протягом 2017 року на обліку в Новодністровській міській філії Чернівецького обласного центру зайнятості перебувало 349 жінок, що складає 55 % від загальної кількості безробітних, а 117 з них знайшли роботу за допомогою служби зайнятості, що склало 47 % від загальної кількості працевлаштованих.

Новодністровська філія сприяє адаптації жінок до ринкових умов шляхом організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих у центрах зайнятості безробітних жінок, надає реальну можливість здобути професію або підвищити кваліфікацію з метою подальшого працевлаштування. У 2017 році професійне навчання пройшли 60 безробітних жінок, що складає 55 % від загальної кількості безробітних громадян, які проходили навчання. Професійне навчання безробітних жінок здійснювалось переважно з урахуванням потреб ринку праці за професіями: бухгалтер, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, кухар, оператор котельні тощо.

До оплачуваних тимчасових та громадських робіт у 2017 році було залучено 79 безробітних жінок. Завдяки цьому виду послуг служби зайнятості було надано можливість жінкам покращити матеріальний стан, тобто отримати, крім допомоги по безробіттю, ще і додатковий дохід – заробітну плату за виконану тимчасову роботу.

Новодністровська філія постійно проводить інформаційні та тематичні семінари для безробітних жінок, під час яких роз’яснюються правові питання щодо захисту прав жінок під час вагітності та перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, соціального страхування на випадок безробіття та відновлення кваліфікації чи здобуття освіти.

Ми всі прекрасно розуміємо, що наше місто є моноструктурне, де майже всі підприємства працюють на будівництві ГАЕС, де потрібні спеціалісти будівельних професій, а це – переважно чоловіки. І тільки незначна частина жінок трудяться на будівельних майданчиках ГАЕС. Жінки у нас працюють вчителями, лікарями, продавцями, службовцями, швачками, кухарями, барменами, офіціантами, бухгалтерами, двірниками. А це – саме ті професії, де потрібна жіноча мудрість, витривалість, працьовитість та уміння.

Валентина Вовківська, директор Новодністровської міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості