Головна » Підтримка нашої громади вкрай необхідна українському сході

Підтримка нашої громади вкрай необхідна українському сході

12 березня 2018 в 11:13 Переглядів: 767

Завершилась іще одна поїздка волонтерів на замордований війною схід.

Учні та педагоги Сокирянського району вкотре зібрали допомогу бійцям АТО. До акції долучилися 7 шкіл, а саме: Ожівська ЗОШ І–ІІ ст., Василівська ЗОШ І–ІІІ ст., Гвіздовецька ЗОШ І–ІІІ ст., Селищанський НВК, Шебутинецький НВК, Кулішівський НВК та Білоусівський НВК. Дітям, їхнім педагогам та односельчанам вдалося зібрати близько 3 тонн допомоги у вигляді консервацій, овочів, фруктів та випічки. Також на схід до наших бійців попрямували численні малюнки, листи з побажаннями та сувеніри, зроблені дитячими руками.

Учитель української мови та літератури Ломачинецької ЗОШ І–ІІІ ст. Валерій Самусь, якому вкотре вдається організувати таку масштабну допомогу бійцям, висловлює щиру подяку своїм колегам.

Поки ми всі жили у своєму звичному буденному ритмі, вони, зібравши вантаж із запахом рідного дому, вони попрямували вперед. Про це розповів на своїй сторінці у Фейсбук голова громадської організації «Народна сила» Микола Данилюк:

– Патріотами-волонтерами з Новодністровська, Сокирян та Сокирянського району була організована поїздка на схід України до наших земляків та їхніх побратимів, які на передових рубежах оберігають незалежність та суверенітет нашої держави.

Напередодні у Сокирянському районі була оголошена акція серед навчальних закладів. Дуже приємно, що люди відгукнулися, адже кожен розумів, як важко, особливо взимку, нашим захисникам. Кожен із моїх колег чітко виконував свою функцію для досягнення нашої мети: розповсюдження інформації, зв'язок із передовою, забезпечення транспортом – повірте: робота складна, потребує багато зусиль.

Ми проїхали Донецьку та Луганську області, були в різних підрозділах та бригадах, у різних містах. Нас вразила до глибини душі зустріч із нашими земляками. Ми ще раз пересвідчилися, що підтримка громади вкрай необхідна хлопцям. Тільки там стає очевидним, що волонтерський рух необхідний для підняття морального духу наших бійців, адже їм приємно, сидячи у бліндажах під потріскування дров у буржуйці, просто по-людськи поговорити, поспілкуватися з людиною з рідного краю, отримати новини про те, що відбувається вдома, чим на хвилину відволіктися від буденного солдатського життя, від боїв, від свисту куль...

А ще, коли ти приїжджаєш у підрозділ, а там, виявляється, несе службу семеро хлопців із Сокирян, Коболчина, Ожевого, Михалкового, то мимоволі розгублюєшся, тому що цей момент – неочікуваний і дуже хвилюючий! І тоді груди розпирає гордість за наших хлопців!

Перебуваючи у підрозділах, ми на власні очі бачимо те «забезпечення», про яке говорять можновладці з екранів телевізора, ті буржуйки, які хлопці купують за власні кошти. Ми своїми руками торкаємося тієї техніки, яка постійно ламається, і розуміємо, що у цій ситуації «моя хата» не повинна бути скраю! Так, хлопці отримують зарплату, і у них є каша, але те тепло, дитячі малюнки і ту позитивну енергетику, яку ми веземо їм із рідних домівок, можна оцінити тільки там, далеко від дому.

Мені хотілося ще довго-довго спілкуватися з хлопцями, співати пісень, але – далека дорога, час рушати додому... Обійнявшись з ними, ми пообіцяли, що зовсім скоро знову будемо у них у гостях!

Сильний мороз, заметілі, хуртовини, неприємні поломки, ремонти транспорту, згуртували нашу волонтерську команду, і я вдячний своїм друзям за цю справу, яку ми зробили, а саме: журналісту телеканалу «Реал ТБ» м. Новодністровськ Ользі Кучурці, Валерію Пантелеймоновичу Самусю, волонтеру Світлані Шевчук (м. Сокиряни), Миколі Заболотному (с. Михалкове), «Лихому козаку» Михайлу Олійнику, волонтеру з Кам'янця-Подільського, водію Ярославу Романчуку.

Дякуємо сім'ям патріотів із міста Лисичанськ – родинам Володимира та Анатолія, які нас обігріли та підтримали в тяжку хвилину! Приємно, що на сході також є справжні патріоти!

Також окремо хочеться подякувати спонсорам, які четвертий рік поспіль підтримують наш волонтерський рух, розуміючи його важливість: щира подяка братам Ігорю та Мирославу Філіпцям, Олександру Сергійовичу Гандзюку, ТОВ «Мехтрансбуд» і його директору Василю Миколайовичу Лутчаку, Олексію Сергійовичу Бойку, Анатолію Козаку, ПП Олександру Миколайовичу Киструзі, а також щира подяка – сотням патріотів, які підтримують та допомагають! Честь вам і хвала, надіємось на подальшу співпрацю. Я думаю, що з Божою допомогою через дві неділі ми знову вирушимо в дорогу, і так – до української перемоги!

Слава нації!»