Головна » Новодністровці скаржаться на потік вантажівок

Новодністровці скаржаться на потік вантажівок

8 липня 2018 в 8:34 Переглядів: 1848

До порталу novod.info звернулися мешканці будинків, що знаходяться біля лісосмуги Новодністровська. Люди скаржаться на постійний шум, який спричиняють  великовантажні автомобілі. Донедавна пісок із Ломачинецького кар’єру возили машини вантажністю до 20 т, що не створювало таких незручностей.

Одночасно з подіями 5-6 липня, коли у Ломачинцях блокувальники сільради вимагали від депутатів об’єднання із Василівкою та перекривали проїзд до Новодністровська, спустошення кар’єру набуло ще більших масштабів. Потік вантажівок – тепер уже 40 тонних – не припинявся і вночі, не даючи спокійно відпочивати містянам. Машини прямують за Дністровську ГЕС.

«Стоїть такий гул, ніби ми живемо біля станції метро – нормально спати неможливо» – скаржаться мешканці будинку № 13 м-ну «Сонячний».

Подивитись ВІДЕО тут

Із власних джерел  novod.info відомо, що фахівцями Новодністровської міської ради вже складено акт з цього приводу. Наразі готується відповідне звернення до правоохоронних органів. Окрім порушеного спокою людей псується дорожнє покриття, не призначене для важковагових автівок.

Свого часу ломачинчани перекривали дорогу вантажівкам і вони почали курсувати через Новодністровськ. Як вдалося дізнатися, за користування кар’єром у бюджет села ТОВ «Ломачинці ХС» сплачує смішні гроші – лише 5 тис. грн на півроку.

На сьогодні уже увесь пісок вивезено, узялися за землю, аби згодом добувати скалу. Про це повідомив громадський активіст, депутат райради Ігор Нажига:

«На мою думку, ситуація вкрай небезпечна. За моєю інформацією, піску там вже немає. Зараз активно вивозять ґрунт (скоріш за все родючий шар) великими вантажівками. Так як вони встановили там якусь дробілку для каменя. Яким чином буде здійснюватися видобуток каменя мені наразі невідомо. Та нагадаю всім, що цей кар'єр знаходиться на Жмеринському і Подільському розколі, а зважаючи на деякі поштовхи землетрусу за останні роки, я не беруся прогнозувати чим це все може закінчитися... Сільські люди поважного віку розповідали, що раніше там навіть пісок видобувати ніхто не дозволяв. За дивним збігом обставин, ця активна діяльність співпала з подіями навколо дооб'єднання села Ломачинці до міста Новодністровськ і блокуваннями сільської ради так званою ініціативною групою. Раніше я вже звертався до правоохоронних органів, надаючи докази нецільового використання землі даним товариством, та це ні до чого не призвело... Прокуратура нажаль не побачила там порушень, відповідні документи в мене є.»
На фото: Установка, що працює в кар’єрі

У неділю 8 липня потік великовантажного транспорту припинився. Як не як у Новодністровську відзначається День міста. Якою буде реакція правоохоронців на звернення міської влади повідомимо згодом.