Головна » 22 березня – Всесвітній день води

22 березня – Всесвітній день води

22 березня 2018 в 16:52 Переглядів: 160

«Природу найлегше підкорити, підкоряючись їй», – Френсис Бекон

Те, що вода – необхідна умова життя, людині добре відомо. Інша справа – уміння користуватись водою. Люди звикли до думки, що вони – всесильні і непереможні, Та ось останні десятиліття «володар Природи» – людина – збагнула, що її існування як виду залежить від навколишнього природного середовища. Саме від того неповторного, унікального, в якому вона виникла, сформувалася і в цілковитій залежності від якого розвивалася мільйони років.

Людині потрібно повітря, але тільки того хімічного складу, яким дихали її предки протягом багатьох тисяч поколінь. Людині потрібна вода, однак тільки з тими домішками, до яких пристосувався її організм в історичному минулому. Людині потрібна їжа – саме така, яку їй дає існуючий органічний світ рослинного і тваринного походження. Отже, щоб зберегти своє існування, людина повинна докласти всіх зусиль, щоби зберегти біосферу Землі, тобто ту колиску, в якій зародилося на нашій планеті життя, а потім виникла й людина з її все зростаючою цивілізацією. Охорона Природи, всього живого на Землі стала найактуальнішою проблемою сучасності.

22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних із водним фактором, необхідності покращення якості води, підтримання здорових екосистем, підвищити екологічну свідомість і культури громадян. У 2018 році тема Всесвітнього дня води: «Природа – для води».

Охорона природи – всенародна справа. Однією зі складових частин довкілля є вода. Суспільство повинно усвідомити, що водні об'єкти треба берегти, як зіницю ока.

Збереження і примноження водних ресурсів – це, перш за все, раціональне використання та охорона водних ресурсів, підвищення екологічної культури, роз'яснення вимог водоохоронного законодавства. Поки у суспільстві не зміниться ставлення до природи загалом, а до людей не прийде усвідомлення, що йдеться фактично про середовище нашого існування, на жодні позитивні зрушення у збереження довкілля годі сподіватися.

Тому тільки об'єднання зусиль державних структур, громадськості, нашого підростаючого покоління, ми зможемо зберегти наше природне багатство – річки та водойми. Саме ці спільні зусилля допоможуть забезпечити водне благополуччя кожного з нас, благополуччя води, яку ми п’ємо, в якій купаються наші діти, на берегах яких ми відпочиваємо та рибалимо. Від нас із вами залежить, чи зможуть наші діти побачити красу українських річок, які поки що є джерелом натхнення для художників і поетів. Не залишайте після пікніків та прогулянок сміття на берегах річок, у парках та в лісі. Усі ми живемо «внизу за течією», і тому захист та збереження води – це відповідальність кожного із нас! Процвітання майбутніх поколінь залежить від цього дорогоцінного ресурсу – чистої води!

Чиста вода – це благополуччя нащадків. Якість життя майбутніх поколінь залежить від нашого ставлення сьогодні до водних ресурсів та до природи взагалі. Кожен із нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси. Бережімо воду, охороняймо довкілля так, як у давнину це робили наші предки!

Наталія Матковська, провідний гідролог