Головна » У пісні – доля і душа народу…

У пісні – доля і душа народу…

30 листопада 2018 в 10:07 Переглядів: 433

Саме таким заголовком зацікавили читачів та прихильників народної пісенної творчості на офіційному сайті Учбово-методичного центру культури Буковини bukcentre.cv.ua, котрі так очікували на підсумки обласного конкурсу аматорських хорових колективів ім. Сидора Воробкевича, який відбувся 17 листопада у великій залі Центрального палацу культури м. Чернівців.

Саме так традиційно раз на два роки організатори досягають головної мети конкурсу – збереження традицій хорового співу, подальший розвиток хорового мистецтва на Буковині, популяризація хорової творчості буковинського композитора, письменника, педагога Сидора Воробкевича.

Тож кращі колективи з усіх районів області, міст Новодністровськ та Чернівці, переможці І туру конкурсу, який відбувся у вересні–жовтні цього року, демонстрували свій творчий доробок і виконавську майстерність. А за результатами цих мистецьких змагань 21 народний аматорський хоровий колектив академічного та народного співу взяв участь у заключному турі.

– У конкурсних програмах мішаних та чоловічих хорових колективів, – йдеться на сайті, – звучали невмирущі твори українського буковинського композитора Сидора Воробкевича «Задзвенімо, браття», «Заграй ми, цигане старий», «Туга», «Над Прутом у лузі», «Чом красна, Буковино», «Мово рідна», а також твори відомих композиторів: «Моя Україно» на слова Михайла Ткача, музику Ігоря Поклада, «Летять коні на Вкраїну» – слова Сергія Брайляна, музика Ніни Шаварської, «Козацькому роду нема переводу» – слова Мирослава Ваньо, музика Миколи Болеми.

Організатори зазначили, що значне місце в конкурсних програмах займали обробки українських, буковинських, румунських народних пісень. Оцінювало аматорів компетентне журі на чолі з головою циклової комісії «Хорове диригування» Чернівецького обласного коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича Валентиною Гордей.

Ну і найголовніше, що одразу приємно порадувало новинами із особистих сторінок у «Фейсбуці», це повідомлення про ІІІ місце, яке посів у номінації «Народний спів» Народний аматорський хор «Калина» Будинку народної творчості та дозвілля «Молодіжний» міста Новодністровськ – керівник Антоніна Камбур, акомпаніатор Михайло Рожко!

Крім того, неабияку гордість викликала і новина про те, що за кращий музичний супровід відзначили концертмейстера нашого «Калинового» грона Михайла Васильовича Рожка!

Як повідомила одразу у мережі ФБ учасниця хору Наталія Сивак «у нашого колективу „Калина“ знову перемога – третє місце на обласному конкурсі ім. Воробкевича! Серед великої кількості знаних, маститих колективів, професійних виконавців наш хор виборов достойне місце. Звичайно, перш за все, це – кропітка праця керівника Антоніни Камбур і акомпаніатора Михайла Рожка, а також – усіх учасників. Увесь колектив вітаю і бажаю бути в голосі, нести українську пісню людям, бо це – наша духовність, культура, історія, без яких нема майбутнього! Попри всі негаразди бажаю жити в мирі, злагоді і здоров’ї, всім учасникам і керівникам – МНОГАЯ ЛІТА!»

«Спасибі керівникам хору – Антоніні Андріївні Камбур та Михайлу Васильовичу Рожку, – продовжила Інтернет-вітання іще одна учасниця колективу Євдокія Швець, – за їхній талант і працю з колективом! А всім учасникам хору – низький уклін за старанність та любов до української пісні!»

У свою чергу керівник колективу Антоніна Андріївна, із гордістю приймаючи вітання, сердечно дякує усім учасникам, хто, як завжди, залишивши усі домашні справи, вирушили до обласного центру, аби вкотре довести, що новодністровське «Калинове» гроно гідне якнайкращого визнання!

Тож радо вітаємо від імені усієї громади нашу «Калину»! Хай на крилах вашої невмирущої пісні злітає увись слава міста над Дністром! Нехай ваша калинова відданість і натхненна безкорислива праця і любов надихає на все нові і нові творчі злети та знаходить гідне пошанування від влади та підтримку прихильників народної пісні!

Також із приємністю вітаємо народний аматорський хор «Любисток» Будинку народної творчості та дозвілля села Коболчин Сокирянської об’єднаної міської територіальної громади і його керівника, Заслуженого працівника культури України Івана Гончара за ІІ місце у цій же номінації – «Народний спів»!

Інна ГОНЧАР