Головна » Небайдужі новодністровці об’єдналися задля допомоги дітям

Небайдужі новодністровці об’єдналися задля допомоги дітям

3 грудня 2018 в 14:09 Переглядів: 408

Бажання творити гарні справи, а не лише зосереджуватися на собі, – це свідомий вибір та нелегкий шлях. Волонтери із досвідом знають, що ой як не завжди тобі подякують за твою працю, часто ще й навпаки. Але це звичні речі, до яких треба бути готовим, якщо ти стаєш на тернисту стежку волонтерства. Та все ж кожного дня знаходяться все нові і нові люди, готові пожертвувати своїм часом та зусиллями задля спільної корисної справи.

У Новодністровську усіх небайдужих навколо себе об’єднав Олександр Бриткін – голова молодіжної християнської організації Альфа-МТР «Молодий тільки раз». Саме він став ініціатором зібрати активну молодь Новодністровська заради спільної благородної справи – допомоги знедоленим.

Міркуючи над тим, до яких саме спеціалізованих закладів слід направити свою турботу, вирішили спочатку звернути увагу на дитячі інтернати нашого краю. Першим на шляху благодійників стала Новоушицька загальноосвітня школа-інтернат для дітей із вадами слуху та розладами мовлення. Ця установа знаходиться на балансі Хмельницької обласної ради і має чудове матеріально-технічне забезпечення. Не так багато закладів зможуть похвалитися такою сучасною будівлею, прихильністю влади та благодійників. Проте, як і у кожній дитячій установі, окрім матеріальних, є ще потреби дітей у спілкуванні, активному дозвіллі, цікавих позакласних заняттях.

І саме з ідеями того, як можна інтересно і з користю проводити дозвілля, завітали до Нової Ушиці новодністровські волонтери. Протягом осені вони побували в інтернаті двічі. Уперше, у жовтні, провели для діток спортивно-розважальний захід на свіжому повітрі. Тоді транспорт для перевезення безкоштовно надав Олександр Гандзюк (ТОВ «Будмонтажсервіс 1»).

Вдруге акція набула вже соціальної орієнтації. Діток опитували стосовно того, чим би вони мріяли займатися у житті, чого навчитися, і на основі цього вже формували майстер-класи.

У середині листопада у другу поїздку вирушили представники МХО Альфа-МТР «Молодий тільки раз», педагоги та учні ЗОШ ІІ–ІІІ ступенів та працівники НМЦ ФЗН «Спорт для всіх».

У цей день вихованці будинку-інтернату мали змогу опанувати нові навички та випробувати себе у таких заняттях: моделювання зачісок (провела майстер-клас Ірина Норінкова), виготовлення квітів із паперу (Юлія Борейко та Вікторія Притуляк), в’язання (Ольга Коваль), малювання (Ольга Цікул), спортивні заняття (Олександр Бриткін та Ірина Шундрій). І маленькі діти, і вже досить дорослі вихованці з цікавістю та завзяттям вчилися новому та прагнули опанувати ази цікавих та невідомих раніше занять.

Важливо відзначити, що саме цього дня представники ЗОШ ІІ–ІІІ ступенів подарували вихованцям інтернату велику кількість канцелярських товарів. Гроші зібрали учні школи, та самі ж і подарували, адже відбувалося це у рамках благодійної акції «Діти – дітям», яка щороку відбувається у навчальних закладах нашої держави.

Усі діти, незалежно від їхніх фізичних можливостей, прагнуть уваги, тепла та ласки. Але дітки з вадами, напевно, більш чутливі до проявів турботи. Саме тому щоразу, коли відвідуєш з візитом спеціалізовані заклади, гостро розумієш, що ця справа благородна і потрібна, хоч і не завжди легка.

І вже 3 грудня, у Міжнародний день людей із інвалідністю, новодністровці завітали до вихованців Новоушицького інтернату, але вже у якості глядачів. Саме цього дня в інтернаті щороку відбувається масштабний концерт, на який з’їжджаються з усіх околиць гості.

А поки що усі небайдужі мешканці новодністровської громади можуть приносити дитячі речі та іграшки до приміщення ТРК «Реал ТБ». Ольга Кучурка, журналіст та громадській активіст, організувала збір речей для допомоги знедоленим. Єдине прохання – приносити речі у чистому та охайному вигляді.

Телефони для довідок: 067-345-74-29 та 096-057-99-84

Репортаж Ірини Шундрій. Фото - Анна Піжевська, Ірина Шундрій