Головна » В. о. старости Ломачинець погрожували розправою та вимагали ключі від сільради і печатку

В. о. старости Ломачинець погрожували розправою та вимагали ключі від сільради і печатку

29 жовтня 2018 в 15:06 Переглядів: 671

29 жовтня у Ломачинецькому старостинськму окрузі №1 Новодністровської ОТГ відбулося блокування адмінприміщення так званою «ініціативною групою

Мають місце спроби заволодіти гербовою печаткою та ключами від адміністративного приміщення. Лунають погрози фізичної розправи на адресу в.о. старости села Петрик Наталі Михайлівни. На боці даної організованою групи присутня заступник голови Сокирянської РДА Тарасова Ірина Прокопівна. На місці подій є представники правоохоронних органів. Але блокування продовжується...

– розповідає на своїй сторінці у «ФБ» депутат Сокирянської райради Ігор Нажига.

Як стало відомо, блокувальники вимагали повернути на приміщення вивіску «Ломачинецька сільська рада», відкликати голову та забезпечити робочим місцем псевдосекретаря неіснуючої сільської ради.

Правоохоронці забезпечували громадський порядок та допомогли увійти до адмінбудівлі заступнику Новодністровського міського голови Олександру Гінгуляку. Посадовець надав роз’яснення щодо законності дооб’єднання Ломачинець до міста енергетиків та поінформував, що проблем, на яких наголошують опоненти утворення НОТГ, немає. Зокрема, заробітна плата працівникам садочка та пожежної частини була виплачена. Також більшість адміністративних послуг надається на місці через в.о. старости – потреби особисто їхати до Новодністровська чи Сокирян наразі немає.

Після довготривалих суперечок люди розійшлися.

Депутат Верховної Ради Максим Бурбак на своїй сторінці у «ФБ» відреагував на події у Ломачинцях:

Розуміючи швидку втрату підтримки на рівні області місцеві «козачата»-аграрії пішли у наступ. В черговий раз ввели в оману людей, збурюють мешканців Ломачинців, силами «ініціативної» групи блокують адмінбудівлю старости. Робиться все, щоб завадити нормальному функціонуванню Новодністровської ОТГ. В селі Ломачинці, Сокирянського району намагаються встановити фактично двовладдя. А це вже загроза безпеці не лише Чернівецької області, а й взагалі загроза національній безпеці. Переконаний, настав час жорстких дій для відновлення законності в Сокирянському районі. Обласне керівництво своєю бездіяльністю фактично покривало беззаконня, адже голова Сокирянської РДА особисто проводив консультації так званої "ініціативної" групи. Потрібні рішення на рівні держави, адже місцеві князьки вже загралися. А скеровують їх дії точно не з області. Відповідне звернення Новодністровської ОТГ отримав і докладу максимум зусиль, щоб це питання було розглянуто і правоохоронними органами, і керівниками усіх гілок влади. Місцева влада усіма силами саботує реформу децентралізації, яку, до речі, Євросоюз визнав однією з найкращих реформ. До того ж, дестабілізація ситуації у виконавчій владі та двовладдя особливо небезпечні у виборчий період.

Фото Олександра Банковського