Головна » Велична слава Кобзаря

Велична слава Кобзаря

12 березня 2019 в 10:00 Переглядів: 187

У 2019 році минуло 205 років від дня народження видатного українського поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Відзначали цю дату і у нашому місті.

7 березня для учнів 5-А, 8-А, 8-Б та 10-А Новодністровської ЗОШ ІІ–ІІІ ст., у рамках Шевченківського тижня, відбувся виховний захід «Велична слава Кобзаря». Тематичну годину спільно організували працівники Новодністровської міської бібліотеки та вчитель української мови Майя Миколаївна Дриган.

Завідуюча бібліотекою Людмила Олександрівна Мідріган розповіла присутнім про життєвий шлях Тараса Григоровича Шевченка: його дитинство, юність та нелегкі життєві випробування. Окрім того, вона навела цікаві факти, які свідчать про історичне значення цієї постаті для нашого народу. Наприклад, те, що по всьому світу встановлено 1384 пам’ятники Кобзареві, з них 1256 – на території України. А ще у нашій державі 164 населених пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Школярі доповнювали тематичну годину декларуванням Шевченкових віршів, які розкривали глибше особливості його творчості. Також учні підготували театралізовану мініатюру з життя Кобзаря, у якій зобразили факти його дитинства в аутентичній атмосфері. Увесь захід супроводжувався відповідними ілюстраціями та відеопідбірками на великому екрані через проектор.

Творчість Шевченка – це його душа, і у ній він був чесний і добрий, яскравий і нескінченно багатий. Минають роки, змінюються покоління, а слава Шевченка не згасає, твори його і сьогодні є не менш актуальними, ніж два століття тому. Тож Новодністровська міська бібліотека запрошує усіх шанувальників палкого слова Тараса Григоровича Шевченка до читального залу, де відкрито книжкову виставку «Велична слава Кобзаря».

Репортаж Ірини Шундрій