Головна » Пам‘ятати загиблих, шанувати живих, берегти сьогодення, щоб мати майбутнє.... (+фото)

Пам‘ятати загиблих, шанувати живих, берегти сьогодення, щоб мати майбутнє.... (+фото)

30 серпня 2020 в 15:30 Переглядів: 324


Цієї днини у соняшника інше, пекучо-гірке відлуння...
29 серпня небайдужі мешканці міста взяли участь у мітингу-реквіємі, присвяченому 6-й річниці Іловайської трагедії із покладанням квітів до меморіальної дошки загиблим землякам Сергію Корнецькому та Іллі Василашу.
Жовтоусміхнені соняхи у руках учасників мітингу були особливо промовистими, укотре нагадуючи про найбільшу трагедію у кривавій історії українського сходу.
Як зауважила ведуча, начальник відділу культури Альона Присакар, цей день був встановлений відповідно до указу Президента від 23 серпня 2019 року «на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їхнього героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві».
У миті, коли цьогорічні квіти соняхів так хвилювалися у ранковій тиші, пам’ять повертала у такі ж серпневі дні 2014 року, на які припав пік Іловайської трагедії, де в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. Бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу — місто Іловайськ — тривали з середини серпня. Українським військовим майже вдалося відвоювати місто, але тут втрутилася російська армія. Тож у ніч з 23 на 24 серпня 2014 року відбулося наймасштабніше пряме вторгнення збоойних сил країни-агресора на територію України.
Біль та відлуння безпорадного горя крає серця рідних і близьких, друзів і просто відданих синів і дочок, бо путінський «зелений коридор» став тоді для наших військових справжньою дорогою смерті, адже тоді загинуло чимало українських військових... Так, за офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу 366 українських воїнів загинули, 429 отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 потрапили у полон.
Про це із гіркотою і сумом згадували у своїх промовах секретар Новодністровської міської ради Наталя Цимбалюк та ветеран АТО, майор запасу Тарас Серевко, який, запаливши поминальну свічу, наголосив на тому, що, на превеликий жаль, байдужих до цієї трагедії вистачає і в нашому місті: тільки після його зауваження про сумні роковини власники одно із закладів вимкнули розважальну музику. І це в той час, коли, згідно із вище зазначеним указом Президента, у День пам’яті захисників України приспускають Державний Прапор України на спорудах органів влади, державних підприємств, установ і організацій. 29 серпня о 10:00 було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання на вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. На час хвилини мовчання зупиняється робота в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (крім тих, де становлено безперервний режим роботи), рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів. Також на знак вшанування пам’яті захисників України 29 серпня о 10:00 перериваються трансляції радіо- і телепередач, а також обмежуються трансляції розважальних програм радіо і телебачення.
Хвилина мовчанні у глибокій шані об’єднала й учасників мітингу в Новодністровську, а квіти пам’яті лягли до меморіальних дощок нашим полеглим землякам, Сергію Корнецькому та Іллі Василашу.
Тремтіла поминальна свіча, як і голоси тих, хто виходив до слова, як і душі усіх, хто пам’ятає загиблих, хто шанує живих, хто поважає свою державу.
P.S. Звісно, що життя триває, тим більше — у нашому мирному регіоні, повертаючи поволі і до звичних ритмів в умовах карантинних обмежень. Родинні свята, радісні події. Однак, коли увечірі саме такого дня пам’яті небо над містом просто таки розривалося од двох надпотужних феєрверків, отак розривалася й душа, бо... Подумайте, згадайте, відчуйте...
Інна Гончар