Головна » «Музика в житті людини крізь призму років» (фото)

«Музика в житті людини крізь призму років» (фото)

26 грудня 2018 в 13:53 Переглядів: 437

Щасливий той, хто себе знайшов у вибраній професії, кого вибрала сама музика і прикрасила пишною діадемою ніжності, чуттєвості та краси!

Чарівної пори у вальсі пухнастих сніжинок завітало неповторне і пречудове свято – 35-річний ювілей творчої діяльності викладача старшої категорії Раїси Володимирівни Ридванської. Доля назавжди пов’язала її з музикою, і в різні часи роки вона обіймала різні посади у відділах культури, освіти, проте її стихія – навчати і виховувати молоде покоління, прищеплюючи професійні навики, розвиваючи художні смаки і таланти.

Саме цій 35-й річниці творчої педагогічної діяльності викладача по класу цимбал та гітари був присвячений відкритий урок-концерт на тему «Музика в житті людини крізь призму років», в якому було представлено різноманітний методичний матеріал, уміло поєднано роботу з учнями у вирії сьогодення з досягненнями та успіхами випускників досвідченого викладача. Усі учні класу (а їх аж 12!) виконували музичні твори різні за стилем та жанром. Робота з ними була представлена у формі вікторини, коли кожен вихованець викладача висловлював власну думку, цитував вислови про музику відомих знаменитостей. Родзинкою заходу став виступ молодого, але вже знаного в нашому місті колективу, який створила Раїса Володимирівна – ансамбль «Веселкове розмаїття», що представив глядачам дуже цікавий різноманітний музичний репертуар. Звучали сучасні і відомі класичні твори українських та зарубіжних композиторів, серед них: І. Кюфнер «Марш», О. Копенков «Під дощем», О. Затинченко «Полька», обробка М. Леонтовича української народної пісні «Щедрик», обробка Ю. Стасюка української народної колядки «Ой, у Віфлеємі». Аранжування до всіх п’єс пише сама викладач у доступній, оригінальній і цікавій для дітей формі. Учні із задоволенням відвідують уроки індивідуального та колективного музичення, спільно працюють над розробкою дружніх, толерантних стосунків у маленькому колективі, і з результатів видно, що їм це вдається. Несподіваним для діток став сюрприз: до них у гості завітав св. Миколай із солодкими подарунками, і навіть гості в залі змогли пригоститися цукерками!

Друге відділення уроку складалося зі спогадів випускників за минулі, проведені у творчості, роки. Розпочала цю частину уроку-концерту вихованка Раїси Володимирівни, яка наразі є колегою у сфері культури –Юліанна Олегівна Шелест. Вона виконала пісню «Намалюю тобі зорі», присвятивши її любій наставниці. З найщирішими словами вдячності та теплими спогадами звернулися випускники класу: Андрій Видиш, Костянтин Вознюк, Вікторія Дерен. Хтось висловив слова подяки і захоплення творчістю Раїси Володимирівни особисто на святі, а хтось – надіславши відеозвернення (оформила відео- та фотоматеріали Н. Є. Портьє), подарувавши твори власного виконання (Андрій Войчук)…

Приємно, що у зверненнях лунали побажання та поради юним учням класу Раїси Володимирівни, які теж були присутніми у залі. Батьки, учні, подруги, колеги викладача, затамувавши подих, споглядали чудове дійство, яке відбувалося на сцені. Зі словами захоплення, вдячності і найщирішими побажаннями звернулися директор школи Н. Є. Портьє, начальник відділу культури міської ради А. А. Присакар та директор музею Г. О. Разгонюк Тож нехай життєва дорога талановитої, креативної, завжди молодої, чарівної жінки буде уквітчана найпишнішими квітами, поряд будуть найщиріші, вірні друзі, а в учительській діяльності буде ще багато нових перемог та злетів!

Адміністрація МШ

Фото: Ірина Шундрій та МШ