Головна » День Землі. В об’єктиві – стихійні сміттєзвалища Новодністровська.

День Землі. В об’єктиві – стихійні сміттєзвалища Новодністровська.

22 квітня 2020 в 17:30 Переглядів: 512

Те, що наша планета потопає у власному смітті, відомо майже кожному її жителю. Та от не кожен намагається дотримуватися хоча б елементарної відповідальності у поводженні з твердими побутовими відходами. Не винятком стало і наше місто, яке водночас чарує своєю ошатністю та красою краєвидів, мобільністю, адже територіально ми нагадуємо один із районів великих міст, як от до прикладу — Київ чи Харків.

 

 

А з іншої сторони, серед нашого населення проживає певний відсоток мешканців, які свідомо забруднюють навколишнє середовище та нищать живу красу нашого містечка.
Це можна помітити, йдучи на прогулянку до лісу, яким оточений Новодністровськ практично по всьому периметру. Справжні жахіття кояться на території гаражних кооперативів. На ділянці поблизу церкви (що біля міського ринку), де свого часу жителів міста милував струмок, який протікає внизу схилів, вже добрих кілька років цю красу знищують власники гаражних кооперативів. На місці, де б мали рости квіти, височіє гора у понад десяток метрів різного мотлоху та непотребу. Найганебніше те, що все це відбувається неподалік церкви Різдва Святого Іоанна Предтечі. Руйнівники живої природи не бояться ні Бога, ні людей!
Зрозуміло, що ми — не єдине місто, яке має проблеми зі стихійними звалищами. Та, однак, це не дозволяє нам мовчки спостерігати отаким свавіллям окремих представників людського роду. Як повідомляє інформаційний ресурс epl.org.ua, біля кожного з 60 000 населених пунктів України – від одного до десятків звалищ. І майже всі вони несанкціоновані.
На території Новодністровська масштабних несанкціонованих звалищ можна нарахувати близько десятка. Часто для зменшення об’єму відходів звалища підпалюють, як це нещодавно сталося на околиці лісу поблизу котеджного містечка, де знаходяться очисні споруди. Такий підхід є неприпустимим, оскільки звалища є серйозним джерелом забруднення і повітряного, і водного середовища. Якщо звернути увагу на узбіччя дороги, яка веде до славнозвісних новодністровських сходів, то неозброєним оком можна помітити безліч скляної та пластикової тари, а на одній ділянці взагалі утворюється нове звалище з десятком пакетів наповнених сміттям, пляшками з-під алкоголю та використаними шприцами. Стає страшно від картини, а ще більше від того, що ці «недолюди» живуть серед нас.

Територія лісу на околицях міста все більше нагадує смітник. І скільки б не було організовано акцій з прибирання сміття, не слід забувати просту істину, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Усе пізнається в порівнянні. Коли ти спостерігаєш за цвітінням дерев, за тим, як природа навесні оживає з затяжного зимового сну, ти й сам мимоволі радієш і посміхаєшся теплому весняному сонечку. Та варто лише опустити очі додолу, як всюди проблискує те, до чого причетна людська діяльність. Завжди були ті, які бережуть, і ті, які не цінують, ті, що будують, і ті, які нищать. Докорінно проблему стихійних сміттєвалищ та взагалі поводження з твердими побутовими відходами можна буде вирішити, лише у випадку чітких дій влади і непереборного бажання самих людей змінити світ, в якому ти живеш.
І, зважаючи на те, що саме щороку 22 квітня відзначають день Землі, аби вшанувати крихку природу планети, яка все більше страждає від людських дій, хочеться закликати новодністровців із чуйністю та розумінням віднестися до свого міста, своєї планети та природи, невід’ємною частиною якої ми є і будемо. Цей день є символом єдності, усвідомлення, що тільки спільними зусиллями людство може боротися з глобальними екологічними та існуючими соціальними проблемами.

Репортаж Ольги Кучурки