Головна » І знову з перемогою!

І знову з перемогою!

8 квітня 2019 в 11:30 Переглядів: 389

27-28 березня 2019 року на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся Чернівецький обласний фестиваль-конкурс дитячих засобів масової інформації «Медіапростір шкільної преси».

         Медіафестиваль – це творча інформаційно-аналітична платформа для створення медіапродукту з метою збереження та примноження історичної спадщини та культурного різноманіття, залучення інтелектуальних зусиль молоді до питань формування творчого образу майбутнього.
Медіафестиваль проходив за такими номінаціями: «Графічний дизайн»; «Гарний текст»; «ТВ жанр»; «Кіно»; «Аудіоформат»; «Анімація»; «Мої світлини».
         Учасники у перший день отримали завдання – провести журналістське розслідування та презентувати Чернівці своїм ровесникам-туристам з усього світу за трьома напрямками (тематичними завданнями): «Цікаві місця, які варто відвідати», «Де можна смачно і недорого поїсти», «Яким транспортом варто користуватись».   Усі учасники поділилися на 3 команди, які сформувалися саме за цими трьома напрямками роботи на основі власного добровільного вибору напрямку кожним учасником безпосередньо.

         Виконанню завдання передували майстер-класи від фахівців: «Крізь призму об’єктива» (Євгенія Калюжка, фотограф, медіа-платформа «Шпальта»); «Поради юним журналістам» (Ірина Шевчук, журналіст, медіа-платформа «Шпальта»); «Знайомство з професією відео оператор» (Микола Бандурка, відео оператор, медіа-платформа «Шпальта»).

         Учасники Медіафестивалю відвідали редакцію медіа-платформи «Шпальта» та телеканал «Буковина», де мали можливість безпосередньо на місці практично зануритись у процес роботи медіа.
Також учасників і гостей Медіафестивалю ознайомили з роботою кафедри журналістики філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а Грета Фрейліхман (вчитель інформатики СШ ОРТ №41), яка працює з учнями даного закладу освіти над створенням лялькових і комп’ютерних анімацій, представила показовий майстер-клас на тему «Пластилінова анімація».

         Обласний фестиваль-конкурс дитячих засобів масової інформації «Медіапростір шкільної преси» проходив у атмосфері доброзичливості, здорової конкуренції і командної роботи. Як і передбачає STEM-освіта, учасники Медіафестивалю вчилися знаходити рішення не в теорії, а безпосередньо на практиці, шляхом спроб і помилок, формуючи у себе так би мовити «в польових умовах» здатність до критичного мислення, навички командної роботи, бачення цілісної картини світу та вміння застосовувати знання для розв’язання завдань з реального світу, демонструючи поєднання творчості з результатами вивченням точних і природничих наук.

         У медіафестивалі взяли участь 55 учнів (вихованців) закладів загальної середньої та позашкільної освіти Чернівецької області серед них і Варя Бондар, вихованка гуртка «Художня обробка соломки» Новодністровського будинку дитячої творчості.  

         Варя – учасниця з досвідом, бо не одноразово брала участь у різноманітних конкурсах відеоробіт, і хочу відмітити, завжди успішно, завжди здобувала призові місця.

         Тож і на цей раз, ознайомившись з умовами конкурсу, Варя поринула у роботу. Адже мультиплікація, відеомантаж, художня 2D анімація – це її стихія! Дівчинці лише 13 років, а вона уже створила стільки повчальних роликів. 

         Радісно бачити, як батьки підтримують Варю. Для того, щоб вона краще розвивала своє захоплення батько навіть змайстрував домашню переносну мультиплікаційну студію.

         У Медіафестивалі Варя Бондар брала участь у номінації «Анімація», створивши фільм «Материнська доля» і присвятила його матерям, які виростили синів-захисників, а гаслом обрала слова Агати Крісті «Любов матері до своєї дитини не можна порівняти ні з чим у цьому світі…».

         Творча робота Варі була гідно оцінена журі – наша вихованка здобула І місце! А ще безліч приємних вражень від майстер-класів, екскурсій та спілкування з ровесниками.  

 

Фільм Варі Бондар, який отримав І місце у конкурсі:

 

С. Долинна,

заступник директора

з навчально-методичної роботи НБДТ