Головна » Робочі ритми Дністровської ГАЕС – очима і враженнями молодших школярів (фото)

Робочі ритми Дністровської ГАЕС – очима і враженнями молодших школярів (фото)

28 травня 2018 в 15:04 Переглядів: 148

Більше 20 жителів Кельменеччини – випускники молодшої школи Комарівського навчально-виховного комплексу зі своїми класоводом та батьками – збагатились 29 травня яскравими враженнями, уперше побувавши на Дністровській ГАЕС, про масштаби і унікальність якої навіть і не здогадувались. Хоча назву свого села вони із подивуванням знайшли на інформаційному плакаті, розташованому на оглядовому майданчику, котрий зустрічає щоразу гостей та відвідувачів гідроелектростанції: на схематичному зображенні Дністровського каскаду уздовж річки Дністер ілюстроване відображення розпочинається саме із цього села, що у письмових джерелах уперше згадується 7 серпня 1665 року. Прикметно, що волею долі комарівчани ізмалку мають нагоду спостерігати і вражатися просторам Дністровського водосховища, площа поверхні якого сягає 142 км², утвореного затопленням частини долини Дністра, зокрема села Ба́кота Кам'янець-Подільського району Хмельницької області – у зв'язку з будівництвом Дністровського гідровузла рішенням облвиконкому від 27 жовтня 1981 року цей населений пункт було виключено з облікових даних.

Тож користуючись гарною нагодою, подарованою канікулами, діти і дорослі нарешті збагнули, де ж саме і як споруджують і водночас експлуатують грандіозну за масштабами і потужністю гідроелектростанцію. У цьому їм допоміг провідний фахівець групи взаємодії з владою та громадами Микола Федорович Ковальчук, зацікавивши доступною інформацією та наочно демонструючи обсяги ГАЕС та навколишні привабливі природні краєвиди на оглядовому майданчику. Віднині екскурсанти з Кельменеччини вже матимуть уявлення про сучасну гідротехнічну споруду, завдяки об’їзду споруди з боку села Волошкове уздовж берега річки, відвідинам інженерно-побутового корпусу, знайомству з інформаційними плакатами та макетом розташування Дністровських ГЕС і ГАЕС.

І, звичайно ж, супроводжувалась екскурсія уже традиційним фотографуванням на згадку (у дозволених місцях) і, з рештою, – щирими словами вдячності новодністровським гідроенергетикам за гостинність.

Інна ГОНЧАР