Головна » Ода картоплі у Новодністровському БДТ

Ода картоплі у Новодністровському БДТ

29 жовтня 2018 в 9:00 Переглядів: 341

18 жовтня у Новодністровському будинку дитячої творчості відбувся захід, присвяченій королеві та улюблениці українських столів – нашій годівниці картоплі! Ми вже звикли до неї, і тому важко повірити, що вона чужоземна, і що чотириста років тому її привезли з холодної країни – Південної Америки, яку індіанці називали Чилі. Картопля для нашого народу – неначе другий хліб: скільки поколінь вигодувала, рятуючи у найскрутніші періоди історії нації.

Важко переоцінити важливість цього овоча для сучасних українців, а тому і не дивно, що улюблениці мільйонів присвятили ціле свято! Напевно, вперше у Новодністровську відбулось свято картоплі, яке разом зі своїми вихованцями організували Наталя Григорівна Глушко (директор установи, керівник фольклорно-етнографічного гуртка) та Світлана Григорівна Долинна (керівник літературної студії). 

Під час заходу глядачі могли побачити танець «Картопля», послухати вірші, пісні та загадки, присвячені їй. Було цікаво дізнатися, що існує не лише «ода картоплі», а й навіть справжній гімн! Юні вихованці Будинку творчості представили театралізоване дійство, що розверталося навкруги цього улюбленого усіма овоча, який рятували від злодія – колорадського жука. І навіть у спортивній естафеті, замість м’яча, фігурувала картопля!

Також усі відвідувачі заходу мали змогу ознайомитися з добіркою цікавої літератури для дітей та дорослих, адже на свято картоплі зі своєю літературною вітальнею "Чарівність осені" завітала Новодністровська міська бібліотека. Працівники установи презентували на стенді тематичну добірку, представивши літературні твори осіннього марафону для дошкільнят.

Загалом свято відбулося цікаво та весело. Після розваг та конкурсів усі присутні мали змогу покуштувати приготовлені з картоплі страви, адже у кожному гуртку керівники та матусі щедро пригощали діток своїми улюбленими картопляними наїдками.

Хай українцям щастить на гарні врожаї картоплі! 

Репортаж Ірини Шундрій