Головна » «Компанія потребує максимального переходу на новий рівень експлуатації та управління», – Ігор Сирота (фото)

«Компанія потребує максимального переходу на новий рівень експлуатації та управління», – Ігор Сирота (фото)

1 червня 2018 в 9:55 Переглядів: 417

Традиційне засідання штабу будівництва на Дністровській ГАЕС відбулось 31 травня під головуванням генерального директора ПрАТ «Укргідроенерго» Ігоря Сироти та за участі заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталії Бойко, генерального директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталія Кушнірова, генерального директора Консорціуму «НВК „Укргідроенергобуд“» Валентини Зіміної, директора філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василя Суботи, голів Сокирянських РДА та райради Петра Бескупського і Василя Козака та Новодністровського міського голови Анатолія Болдашева.

У робочому засіданні також брали участь Віталій Гайдук – Міністр палива та енергетики України (2001—2002 рр.), Віце-прем'єр-міністр України (2002—2003 р.), Сергій Єрмілов – Міністр палива та енергетики України (2000—2001, 2002—2004 рр.), Олександр Светелік – заступник Міністр палива та енергетики України (2014—2016 рр.), генеральний директор ПАТ «Укргідропроект» Володимир Кривицький та інші. Представляючи гостей учасникам наради, Ігор Григорович наголосив, що «це ті люди, котрі дали розуміння ще у 2010 році, аби сьогодні ми мали можливість здійснювати і бачити результати нашої спільної праці». Водночас керівник компанії з приємністю відзначив, що наразі підрядні та субпідрядні організації представляють численні території держави, зокрема згадав, що «у 2012 році, коли будували верхню водойму та зводили інженерно-побутовий корпус, тут працювало 2,5 тис. фахівців, а всього було залучено близько 15 тис. осіб із 17 областей України від Чернівців до Луганська. Робота 500 одиниць техніки тоді нагадувала мурашник. І донині ми дякуємо Богу, що нас оберігав в упевнених і наполегливих кроках назустріч нашій спільній меті».

Розпочинаючи конструктивну розмову, Ігор Сирота зауважив та тому факті, що «у той час, коли до будівництва і пуску першого гідроагрегату Дністровської ГАЕС усі йшли довгих 28 років, мало хто вірив у спроможність людського розуму та рук і реалії цієї будови. Але, на щастя, такі люди зібралися у нашій команді, такі фахівці і так склалися зірки, що нині ми активними темпами рухаємось до пуску гідроагрегату № 4!»

Традиційно об’їхавши об’єкти будівництва, генеральний директор ПрАТ «Укргідроенрего» беззаперечно знову зауважив усім субпідрядним організаціям, задіяним на будівництві, на безумовному дотриманні культури виробництва і техніки безпеки із вимогою використання спецодягу із бейджами із зазначенням товариства.

Категоричною була і вимога керівника за тиждень подати уже підписаний усіма учасниками графік пуску ГД № 4 у 2019 році.

Далі поетапно І. Г. Сирота з’ясовував усі будівельні нюанси стосовно монтажу статора генератора і статора турбіни № 4, логістичного відпрацювання ймовірної дострокової поставки турбіни із заводу «Турбоатом», графіка перенесення зібраних ротора і статора з монтажного майданчика, наголошуючи, що за попереднім досвідом монтаж агрегату займав 9 місяців, тож часу більш ніж достатньо. Крім того, керівник компанії предметно цікавився станом тендерів на закупівлю трансформаторів і струмопроводів; а також ситуацією із будівництвом міського водогону.

Директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василь Субота зауважив, що наразі існує низка об’єктів незавершеного будівництва, які потребують від генпідрядника – консорціуму «НВК „Укргідроенергобуд“» – нарощування темпів завершення розпочатих робіт.

Повертаючись до проблеми з відтоком кваліфікованих кадрів, І. Г. Сирота із розумінням поставився до рівня зарплатні, який лише віднедавна був піднятий для субпідрядних організацій до 7800 грн. Однак зауважив, що «парадоксально будувати такі унікальні на сьогодні гідроспоруди за нормами ДБН, за якими споруджують звичайні навіть сільськогосподарські будівлі».

На завершення заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко запевнила, що профільне міністерство максимально підтримає цей надважливий для України об’єкт, а генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталій Кушніров зазначив: «Недарма, спільно готуючи Програму розвитку гідроенергетики, ми наполягали на тому, що 2019-ий рік – рік пуску 4-ого гідроагрегату Дністровської ГАЕС!» Приємним фінальним акордом засідання штабу будівництва стало нагородження – спільною Почесною грамотою за багаторічну сумлінну працю, відданість вітчизняній гідроенергетиці та з нагоди 70річчя очільники влади Сокрянського району відзначили провідного фахівця групи взаємодії з органами влади та громадами Миколу Федоровича Ковальчука, вітаючи якого, Ігор Григорович наголосив: «Хороших спеціалістів ми на пенсію не відправляємо!»

А закриваючи зустріч, І. Г. Сирота наголосив: «Наша компанія потребує максимального переходу на новий рівень експлуатації та управління».

Після засідання штабу генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» запросив поважних гостей оглянути стан спорудження Дністровської ГАЕС, аби мати можливість – особливо посадовцям, котрі у різні роки очолювали профільне міністерство, – порівняти й оцінити масштаби будівництва: на численні запитання під час огляду верхньої водойми, підземного комплексу, головного щита управління, машинного залу, шахти ГА № 4 відповідав керівник компанії, директор Дністровської ГАЕС Василь Субота та головний інженер філії Анатолій Жук.

Інна ГОНЧАР, фахівець зі зв’язків з громадськістю Дністровської ГАЕС

Фото Володимира ЖУКА