Головна » У Новодністровську відбулась серпнева педагогічна конференція (фоторепортаж)

У Новодністровську відбулась серпнева педагогічна конференція (фоторепортаж)

30 серпня 2018 в 14:45 Переглядів: 995

«Той, хто не дивиться вперед, залишається позаду» – саме ці короткі, але такі влучні слова Джона Герберта стали промовистим епіграфом і, водночас, лейт-мотивом до цьогорічної серпневої конференції, що зібрала 30 серпня педагогічних працівників новодністровських навчальних закладів в актовій залі гімназії. Темою галузевого зібрання було обрано чи не найактуальніше питання сучасної української освіти: «Концепція „Нова українська школа“: перші кроки реалізації в системі освіти міста та пріоритетні завдання на 2018/2019 н.р.» Привітавши усіх присутніх і відкривши цю своєрідну фахову майстерню, про це повідомила завідуюча методичним кабінетом відділу гуманітарної політики Галина Грохольська та ознайомила колег із програмою педконференції.

Із доповіддю про впровадження Концепції нової української школи в освітніх закладах нашого міста перед колегами та запрошеними виступила начальник відділу гуманітарної політики Людмила Пастушок, котра звернула увагу на те, що старту реформи передувала масштабна підготовка, направлена та 3 основні зміни: створення нового освітнього середовища, нового змісту освіти та перепідготовка вчителів. «Новий зміст освіти було закладено через новий Державний стандарт початкової освіти, – продовжила доповідач. – У ньому визначено вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти, тобто, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів. Разом із ним було ухвалено 4 базові навчальні плани. Пам’ятаєте тезу про те, що випускник нашої школи – як фарширована риба, яка не плаває? Ми повинні навчати наших дітей плавати! Учні нової української школи повинні володіти такими базовими компетентностями: вільне володіння державною мовою, здатність спілкуватись рідною та іноземними мовами, математична компетентність, компетентності в галузі природничих наук, техніки й технологій, інноваційність, екологічна компетентність, інформаційно-комунікативна компетентність, навчання упродовж життя, громадські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості та рівності; культурна компетентність, фінансова грамотність». Крім того, Людмила Леонідівна зауважила, що з 1 вересня до першого класу, в нову українську школу в нашому місті піде 128 учнів у 5-ти класах, навчати їх буде 5 вчителів ЗОШ І ступеня які упродовж червня 2018 року пройшли підвищення кваліфікації.

Воно складалося з дистанційного онлайн-курсу та трьох очних сесій в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, в межах яких спеціально підготовлені тренери закріплювали знання педагогів на практиці. Також підвищення кваліфікації пройшли вчителі іноземних мов та інші учителі, котрі працюватимуть із першокласниками.

Л. Л. Пастушок далі поінформувала: «На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» для закладів, розташованих у містах обласного значення закупівля дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання та їхня доставка здійснюється на засадах співфінансування: не більше як 70 % – за рахунок субвенції та не менш як 30 % – за рахунок коштів місцевих бюджетів. У нашому випадку це:

165 000 грн – за рахунок субвенції,

85 000 грн – за рахунок коштів місцевого бюджету.

Для 1-их класів закуплено 130 комплектів одномісних парт, 4 ноутбука, два пристрої для копіювання, сканування та друку, один ламінатор із плівками та дидактичні матеріали. Також від Міністерства освіти та науки усі перші класи в Україні, що навчатимуться з 1 вересня 2018 року, безкоштовно отримали набори LEGO, які допоможуть впроваджувати ігрові та діяльнісні методи навчання в освітній процес. Так кожен учень забезпечується набором «Шість цеглинок», а кожен клас – набором LEGO Play Box».

Але, якщо дотримуватись примірного переліку засобів навчання та обладнання для кабінетів початкової школи, то потреба коштів складає близько 1 млн грн на 5 класів, а виділено всього 250 000 грн. В цілому на заходи щодо підготовки закладів освіти міста до нового 2018/2019 навчального року та осінньо-зимового періоду з бюджету міста було виділено 192 800 грн, що на 10 % більше аніж у попередньому році. Також додатково виділено 109 500 грн з міського бюджету на обробку дерев’яних конструкцій горищного приміщення в ЗДО «Радість» та «Ромашка». Із нерозподіленої субвенції, яка надавалась Луганській і Донецькій областям, для Новодністровська було виділено цільові кошти в розмірі 120 000 грн (на придбання обладнання для кабінету хімії 100 000 грн у ЗОШ ІІ–ІІІ ступенів, 20 000 грн – на закупівлю комп’ютерного обладнання в початкову школу. До 20-річчя гімназії та 30-річчя ЗДО «Ромашка» за кошти місцевого бюджету було закуплено мультимедійний комплекс, ноутбуки, звуковідтворююча апаратура на суму 107 000 грн. Для ЗОШ ІІ–ІІІ ступенів закуплено звуковідтворюючу та звукопідсилюючу апаратуру на суму 70 000 грн».

Співзвучні акценти з огляду на власний досвід та особливості традиційно звучали у виступах учасників конференції. Зокрема перед педагогами Новодністровська виступив міський голова Анатолій Болдашев, який зосередив увагу саме на інвестиції в освіту як пріоритетному напрямкові діяльності органів влади.

На ключових аспектах освітньої діяльності початкової школи у контексті нової української школи зупинилась керівник ЗЗСО І ст. Алла Сливка. Про наступність між дошкільною та початковою освітою в умовах нової української школи йшлося у виступі керівник ЗДО « Ромашка» Ганни Синявської. Усі тонкощі і найважливіші моменти інклюзивної освіти, а саме: стан та перспективи розвитку у місті на 2018/2019 н.р. окреслила логопед-дефектолог Віолета Каланджій.

Заслухавши та обговоривши доповідь начальника відділу гуманітарної політики і виступи учасників серпневої конференції, з метою забезпечення реалізації державної політики щодо підвищення якості навчально-виховного процесу, гуманізації цілеспрямованого виховання й навчання в інтересах людини, суспільства та відповідної підготовки педагогічних кадрів, учасники міської конференції прийняли відповідну ухвалу, котра спрямовує діяльність відділу гуманітарної політики, керівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів і методичної служби на глибоке і змістовне оновлення освіти у Новодністровську.

Святково-піднесеною, як і завжди, була урочиста частина галузевої зустрічі, піл час якої відбулось нагородження педагогічних працівників за результатами роботи у 2017/2018 н. р. Тож грамотами відділу гуманітарної політики було нагороджено:

• Марину Михайлівну МУЛЯР, інструктора з фізичного виховання ЗДО «Радість»,

• Юлію Дмитрівну КИРИЛЮК, практичного психолога ЗДО «Радість»,

• Ларису Василівну ГУЛЬЧАК, вихователя ЗДО «Теремок»,

• Людмилу Миколаївну БРИНДАК, вихователя ЗДО «Ромашка»,

• Марію Петрівну ПРУС, вчителя початкових класів Новодністровської ЗОШ І ступеня,

• Надію Петрівну БОДНАРЧУК, вчителя математики Новодністровської гімназії,

• Тетяну Василівну ПАРШЕНКО, вчителя математики Новодністровської ЗОШ ІІ–ІІІ ступенів,

• Наталію Володимирівну ШИМАНСЬКУ, вчителя української мови та літератури Новодністровської ЗОШ ІІ–ІІІ ст.,

• Світлану Миколаївну СОЛОНЕНКО, вчителя української мови та літератури Новодністровської гімназії,

• Руслану Вікторівну СЕРЕВКО, вчителя української мови та літератури Новодністровської гімназії,

• Людмилу Василівну КОВАЛЬЧУК, керівника гуртка «Флористика» Новодністровського будинку дитячої творчості,

• Наталю Петрівну ПАШКОВУ, керівника гуртка «Художня обробка соломки» Новодністровського будинку дитячої творчості,

• Галину Леонідівну КУХАРЧУК, керівника проблемної лабораторії для вихователів ЗДО;

• Ніну Леонідівну ЧАБАН, керівника майстер-класу,

• Валентину Петрівну БІЛАВУ, керівника майстер-класу,

• Зою Леонтіївну ВАСИЛАШКО, керівника майстер-класу,

• Любов Василівну ЛАПЧУК, керівника науково-педагогічного проекту «Інтелект України,

• Аллу Іванівну УМАНЕЦЬ, керівника авторської творчої майстерні,

• Зою Леонтіївну МУЛЯР, керівника дослідно-експериментального майданчика.

Цьогорічний вересень відкрив нову сторінку в історії української школи, але варто пам’ятати і старі істини, зокрема і те, що будь-які зміни повинні розпочинатися, перш за все, з реформи свідомості. Як цитувала Томі Дюарта начальник відділу гуманітарної політики, більшість неправильних кроків роблять, стоячи на одному місці, – тож ми повинні діяти, не зупиняючись, іти своїм шляхом; змінювати світ, змінюватись самим, спільно змінювати країну!

Інна Гончар

Фото Ліни Лисенко