Не знаю, чи вдавалося вам, шановні читачі, побувати на галявині, та ще й співочій, а я таки несподівано на таку натрапила - і з перших миттєвостей відчула, що недаремно відсторонилась від буденних клопотів та щоденної рутини. Черговий тиждень фінішував у яскравому різноголоссі української пісні й рідного слова: Олеся Дудник, культорганізатор Новодністровського терцентру зініціювала ось такі приємні гостини, під час яких упродовж двох годин учасники художньої самодіяльності БНТД с. Ожеве дарували чудовий настрій і втішали душу обіймами музики.

 І навіть перше якесь сум’яття від напівпорожньої зали БДТ не змогло сполохати натхнення наших сусідів, позаяк справжні артисти в змозі працювати навіть і для одного глядача. Тож хвилина-друга - і ті, хто таки відгукнувся на запросини, а відтак і вітання ініціатора О. Дудник та ведучих М. Дудник і Ю. Бабій, поринули у безмежжя народної душі.

А те, що першою у виконанні гостей була пісня М. Рожка «Рідня» (сл. В. Васкана), так вдало налаштувало незримі струночки кожного серця на справді родинну атмосферу добросусідства. Особливо відрадно, що ожівчани зуміли щоразу із виходом на сцену передавати глядачам часточки свого єства, то повертаючи у тремтливість першого кохання, то ностальгійно захоплюючи споминами про рідне село і розхвильовуючи до трепету роздумами про сина, то викликаючи вибухи щирого сміху жартівливими піснями про «лісапет», особливі принади сільського життя і тамтешніх королев, любовні перемовини під грушкою, сердечні відвертості про баньку з кумою, голосні та щедрі на міцне слівце сусідські балачки на лавочці, то знову повертаючи до неймовірно красивих українських краєвидів та змушуючи затамовувати подих від щемності маминого дотику…
Переглядаючи згодом свій фоторепортаж, упіймала себе на думці, що жодного разу, хто б не виходив на сцену, не виникало бодай найменшого відчуття, скажімо, із «не»…, бо все пролетіло на одному диханні: коли співали юні Костя Богачук і Олечка Соловей, сімейний дует Дудників, М. Соловей, О. Дудник, А. Дудник, дует у складі М. Дудник та Т. Івасюк, жіночий вокальний ансамбль «Ожівчанка», чоловічий ансамбль, коли читали гуморески М. Соловей та Ю. Бабій, коли ми спостерігали за танцювальними ритмами Олі Соловей, дорослої та старшої танцювальних груп.
А завершальні слова ведучих так і хотілося переказувати й переказувати усім, аби зупинились і спробували їх відчути душею, серцем, долею, майбутнім і не проходили байдуже повз запрошення на такі стрічання із добром: «Якою б не була у кожного з нас доля, якого б віку ми не були, як би не складалися обставини життя, яким би не було становище в Україні, яка б не була пора року за вікнами наших осель, нас доти поважатимуть діти, доки ми пам’ятатимемо про своє коріння, шануватимемо наші звичаї, обряди і традиції!»
Інна ГОНЧАР

Фото Інни Гончар

Наші партнери

QR-код сторінки

QR-Code dieser Seite

На сайті 7 гостей та відсутні користувачі