Головна » Фоторепортажі » Наші школярі – переможці обласного етапу конкурсу «Відкривай Україну»

Наші школярі – переможці обласного етапу конкурсу «Відкривай Україну»

13 червня 2017 в 15:54 Переглядів: 735

Як уже неодноразово повідомлялось, конкурс «Відкривай Україну» стартував ще у вересні минулого року. Його програма має на меті пробудити у молодого покоління відчуття зв’язку з культурою і традиціями України. Але зробити це так, як іще не робив ніхто: використовуючи сучасні методи і технології, цікаво, весело, свіжо, а водночас – глибоко й щиро.
Школярі 7–11 класів з маленьких містечок реєстрували свої команди на офіційному сайті, де демонстрували шкільні проекти, кращі з яких були відібрані для змагань на наступному етапі. Тоді одразу дві новодністровські команди увійшли у список найкращих, що дало змогу їм перейти на черговий рівень.
І вже у п’ятницю, 2 червня, саме вони у рамках освітнього проекту «Відкривай Україну» презентували мешканцям міста свої роботи.
Протягом двох місяців школярі невтомно реалізовували ці проекти, і ось у переддень обласного півфіналу у Чернівцях вони представили їх у рідному місті.
Спочатку відбулось відкриття Алеї закоханих, яку втілювала у життя команда ЗОШ ІІ–ІІІ ступенів. Атмосфера презентації була надзвичайно чуттєвою. Прикметно, що першими пройшли Алеєю закоханих випускники школи – Марина та Максим Овчаруки, які вже наступного дня стали на весільний рушничок, аби назавжди поєднати свої долі. Окрім того, було започатковано нову традицію для молодят – на знак вічного кохання залишати замок на металевому серці, яке знаходиться у центрі Алеї.
Також яскравим і грандіозним було урочисте відкриття арт-об’єкта гімназії «Я люблю Новодністровськ», що розташований біля центральної площі міста.
Обидва заходи відвідали адміністрація міської ради, депутати, члени виконкому, представники підприємств, громадських організацій та приватні підприємці – усі вони долучилися до того, аби ці проекти були реалізовані.
На презентаціях приділили особливу увагу та вдячність міській владі і великій кількості спонсорів. До слова, багато меценатів допомагали одночасно двом командам, що знову ж свідчить про те, що мета проекту – не конкуренція, а об’єднання зусиль на шляху до покращення свого міста. Міський голова Анатолій Болдашев за проявлену творчість та ініціативу у створенні арт-об’єктів вручив командам-учасницям Подяки Новодністровської міської ради.
А вже наступного дня, 3 червня, наші школярі взяли участь у півфіналі освітнього проекту «Відкривай Україну», що відбувся у Чернівцях у рамках Фестивалю інноваційної освіти «З країни в Україну».
Півфінал тривав на базі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Разом із новодністровцями за перемогу змагалися команди Чернівецької області з міст Сторожинець, Сокиряни, Заставна та Хотин. Також паралельно у стінах університету відбувався конкурс і для представників Тернопільської області (Теребовля, Бережани, Збараж, Чортків). Окрім того, саме у цей день захід відбувався одночасно ще у 8-ти обласних центрах України: Львові, Луцьку, Чернівцях, Вінниці, Києві, Полтаві, Харкові, Краматорську та Запоріжжі.
У рамках Фестивалю були представлені презентації проектів команд, зони презентації вищих навчальних закладів області, зони презентації представників неформальної та інноваційної освіти, виставки дитячих гуртків та молодіжних громадських організацій, проведення різноманітних майстер-класів та перегляд фільмів «Спадок нації» і «Імміграніада».
Приємно, що у такому масштабному проекті наше місто гідно себе зарекомендувало, адже одразу дві новодністровські команди вибороли призові місця. Перше посіла команда «Гарячі серця» ЗОШ ІІ–ІІІ ст., друге – команда «Еко-лайф» Сторожинця, третє – команда гімназії «Teen Heroes».
Усі діти отримали безліч вражень від рівня та наповнюваності такого масштабного заходу.
Як поділилися враженнями учасники, сподобалися загальна дружня атмосфера на фестивалі та наповнюваність – цікаві майстер-класи з робототехніки, мультимедії, підготовки презентацій тощо.
Багато дітей зізналося, що вперше побували на подібному заході і що навіть це був найщасливіший день їхнього життя. Серед найяскравіших вражень – хвилювання перед підготовкою презентації, адже публічно виступати завжди нелегко, особливо перед півтисячною аудиторією. Та найбільш хвилюючим став момент оголошення результатів, коли, почувши про перемогу, школярі, вражені своїм успіхом, почали плакати, обніматися і сміятися одночасно.
Артем Сапожник, учень 9 А класу: «Від початку й до завершення свята ми відчували турботу з боку волонтерів. На тренінгах, лекціях, екскурсіях підготовлені інструктори давали нам професійні поради та знали відповіді на будь-які «несподівані» запитання. Незважаючи на масовість, кожним учасником піклуватися, підбадьорювали та співпереживали організатори фестивалю. Це свято генерації ідей є найяскравішою, найемоційнішою та феєричною подією в моєму шкільному житті!»
Встигли школярі також прогулятися Чернівцями. Одним із приємних сюр-призів переможцям стало безкоштовне перебування у мотузковому парку всієї команди.
Одним із секретів на шляху до перемоги є якісно підготовлена презентація – промова, слайди, макет проекту з бісеру, власний логотип. Та найважливіша основа успіху команди – дружність, відповідальність та наполегливість, адже реалізовували вони свій проект протягом декількох місяців майже щоденно.
І організатори, і відвідувачі зауважували, що рівень новодністровських проектів був значно вищим та потужнішим, ніж у конкурентів. Можете особисто у цьому переконатися ознайомившись із презентаціями команд переможниць з інших областей на сторінці «Відкривай Україну» у мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/vidkruvai.ukrainu/posts/1404975649541459:0
Тож у «Гарячих сердець» є усі шанси вибороти перемогу на фінальних змаганнях, які відбудуться всередині осені у Києві. Там на команду очікує 5-дений тренінг, екскурсії, та цікаве навчання, після якого учасники мають самотужки придумати та реалізувати завдання. Стимул для подальшої боротьби вагомий – подорож на стажування закордон та чимала фінансова підтримка. До слова, усі 15 школярів та два викладача команди-переможниці 2016 року поїхали у подорож у Дубаї!
Тож, тільки повернувшись з фестивалю, школярі вже планують, як будуть готуватися до всеукраїнських змагань. У завданнях, які вони собі поставили, – приділити увагу навичкам спілкування та публічних виступів, навчитися розробляти якісні презентації та відеоролики. Ще одним не менш важливим є пошук фінансування спонсорів для подорожі у Київ, адже потрібно буде на 5 днів вивезти більше 15 осіб.
Здобувши призові місця, школярі на цьому не збираються зупинятися. У планах – ще багато: зокрема продовження Алеї кохання, встановлення сміттєвих урн, декорування. Дякують діти за розуміння та допомогу своїм наставникам – в. о. директора ЗОШ ІІ–ІІІ ст. Наталії Квятковській, директору гімназії Ларисі Козак, керівникам команд – Вікторії Притуляк та Зої Муляр і міському координатору проекту «Відкривай Україну» – Юлії Борейко.
Від усього міста вітаємо новодністровських школярів та їх керівників з вагомою перемогою! Новодністровськ вами пишається! Тож бажаємо, щоб гордилась і вся Україна!
Ірина ШУНДРІЙ