Головна » «Ефективні та дієві механізми співпраці служби зайнятості з органами влади та громадами»

«Ефективні та дієві механізми співпраці служби зайнятості з органами влади та громадами»

28 вересня 2018 в 10:51 Переглядів: 253

Зустріч за круглим столом під такою назвою відбулась 27 вересня у Новодністровську міському центрі зайнятості за участю Народного депутата України Максима Бурбака.
Із особливою приємністю привітала поважне товариство і відкрила засідання директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко, наголосивши на тому, що колектив Новодністровської міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості помітно вирізняє атмосфера, створена як для роботодавців, так і для відвідувачів, а також професіоналізм, з яким підібрала та згуртувала свою команду керівник Валентина Вовківська.
Учасникам діалогу було запропоновано змістовні й різнопланові інформаційно-аналітичні матеріали стосовно ситуації на ринку праці та діяльності міської філії ЧЦЗ.

Основні форми співпраці служби зайнятості з органами влади та громадами, стан ринку праці м. Новодністровськ – проблеми та шляхи їхнього вирішення, організація громадських робіт в інформуванні населення щодо оформлення субсидій, проблеми малого бізнесу, зовнішня трудова міграція, брав висококваліфікованих робочих кадрів – основні моменти, на який базувалася розмова за круглим столом. До конструктивної розмови організатори запросили керівників та фахівців організацій і установ міста, депутатів міської ради, представників малого та середнього бізнесу. Крім того, у зустрічі взяли участь сільський голова Наталія Петрик і голова Сокирянської ОТГ Василь Равлик.

Саме на можливих і, головне, дієвих формах співпраці служби зайнятості із органами влади та роботодавцями в умовах стрімкої зміни на ринку праці на теренах сьогодення зосередила увагу у своєму виступі Любов Кожолянко.

Про основні болючі проблеми нашого населеного пункту добре відомо народному депутату Максиму Бурбаку, особливо, як він зазначив, в умовах зовнішньої трудової міграції та великого браку висококваліфікованих робочих кадрів. «Середній спеціальній освіті уже давно слід дати друге дихання, бо потребу в кадрах мають контролювати органи місцевого самоврядування, а стара система повинна змінюватись, аби наша освіта зокрема припинила створювати армію безробітних!» – продовжив Максим Юрійович. Користуючись нагодою, Народний депутат також привітав новодністровську та ломачинецькі громади в особі заступника міського голови Олександра Гінгуляка та сільського голови Наталії Петрик із рішенням про створення ОТГ, позаяк надалі це дасть можливість появи нових робочих місць. З неабияким хвилюванням говорив Максим Бурбак і про проблему зовнішньої трудової міграції як в контексті відтоку кваліфікованих кадрів, так і стосовно втрати нашою державою податків. Насамкінець він звернувся до фахівців служби зайнятості із проханням приділяти особливу увагу тим, хто повертається із зони бойових дій на сході: «І ви зокрема маєте допомогти цим хлопцям стати повноцінними членами нашого суспільства!» А завершив свій виступ Максим Юрійович коротко: «Інколи ми змушені приймати непопулярні рішення, часто схожі на хірургічні втручання в медицині, але все – задля того, аби наша Україна стала сучасною європейською державою». Уже згодом на своїй сторінці у Фейсбук Народний депутат повідомив: «Черговий круглий стіл зі службою зайнятості та роботодавцями. Тепер у Новодністровську, де гостро стоїть питання зайнятості молоді та жінок. Місто є монофункціональним і залежне від будівництва агрегатів Дністровської ГАЕС. Додатковою можливістю для розвитку міста і створення робочих місць є створення ОТГ з центром у Новодністровську, залучення земель сільгосппризначення за межами населених пунктів, розвиток інфраструктури та відновлення переробної галузі в сфері агропромислового комплексу. Місцевий малий та середній бізнес активно залучений до співпраці за численними програмами співробітництва з місцевим Центром зайнятості. Отож, спільними зусиллями будемо забезпечувати робочими місцями мешканців ОТГ навіть по закінченню будівництва ГАЕС».

Інна Гончар