Головна » Фоторепортажі » Не_Фанфикшн » Мелодійними звуками шкільного дзвоника

Мелодійними звуками шкільного дзвоника

5 вересня 2015 в 1:21 Переглядів: 6168

повнився ранок першого вересневого дня. Знову вулиці міст і сіл розквітли від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість переплелися разом. Наша держава зустрічають День знань – справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності. І хоча 1 вересня не є вихідним, традиційно він супроводжується урочистими заходами – шкільними лінійкамими, на яких присутні всі учні, вчителі, батьки і поважні гості. Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Особливим і, безперечно, визначальним у житті він стане для милих першачків, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступлять на незвіданий шлях. Не менш важливим він буде для одинадцятикласників, яким доведеться обирати професійну стезю, котрі втілюватимуть отримані знання в реальному житті. А яким буде їхній вибір – залежить тільки від них.

З цього дня офіційно розпочинається навчальний рік в усіх навчальних закладах України. А це більше 720 тис. першокласників і першокурсників вперше переступили поріг своїх навчальних закладів. У цілому кількість учнів в українських школах у 2015–2016 навчальному році збільшилась на 38 тис., а вперше до школи пішли 414 тис. першокласників. Цього року в українські університети вступили 477 тис. осіб, зокрема 307 тис. першокурсників. Також прийнято на навчання 20 тис. 500 випускників шкіл Донецької та Луганської областей і 963 випускники із Криму.

А в Новодністровську до навчання приступили 1153 учні. З них 126 ліцеїстів Буковинського військового ліцею та, що символічно для 1 вересня – 111 першокласників.

Міський голова Володимир Мельник сердечно привітав із початком нового навчального року новодністровське школярство на урочистостях у гімназії. Традиції цього свята – безліч квітів для вчителів, пишні банти першокласників, гучне дзеленькотіння першого шкільного дзвоника – доповнились трепетними патріотичними флеш-мобами: школярі на подвір’ях гімназії та ЗОШ ІІ-ІІІ ст. утворили символічні мапи єдиної країни – нашої рідної України. Найперший урок у навчальному році – з нагоди 75-річчя утворення Чернівецької області за рекомендацією Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації називався «Славетні буковинці. Життя і долі».

Хай щастить вам, новодністровська дітвора! Мирних вам і радісних шкільних дзвоників! Нових звершень, здійснення мрій на радість вашим батькам, рідному місту й Україні!

Репортаж Вадима Ревуцького