Головна » Творчість Володимира Івасюка продовжує об'єднувати покоління (фото)

Творчість Володимира Івасюка продовжує об'єднувати покоління (фото)

14 березня 2019 в 17:15 Переглядів: 190

На початку березня буковинському самородку із Кіцманя, композитору Володимиру Івасюку мало б виповнитися 70 років. Із цієї нагоди у Новодністровській гімназії згадали талановитого земляка, який подарував один із символів самоідентифікації українського народу – пісню «Червона рута». Поетично та пісенно старшокласники пройшлися життєвими віхами Володимира.
У 60-ті ХХ століття тільки зароджувались вокально-інструментальні ансамблі. Один із них – вижницька «Смерічка» – став творчою лабораторією для молодого композитора, який захопився талановитим трактуванням фольклору і врешті створив пісні, котрі і досі називають символом української естради. «Водограй» Володимира Івасюка став першою українською піснею, що була виконана на Міжнародному фестивалі та отримала Гран-прі. Розквіт творчості відбувся вже у Львові, там він створює більше 70 пісень, балад та романсів, пише музику до вистави Олеся Гончара «Прапороносці», виходять у світ платівка та друкована збірка його композицій. Творчий політ Володимира трагічно обірвався на тридцятому році…
Учитель музики Юліанна Шелест розкрила красу Івасюкових рим та мелодики у пісні «Я піду в далекі гори», а імпровізований квартет у складі учителів Світлани Лазаренко, Наталії Довбенко, Любов Іконнікової та Світлани Білоконь виконав «Пісня буде поміж нас». Вони особистим прикладом надихнули шкільну молодь долучитися до творчості композитора-земляка.

Гімназистки також співали Івасюкових пісень, уже в сучасних обробках.
Завершилась літературно-музична композиція колективним виконанням «Червоної рути» під акустичну гітару.
Загалом старшокласникам було цікаво поглиблювати свої знання про культурну спадщину нашого краю, а вчителі повернулися у свою молодість, коли, завдяки Івасюку, відбувся справжній прорив в українській музиці.

Репортаж Анастасії Жалюк