Головна » Євроінтеграція – зі шкільної парти (фото)

Євроінтеграція – зі шкільної парти (фото)

6 вересня 2018 в 12:48 Переглядів: 767

На календарі – 3 вересня, літо сумлінно віддає борги теплом за дощовий червень. Погода не дає повірити, що вже осінь покликала дітей у науку. Утім, хоч і на кілька днів пізніше, навчальний процес стартував, залишивши позаду безтурботність канікул.

Щоби трохи пом'якшити перехід від відпочинку до кропіткої роботи здобуття знань, перший урок у 6-Б класі Новодністровської гімназії відбувся у цікавій ігровій формі. Тема заняття «Розкажемо Європі про Україну» була оригінально розкрита завдяки патріотичному квесту. Приємним і несподіваним було те, що класний керівник Валентина Петрівна Білава долучила до інтелектуального змагання і батьків, які завжди охоче приходять на відкриті уроки до своїх дітей.

Тож дві команди із дорослих учасників і три учнівські обрали своїх капітанів та приступили до виконання завдань за маршрутним листом. Заняття було розподілено блоками – міні-уроками: герграфія, малювання, українська мова і література, українознавство та економіка. Заробляючи бали, на них шукали географічних сусідів, вгадували назви міст нашої держави, добирали до кожної літери слова «Україна» епітети, якими можна описати Батьківщину, та виконували іншу командну роботу. Особливо дискусійним був блок з української мови, де потрібно було виправити помилки у словосполученнях, адже солов'їну любимо, та не завжди правильно користуємось нею.

Насамкінець діти написали, якою вони хочуть бачити рідну державу в майбутньому на папірцях – символічних вітрилах. Їх прикріпили до зображеного на дошці корабля «Україна» та побажали йому цікавої подорожі без перешкод країнами Європи.

На першому уроці гімназисти не тільки дізналися багато цікавих фактів про Батьківщину як європейську державу, а й згуртувалися. На цьому наголосила Валентина Петрівна: «Усі ми маємо об’єднатися в одну команду – українців, які багато знають про рідну країну, шанують її символи, завжди підтримують одне одного! Як заповідав великий Тарас, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими. Усі ми, громадяни України, не байдужі до долі своєї Батьківщини, маємо пам’ятати: саме в єдності наша сила!»

Анастасія Жалюк