Головна » Музейна рада зібрала свій актив

Музейна рада зібрала свій актив

13 вересня 2018 в 13:09 Переглядів: 329

та представників Дністровських станцій: 11 вересня у Новодністровському історичному музеї з ініціативи директора Галини Разгонюк відбулось обговорення доволі важливих для міста питань.
Найперше, із чим звернулася до присутніх Галина Олександрівна, це ідея оновлення уже існуючої Алеї ветеранів і створення сучасного пам’ятного комплексу під назвою «Алея слави». Відповідне звернення отримало одностайне схвалення та підтримку усіх присутніх.
Новодністровському міському голові А. І. Болдашеву
Депутатам міської ради, членам виконавчого комітету
З В Е Р Н Е Н Н Я
Шановний Анатолію Івановичу та уповноважені громадою учасники системи самоврядування!
Музейна рада Новодністровського історичного музею звертається до вас із пропозицією щодо створення Алеї слави та її відповідного сучасного облаштування, яку можливо переобладнати на базі теперішньої Алеї ветеранів Великої Вітчизняної війни, відкритої у 1985 році до 40-річчя Перемоги.
Осучаснена Алея слави, зі збереженням Стели пам’яті полеглим у боях з фашистськими загарбниками та померлим землякам-фронтовикам і ветеранам війни 1941–1945 рр., може складатися з комплексу пам’ятних знаків у єдиному архітектурному стилі на честь людей (групи людей), які своєю професійною, творчою діяльністю прославляють рідне місто, вчинки котрих є прикладом героїзму і патріотизму, що засвідчили особистий внесок у важливі етапи розбудови Новодністровська. 
Зокрема, знаки на честь:
  •           загиблих захисників Незалежності України та земляків-учасників АТО і ООС;
  •           земляків-ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС;
  •           першопрохідців-фундаторів і ветеранів спорудження Дністровського комплексного гідровузла та розбудови Новодністровська;
  •           відомих новодністровців – представників творчої та мистецької когорти;
  •           видатних, успішних спортсменів-земляків.
Вважаємо, що втілення розробленого проекту осучасненої Алеї слави було б окрасою одного з куточків рідного міста, а також достойним місцем для вшанування людей у свята та історичні події державного й місцевого значення.
Крім того, це було б вагомим подарунком теперішньої влади до відзначення у 2020 році 45-ої річниці з часу прийняття державного рішення про найменування та статус молодого селища гідробудівців – смт Новодністровськ (20.02.1975 р.).
Пропозиція розглянута і схвалена на розширеному засіданні музейної ради за участю представників Дністровських електростанцій та громадських організацій 11 вересня 2018 року.
Сподіваємось на розуміння і вашу підтримку викладеного звернення по суті з метою подальших оперативних дій і управлінських рішень щодо його втілення.
У свою чергу члени музейної ради готові за дорученням влади до активної участі в реалізації проекту зі створення Алеї слави.
Від імені музейної ради, директор міського музею Г. О. Разгонюк
 
Зрозуміло, що втілення цієї ідеї потребуватиме і коштів, і часу, і фахового проекту, і професійних виконавців, однак слід обов’язково зробити перші кроки назустріч, поширивши ідею у громаді, та, заручившись підтримкою городян, донести важливість і доцільність появи у Новодністровську такого пам’ятного місця у сучасному вигляді.
Перспектива створення на підприємствах енергетики гідрокомплексу відомчих експозицій з історії становлення та сьогодення виробничого життя Дністровських ГЕС-1, ГАЕС та Нижньодністровської ГЕС (ГЕС-2) стало наступним важливим питанням порядку денного. Представники кожної станції поінформували про стан справ та ймовірні варіанти розміщення таких матеріалів безпосередньо у приміщеннях їхніх підприємств саме так, аби воно було зручно, доцільно і прийнятно як для працівників-гідроенергетиків, так і для відвідувачів та гостей гідростанцій. Галина Олександрівна, у свою чергу, пообіцяла усіляко сприяти втіленню цієї важливої та цікавої ідеї, роздавши представникам своєрідні пам’ятки – як і з чого починати формувати музейну структуру у виробничій сфері.
Також на цій робочій зустрічі знову порушили питання передачі віднайдених під час археологічних розкопок експонатів. Нагадуємо, що, як повідомляли ЗМІ, поселення трипільської культури на Дністрі навпроти села Ожеве Сокирянського району існувало понад 6 тисяч років тому. Цей археологічний об'єкт досліджувався упродовж 2011–2012 років Дністровською комплексною археологічною експедицією Інституту археології НАНУ. На місці стоянки, вже відомої у науці як Ожеве-острів, за припущеннями вчених, було прамісто, що мало величезну територію – до 450 гектарів. Тож наразі важливо і отримати ці знахідки, і розмістити їх для нащадків у вигляді інсталяції.
Директор музею повідомила і про те, що завершується придбання у фонди музею експонатів приватної колекції старожитностей – йдеться про низку старовинного одягу. Тож зосталося зробити фінальні зусилля, аби остаточно укомплектувати для міського музею це цінне і вражаюче уже десятки груп відвідувачів надбання.
Крім того, Г. О. Разгонюк коротко ознайомила присутніх із запланованими до кінця нинішнього року подіями та заходами, в яких буде задіяно музей.
На завершення ж небайдужа і свідома громадянка Новодністровська і його Почесний житель Галина Олександрівна із болем наголосила на тому, що наразі жодним кроком не врегульовано неприпустимий інцидент стосовно розміщення рекламних матеріалів «7 кілометр» на центральному вході до будівлі Управління будівництвом, де свого часу були встановлені мемораільні дошкі фундаторам будівництва Дністровського комплексного гідровузла В. І. Куреньову та С. С. Гандзюку. Учасники зустрічі підтримали директора музею в тому, що владі міста слід зініціювати розумний діалог і спільно із власниками придбаних приміщень та орендодавцем піти на компроміс заради того, аби городяни і наступні покоління мали гідне місце для проведення традиційних урочистих заходів, а працівники розміщених у будівлі підприємств – достойний доступ до робочих місць.
Інна ГОНЧАР