Головна » День художника у Новодністровському музеї (фото)

День художника у Новодністровському музеї (фото)

30 жовтня 2018 в 8:45 Переглядів: 411

23 жовтня з нагоди Дня художника у міському історичному музеї по-особливому сяяли кольори і світилися серця – коло шанувальників образо-творчого мистецтва радо зібрала на гостини ініціаторка зустрічі, директор Галина Разгонюк. Разом із начальником відділу культури Альоною Присакар вони привітали усіх присутніх із побажаннями миру й добра, натхнення і успіхів та запросили до презентації виставки «Ретро 80-х» та «Дивосвіт пензля. Нові імена».

Габаритні картини живопису чернівецьких і київських художників, виконані у 1980–1986 роках на замовлення Дирекції з будівництва ДКГВ для оформлення інтер’єрів нововведених бюджетних установ, мали змогу бачити всі, хто прямував шкільними коридорами на цю зустріч. Як розповіла Галина Олександрівна, вони були знайдені у підвалах окремих закладів міста і мали незадовільний стан, а згодом зберігались у сховищах музею. Цього літа, завдяки спільним зусиллям музею і місцевих художників-волонтерів, фінансовій допомозі спонсорів вдалося реставрувати 15 з них, які відтепер представлені увазі всіх охочих. Тож кожен із новодністровців та гостей міста має чудову нагоду повернутися під час перегляду в історію Другої світової війни, будні і свята будівельників, літературних героїв та письменників, а, крім того, пригадати, де вони свого часу експонувалися у далекі 80-ті роки. Прикметно, що на більшості картин було знайдено і збережено імена авторів-художників. Тож під щирі оплески лунала велика вдячність від імені попередніх і всіх грядущих поколінь за збережену в кольорах пам’ять нашим землякам-майстрам пензля, які подарували старим полотнам друге життя: Ганні Петрівні Рутковецькій, Олександру Володимировичу Гуцулу, Івану Михайловичу Сольському та керівнику цієї творчої групи – Олені Володимирівні Трофанюк та її доньці – студентці-практикантці Вижницького коледжу образотворчого мистецтва Анні-Марії. Особливу подяку висловлювала директор музею і Наталії Василівні Грищук, котра не лише ретельно прибирала приміщення, а й виконувала роботи із реставрації рамок до картин. Крім того, прозвучала сердечна вдячність спонсорам за придбані олійні фарби та інші необхідні для відновлення матеріали та виготовлені рами – директору ТОВ «Променергобудсервіс» Сергію Руслановичу Войтенку, директору БРЗ Василю Івановичу Якубенку та директору Дністровської ГЕС-1 В’ячеславу Степановичу Климу. До привітань щиро приєдналася й начальник відділу культури Альона Присакар, яка, не шкодуючи теплих слів, вручила митцям подяки і матеріальне заохочення.

Яскравим приємним моментом привітно зігріло усіх і те, що святкова мить співпала із Днем народження Ганни Рутковецької та повноліттям Анни-Марії! Направду, Бог засвітив зірочку таланту і творчості, аби народитися художнику саме у професійний день! Тож квіти і подарунки від організаторів були удвічі приємними, а Ганна Петрівна приймала поетичну присвяту від поетеси Галини Мельник, а пісенний дарунок – від подруг із жіночого клубу «Гармонія».

А вже далі родинне стрічання захопила презентація виставки «Дивосвіт пензля. Нові імена»! І таки вразила і надихнула, розчулила і підкорила, немов сама осінь, що здатна дарувати дива, розкошуючи падолистовим вальсом у кожнісінькій струні людського єства! «Дійсно, мабуть, сама природа визначила для Дня художника цю прекрасну і багату пору року, котра щедро роздає усім, а особливо художникам, свою різнобарвність та колоритність, – продовжила мистецьку зустріч Галина Олександрівна. – Щоб стати відомим досвідченим майстром, треба пройти шлях від першого штриха, від першого помаху пензля до персональних виставок своїх робіт». Щирими оплесками усі радо пошанували знаних митців-земляків Івана Сольського, Ганну Рутковецьку, Олександра Гуцула та Олену Трофанюк. Приємно вразило й те, що Ганна Петрівна та Олександр Володимирович до цієї виставки представили і нові свої творіння душі й натхнення. Неабияк нас зацікавило й те, що напередодні Ганна Рутковецька у складі обласної делегації Спілки інвалідів успішно експонувала власну добірку картин у столиці.

А от наступні миті справді змусили затамувати подих і вдихнути потік нового і багатобарвного! Уперше серед майстрів палітри прозвучало ім’я Анатолія Михайловича Кравченка – слюсаря електромеханічного цеху Дністровської ГЕС, котрий віддав гідроенергетиці 32 роки, а з юності, як виявилося, все ж… мріяв стати художником, водночас поєднуючи у долі захоплення музикою та поезією! І ось нині, після 34-річної перерви – коли навчався у Вінницькій художній школі – Анатолій, відчувши отой барвистий потяг душі, почав відвідувати виставки, знайомих майстрів і… знову заходився творити. На виставці представлено його картини пейзажного плану, натюрморти, котрі одразу дарують ковток свіжого повітря і мистецького задоволення.

«Віднині свою яскраву зірку творчості запалює молода й талановита майстриня пензля!» – радо представила господиня музею шанувальникам і Валерію Наумову, героїню мого нещодавнього душевного враження («Повіривши у свої барви, довірилась сонцю» – «НГ», № 34–35 від 19 вересня 2018 р.), котра надзвичайно вразила мене, а відтак – усіх читачів і городян своєю неординарністю і талантом тонко відчувати цей світ і його примхливу багатогранність. Особливо розхвилювався ось такому першому публічному визнанню донечки її батько, Броніслав Наумов, котрий зізнався, що дуже мріє з усією родиною про персональну виставку робіт Лєри, і, зворушений атмосферою цієї зустрічі, сердечно дякував організаторам за мистецьку й духовну насолоду.

Тож удруге із приємною місією нагородження авторам чудових робіт подяками відділу культури та сувенірами слово взяла Альона Присакар, висловивши щире захоплення тим, що митці кожен по-своєму самовіддано служать музі, водночас не втрачаючи у душі невгамовний творчий пошук, і додала: «Досягайте бажаних вершин, завжди цінуйте себе гідно! Життєвої вам краси і гармонії, наснаги, щастя і добробуту! Хай Свята Покрова завжди буде для вас надійним оберегом!»

Окремі святкові миті організатори присвятили багаторічній берегині слова й знань, професіоналу бібліотечної справи, котра упродовж тривалого часу творила й удосконалювала бібліотечну справу у Новодністровську: з нагоди щедрого ювілею вітання приймала Валентина Миколаївна Курган.

І вже із фінальними акордами, перегортаючи іще одну незабутню зустріч, якою зігрів усіх наш міський музей, знову зазвучало поетичне слово:

Малювати картини руками не можна,

Лише серцем, що б’є у душі…

В тій, де мешкає дивний художник,

Що натхнення черпає в собі.

І лиш духом всесильна людина

Розфарбує цей світ кольорами,

Щоб ожила від світла картина,

Наче небо мовчазне над нами,

Наче зорі, що ввечері світять,

Ні, не світять – зоріють згори.

Радше будні художник підмітить,

Ніж змалює цей світ навпаки.

Віршем львівської поетеси Галини Фесюк «Художник» розчулила усіх на прощання невтомна ініціаторка таких стрічань Галина Разгонюк.

Вражено і захоплено – Інна ГОНЧАР