Головна » Учні ЗОШ ІІ–ІІІ ступенів взяли участь у тижні мистецтв

Учні ЗОШ ІІ–ІІІ ступенів взяли участь у тижні мистецтв

4 жовтня 2018 в 15:00 Переглядів: 324

З 24 по 28 вересня у Новодністровській загальноосвітній школі ІІ–ІІІ ступенів тривав тиждень мистецтва (музичного та образотворчого) серед учнів 5–9 класів.

Мета – пробудження у дітей поваги до національної культурної спадщини, виховання самостійності, вміння творчо підходити до рішення різних ситуацій у школі. У рамках творчого тижня було проведено безліч цікавих та пізнавальних заходів і подій – музичні реп-батли, аукціони, майстер-класи, кінопокази, відкриті уроки та ще багато цікавого.

Розпочався предметний тиждень проведенням урочистої лінійки та відкриттям виставок. Молодий вчитель образотворчого мистецтва Ольга Олегівна Цікул представила виставку малюнків учнів 5–7 класів «Осінній вернісаж». Вчитель музичного мистецтва Н. П. Власюк організувала виставку рефератів з музичного мистецтва та художньої культури, де були представлені найкращі роботи учнів 5–11 класів.

Наступного дня відбувся неймовірно цікавий захід, який викликав справжній ажіотаж серед школярів. На двох великих перервах між командами 9-А «MSбригадири» і 9-Б «BITмейкери» був проведений справжній реп-батл на тему «Українська пісня по-новому». Учасники музичних змагань із неймовірним завзяттям взялися до справи і зімпровізували реп на тексти українських народних пісень. Захід відбувся творчо, винахідливо та завзято за активної підтримки вболівальників. За підсумками батлу команда 9-А здобула перемогу, пропустивши на почесне ІІ місце команду 9-Б, а організатор музичної розваги Н. П. Власюк нагородила усіх відповідними медалями та оцінками.

Також у рамках тижня мистецтва з учнями 6-Б класу був проведений відкритий урок на тему «Портрет». Вчитель образотворчого мистецтва О. О. Цікул розповіла школярам про історією виникнення жанру «Портрет» та ознайомила їх із анатомічною будовою людини. Відкритий урок пройшов весело та цікаво – діти активно залучалися до роботи і показали найкращі результати, створивши портрети своїх рідних.

У середу для учнів 7-их класів був проведений захід на тему «Розвиток музичних здібностей учнів шляхом інноваційних технологій на уроках музичного мистецтва». Урок тривав у кабінеті інформатики, де школярі мали змогу пограти у так звані музичні флеш-ігри, які сприяють розвитку музичного слуху, музичної пам’яті та композиторських здібностей. Учні з величезним натхненням та цікавістю виконували різнорівневі завдання, особливо їм сподобалось те, що ці завдання втілювалися на комп’ютері. За результатом набраних балів команда 7-В здобула почесне І місце, команда 7-Б отримала ІІ місце, а команда 7-А відповідно посіла ІІІ.

Враховуючи, що нещодавно відзначався Міжнародний день миру, О. О. Цікул організувала із 7-Б класом на Алеї ветеранів малюнок на асфальті з символічною назвою «Україна без війни». Діти із натхненням малювали мирну Україну, втілюючи у свої малюнки власне бачення та прагнення миру.

Ще один цікавий захід відбувся для учнів 5–6-х класів – перегляд кінофільму «Переписуючи Бетховена» польського режисера Агнешки Холланд. Переглядаючи кінострічку, діти ознайомилися із біографією та творчістю видатного німецького композитора Людвіга Бетховена. На закінчення, кіносеансу вчитель Н. П. Власюк провела для школярів «Музичний аукціон». Відповідаючи вірно на запитання, учні заробляли смайлики та позитивні оцінки.

І у останній день тижня відбувся майстер-клас гри на програмі для ді-джеїв «Drum Pads 24», яку для учнів 7-А і 7-Б організувала Н. П. Власюк. На урок був запрошений ліцеїст-10-класник Володимир Чосик, який показав, як працювати на цій програмі і продемонстрував віртуозну гру з імпровізованими треками. Присутні були просто в захваті від майстер-класу, зацікавилися цією ді-джеївською програмою і з неймовірним натхненням слухали музику, яку презентував Вова. Учні надихнулися цим майстер-класом і завзято почали скачувати цю програму, ну а як вони справляться із нею, ми побачимо на чергових уроках та заняттях. Головне, що нам вдалося їх зацікавити, а це – найголовніше для покоління XXI сторіччя.

Заняття мистецтвом (музичним чи образотворчим) збагачують учнів естетикою, несуть радість, та допомагають виявити природні задатки, обдарування дитини і стимулювати творчу діяльність. Тож у планах і надалі проводити подібні тематичні тижні, адже вони викликають у дітей великий інтерес.

 

Інформацію та фото надала вчитель музичного мистецтва ЗОШ ІІ-ІІІ ст. Н.П.Власюк