Головна » У Сокирянах вшанували пам'ять журналіста – відбулось відкриття меморіальної дошки Олексію Бондарю (фоторепортаж)

У Сокирянах вшанували пам'ять журналіста – відбулось відкриття меморіальної дошки Олексію Бондарю (фоторепортаж)

12 червня 2018 в 13:06 Переглядів: 357

6 червня, у Всеукраїнський день журналіста, у Сокирянах відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки журналісту, почесному громадянину міста, колишньому редактору газети «Дністрові зорі» - Олексію Бондарю.

Олексій Станіславович – видатна особистість! Так про нього згадує його побратим по перу Олександр Чорний: «Енергійний і наполегливий, маючи хист до творчості і поетичну душу, він віддав газетярській справі все своє трудове життя. Працював кореспондентом, заввідділом, відповідальним секретарем, заступником редактора, а відтак – і редактором райгазети, поклавши в сувій історії Сокирянщини тисячі газетних публікацій, десятки розповідей про людей праці і ветеранів-фронтовиків, написавши чимало віршів, що звеличують людину і труд, які пройняті патріотизмом і любов’ю до рідної України».

Олексій Бондар пішов з життя у віці 64 роки ще у 2005 році, проте встановити дошку вдалося лише зараз. І у цьому неабияка заслуга місцевої журналістської організації, яка вже протягом тривалого часу клопотала про це перед Сокирянською міською владою. На церемонії відкриття були присутні представники місцевої влади, члени районної спілки журналістів, митці слова, школярі, а також мешканці громади. Друзі та колеги по перу Олексія Бондаря ділилися спогадами і думками про цю цікаву та визначну особистість в історії сокирянського літопису. З легкої руки міського голови Василя Равлика меморіальна дошка предстала перед поглядами присутніх. Зворушливості заходу додавали школярі, які декламували улюблені вірші поета.

Символічно, що відкриття дошки відбулось саме у день професійного свята Олексія Станіславовича. Від 6 червня 2018 року на фасаді будинку, де колись мешкав журналіст (вулиця Шевченка, 14 А), височіє над буденним міським життям його увічнений у камені портрет та серйозний задумливий погляд.

Дійсно, людина жива, допоки зберігається спогад про неї. І, спостерігаючи за тим, скільки людей прийшло аби вшанувати митця, стає зрозуміло, що пам'ять про Олексія Станіславовича зберігатиметься серед нащадків ще дуже довго.

Ірина Шундрій