Головна » 25 років з часу відкриття Новодністровської школи №3 (фото)

25 років з часу відкриття Новодністровської школи №3 (фото)

5 вересня 2018 в 10:56 Переглядів: 1874

1 вересня 1993 року – важлива і довгоочікувана подія в історіі міста Новодністровськ – відкриття загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 3. Адже дві працюючі школи були вкрай переповнені, діти навчались у дві зміни, що значно ускладнювало організацію навчально-виховного процесу. До того ж обидві школи були з російською мовою навчання, а запит на украіномовну школу зростав. Відкриттю школи передував період напруженоі роботи, адже на момент відновлення робіт на недобудові було зведено лише перший поверх. Тому сьогодні хочеться висловити, подяку перш, за все будівельникам управління промислово-цивільного будівництва, які виконували роботи на цьму об’єкті, зокрема керівникам Ю. Педоченку (на жаль, покійному), В. Кожокарю, А. Вакуловичу, В. Шевчуку. Вони надзвичайно відповідально підходили до виконання всіх робіт, з розумінням ставились до моіх пропозицій щодо внесення змін до проекту, які були направлені на створення більш комфортних умов навчання майбутніх учнів. Замовник в особі директора Дністровськоі ГЕС В. Большакова справно виділяв кошти і на придбання навчального обладнання, посібників, інвентаря. Особливо хочеться згадати головного бухгалтера Н. Боднарюк, працівників відділу постачання, зокрема Л. Маниляк, які всіляко сприяли якнайкращій комплектаціі школи всім необхідним. Саме завдяки їм було закуплено комп’ютерний клас, якого не було в переліку. Усіх, хто доклав зусиль, щоб школа запрацювала вчасно, не перелічити – десятки людей працювали на об’єкті і залишили тут частинку своєі душі. Низький вам уклін.

Неабияких зусиль було докладено новопризначеною адміністрацією школи, щоб прийняти учнів, вчителів, налагодити їхню працю. Переживань було чимало – колектив зведений, із двох зі своїми традиціями і правилами треба було зробити один – колектив школи № 3. А це – понад 1 370 учнів та їхнії батьків, близько 150 працівників.

Школа стала найбільшою в окрузі й організувати її належну і злагоджену роботу було першочерговим завданням.

І за це охоче взялися мої заступники Л. Григораш, Л. Романенко, Л. Партицька(нині покійна), Л. Гайдеєк. Кожний настільки відповідально відносився до своєі ділянки роботи, що цей великий людський механізм запрацював злагоджено, як годинник. Перші місяці роботи ми практично не присідали упродовж робочого дня – перебували в гущі учнів, налагоджували чергування, попереджали конфліктні ситуації – працювали на об’єднання. Нам це вдалося – досить швидко складався гарний контакт із учителями, учнями, батьками. Почали народжуватися і перші традиціі. Адміністрація школи щоранку на вході зустрічала своїх учнів і вчителів,щоб привітати з початком робочого дня.

Ми стали активно залучати учнів до вирішення шкільних проблем – складалося відповідальне учнівське самоврядування. Навчально-виховний процес був насиченим і змістовним. Велику підтримку одержували від батьків – так народився фонд «Батьки – дітям». Батьки активно долучалися до проведення заходів. Так день за днем клопіткоі роботи викристалізувався чудовий колектив школи № 3 – діти, вчителі, батьки. Школа випускала добре підготовлених учнів. Сьогодні вони працюють і проживають в різних куточках світу.

Зумисне не називаю прізвищ учнів, вчителів, активних батьків. Їх було БАГАТО! Кожний, хто в ній навчався і працював, творив її історію.

На жаль, сьогодні ми лише посмертно можемо згадати наступного директора школи Олександра Івановича Олійника, який достойно прийняв естафету керівництва, зберіг зі своєю командою кращі надбання колективу. І хоч школа у звязку з реорганізацією освітніх закладів міста перестала функціонувати, на її теренах сьогодні успішно працюють гімназія та початкова школа. ШКОЛА № 3 зробила вагомий внесок у розвиток освіти Новодністровська. Тішить, що і сьогодні у стінах закладу звучать дитячі голоси та сіється добре, розумне і вічне.

Надія БЕРЕЗНІЧЕНКО, перший директор школи

На фото Кожокар В. Ю., начальник БУ ПЦБ вручає символічний ключ колективу школи №3, каравай вручається будівельникам Кожокарю В. Ю., Гандзюку С. С., Стецькому Б. П.