Роки злетіли, мов шалені коні. Пам’яті Івана Нагірняка
31 серпня 2015 в 18:55 Переглядів: 4603

Однак… минулорічний першовересень, обпікши невгамовним болем втрати найрідніших – дружину, синів та онуків, осиротив й усю новодністровську родину, забравши у Вічність нашого найталановитішого майстра слова. 28 серпня, у світло-скорботну днину Успіня Божої Матері, Новодністровський міський музей зібрав людей, яких доля обдарувала спілкуванням із Іваном Нагірняком. Шанобливо лягали квіти до надзвичайно усміхненого портрета великого земляка (що символічно опирався на глечик, виготовлений сином Леонідом), з друкарської машинки письменника виглядала копія останнього автографу, свіча пам’яті пломеніла спокоєм, а присутні проникливо дивилися відео-звернення Івана Семеновича до дружини Євгенії Семенівни.
По-шевченківськи велично і правдиво прозвучала у виконанні Новодністровського аматорського народного хору «Калина» пісня «Скажи мені, батьку», що народилася з останнього нагірнякового вірша, написаного у лікарняній палаті за кілька годин до смерті, та музики Михайла Мафтуляка, якому автор встиг телефоном його прочитати. «Скажи мені, батьку, чи в діда спитай, Звідкіль ота злоба до нашої волі, Чому Україну любить, то — фашизм, А славить Росію, то — честі акорди…» На жаль, нічого не змінив рік, лише збільшив рахунки забраних життів українських доньок і синів, тому що і досі «На шмаття Вкраїну, мов пси люті, рвуть…». Почули також і улюблену композицію Івана Семеновича «Гуляв я три роки», бо ж, окрім залюбленості у слово, його душа завжди прагла пісні…
Колега по перу, яка неодноразово була редактором і рецензентом книг Івана Нагірняка, Інна Гончар запросила усіх до щирого спілкування, спогадів, зізнань, своєрідних сповідей, бо ж, мабуть, у кожного, хто прийшов, залишились незавершені справи, розмови, плани, сподівання. І досі не стертий номер його телефону у безлічі мобільних…
Анастасія Жалюк, член Спілки журналістів України