Головна » «Буковинська зіронька» знову засяяла по-новодністровськи!

«Буковинська зіронька» знову засяяла по-новодністровськи!

30 листопада 2018 в 9:56 Переглядів: 857

Саме так! Майже двадцятилітня історія цього складного й водночас потужного творчого конкурсу, де кожен учасник демонструє свої таланти одразу у трьох номінаціях – «Вокал», «Хореографія» та «Художнє читання», вдруге від часу першого такого випробування гідно вписала найвище визнання таланту, наполегливості, природнього обдарування і неймовірної харизми, помноженої на величезну підтримку та педагогічну майстерність керівників і батьків, новодністровського зоряного хлопчика! «Володарем Гран-прі обласного фестивалю-конкурсу дитячої творчості „Буковинська зіронька“-2018 став учень Новодністровської гімназії Юліан Беженар», – саме так йшлося у повідомленні про результати конкурсу на офіційному сайті Департаменту освіти і науки ЧОДА.

Рекордна кількість учасників – 55 талановитих дітей – Чернівецької області та міста Чернівці злетілися 9–10 листопада найяскравішими зоряними променями на крилах своїх талантів і Божого дару до Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини».

Прикметно, що наш знаний і вже досить титулований юний артист Юлік вирушив до столиці Букового краю на «Зіроньку» вже втретє і, до речі, востаннє, як він наголошував усім вдома, і, правду кажучи, разом із рідними та керівниками, хоч оцінюючи силу своєї мистецької справжності, таки не йняли віри у достойне визнання. Та і старший брат, талановитий соловейко Паша, теж тільки за третім разом підкорив «Зіроньку», але лише на ІІ місці. Так уже склалося, що тривалий час найвищу нагороду отримували виключно вихованці «Юності»… Однак творча скарбниця Юліана: пісня «Країна мрій» (керівник Тетяна Данилюк), художнє читання «Крик душі» (керівник – мама, Альона Беженар) і танець «Старий дідуган» (постановник Алла Чабан) – настільки вразила і розчулила, зворушила і схвилювала як членів журі, так і глядачів, що творчі зорі справді склалися щасливо й якнайкраще! Непросто було змагатися Юліку… одному серед 20-ти дівчаток у його віковій категорії!

Та вже коли усі дипломи були вручені, розчарування нашого артиста змінювалось миттєвим незрозумілим розпачем і зневірою… І раптом у момент оголошення його як володаря Гран-прі він ще не вірив, бо вже думав, що його якось забули нагородити... Коли ж дали до рук мікрофон, Юліан уже й не знав, що з ним робити, поки не зазвучала музика його пісні: так із особливою зоряною силою зазвучав фінальний і переможний виступ БУКОВИНСЬКОЇ ЗІРОНЬКИ-2018 – Юліана Беженаря з Новодністровська!

Старший брат Павло – наш улюбленець-«Джамайка» – тоді сказав: «Братан, ти цей титул отримав за нас обох, бо я за роки не зміг навіть першим стати...». А наставниця вокаліста Тетяна Данилюк у відповідь на щасливе повідомлення мами Альони у мережі Фейсбук вражено написала: «Молодчинка! Я знала, що він справиться! Просто відчувала! Він старанний! Він талановитий! Звичайно, на Гран-прі не сподівалась, але на місце точно розраховувала! Наша команда справилася! Мама – художнє читання, Алла Василівна – танець, я – пісню, Юліан – все втілив у життя!» Ну а розчулена матуся просто розплакалась від несподіваного зоряного сяєва її талановитого синочка.

Ось так зіркове та висококваліфіковане журі з-поміж багатьох талановитих учасників таки відшукали яскраву буковинську зірочку 2018 року! Усі переможці та учасники були нагороджені дипломами та грамотами Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, а також пам’ятними кубками та медалями. А Юліан блискуче вписав чудову сторінку в історію новодністровського мистецього зореславу.

До цього ж сяєва доклала своїх неймовірних струн таланту, ніжності, наполегливості, старанності, чуттєвості й дівочої вроди іще одна наша знана, титулована, улюблена глядачами і шанувальниками зірочка – випускниця Новодністровської ЗОШ ІІ–ІІІ ст. Анастасія Чабан, котра завоювала ІІ місце у цьому творчому змаганні, хоча, насправді, вже давно здобула найвище визнання у наших серцях, стаючи раз по раз неймовірно харизматичною окрасою усіх мистецьких заходів і рідної школи, і всього міста.

Вітаємо творчих зірочок нашого міста і всієї Буковини та бажаємо нових злетів, адже якщо на небі спалахує нова зірка – це комусь потрібно. Нехай наші зірочки світять нам яскравіше та зігрівають своєю творчістю і талантами!

І вже коли цей матеріал був готовий до друку, моя журналістська зацікавленість повела сторінками історії власне «Буковинської зіроньки» і недаремно: адже саме перший такий регіональний фестиваль у далекому 1999 році подарував найперше своє Гран-прі юній тоді, 10-річній чарівній Надійці Максимчук (котра, до речі, читала мій вірш)! Що ж, два якнайбільших визнання на відстані майже 20-ти років і численні відзнаки за І–ІІІ місця – новодністровські голоси щедро уславлюють рідне місто!

Тож цінуймо таланти, їхні творчі поривання і наполегливу працю. гідно шануймо мудрих наставників та невсипущих батьків, котрі спільно не просто завойовують все нові й нові зоряні висоти, а з року в рік обдаровують Новодністровськ повагою і визнанням!

Інна ГОНЧАР