Головна » Урочисті вітання Семену Ізрайлевичу Поташнику - Почесному жителю Новодністровська (фото)

Урочисті вітання Семену Ізрайлевичу Поташнику - Почесному жителю Новодністровська (фото)

25 травня 2018 в 9:10 Переглядів: 333

Дві унікальних і символічних, поважних і вагомих, розкішних і щасливих вісімки промовисто й енергетично засяяло 25 травня у долі надзвичайно простої й, водночас, виняткової людини – Героя України, Заслуженого енергетика України, голови науково-технічної ради ПрАТ «Укргідроенерго», президента Всеукраїнської громадської організації «Асоціація „Укргідроенерго„», члена колегії Міністерства палива та енергетики України, Почесного жителя Новодністровська Семена Ізрайлевича Поташника.

Із самого ранку на селекторній нараді компанії звучали найщиріші слова привітань та побажань шановному імениннику від генерального директора Ігоря Сироти та директорів усіх станцій, зокрема Василя Суботи, В’ячеслава Клима та Анатолія Мельника – з Дністровського каскаду, які пишаються, що мали змогу бути учнями патріарха вітчизняної гідроенергетики, а відтак – і працювати під мудрим і високопрофесійним управлінням Семена Ізрайлевича. Як наголосив у своєму вітальному слові очільник компанії, «свого часу саме під керівництвом Семена Ізрайлевича „Укргідроенерго“» стало провідним підприємством енергетичної галузі країни. Цьому сприяла як надійна експлуатаційна діяльність, так і великомасштабна реабілітація та реконструкція обладнання ГЕС та ГАЕС, котру було зініційовано Семеном Поташником».

У свою чергу іменинник, схвильований і розчулений щедрістю ранкових поздоровлень, радо згадав пам’ятні події на життєвому шляху, особливо пишаючись причетністю до потужної енергетичної компанії «Укргідроенерго», зокрема втішаючись тому, що, відповідно до указу Президента України № 138/2018 від 19 травня 2018 року «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2017 року», днями генеральному директору ПрАТ «Укргідроенерго» Ігорю Сироті присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки 2017 року за роботу «Створення оборотних гідроагрегатів Дністровської ГАЕС для підвищення ефективності об’єднаної енергетичної системи України».

У відповідь на незабутню святкову атмосферу, яку створили енергетики у цей день, Семен Ізрайлевич продовжував ділитися своєю енерговипромінюючою технологією долі і пообіцяв усім, що найголовніші підсумки свого життя і професійного шляху підбиватиме у такому ж дружньому колі, відзначаючи своє 100-річчя!

Прикметно, що свого часу, у відвертій і товариській розмові з Іваном Нагірняком, Семен Ізрайлевич зізнавався: «Серед усіх станцій, які мені доводилось будувати і вводити в експлуатацію, найпам’ятнішою та найзначимішою є Дністровська ГАЕС – унікальна гідроелектростанція як за своїми масштабами, так і за потужністю. І спорудження, і обладнання, і монтажні роботи – то велич і перемога українських проектувальників, інженерів, монтажників, словом – гідробудівців! Особисто для мене Дністровська ГАЕС стала Олімпом, на який я зійшов завдяки розумінню й підтримці сотень талановитих професіоналів, з якими пережили і прикрощі, і перемоги». А ще Іван Семенович так вдало і пам’ятно для усіх читачів і поколінь новодністровців передав свої враження про цю людину, енергія світлої душі якої не може не вражати: «Середнього зросту, привітний інтелігент, який, здавалося, все знає, у всьому розбирається, не ходив – літав станцією і випромінював таку доброту і приязнь, що довкола всі почувалися, мов на якомусь піднесеному торжестві. Якщо й робив зауваження, то з такою делікатністю й тактовністю, що той, кому це адресувалось, був просто співрозмовником. Але його слова не танули в повітрі. Вони осідали в серці... Семен Ізрайлевич просто і щиро спілкувався з людьми. Розумів їхні болі й тривоги, тому говорив від душі і про насущні проблеми, і про завтрашній день. Кожне слово лягало на серце і окрилювало вже прив’ялі думки і мрії».

Від імені колективів Дністровських станцій та громади міста Новодністровськ, Почесним жителем якого є шанований іменинник, адресуємо Семену Ізрайлевичу Поташнику многая літа у доброму здоров’ї, мирі та родинному затишку – хай доля щедриться щасливими новинами й подіями, а рідна земля і мирні небеса надихають на добрі справи і яскраве життя!

Інна ГОНЧАР