Головна » Заходи з нагоди 99-річчя Буковинського віча підготували працівники відділу культури

Заходи з нагоди 99-річчя Буковинського віча підготували працівники відділу культури

3 листопада 2017 в 16:30 Переглядів: 894

Третє листопада 1918 року у літописі Буковинського краю стало визначною датою, адже ознаменувалося історичною ухвалою Буковинського народного віча про приєднання Північної Буковини до України.

Його результатом стало проголошення возз’єднання Буковини Північної (загалом Кіцманський, Заставнівський, Вижницький, Вашковецький повіти, українська частина Чернівецького і Серетського повітів та переважно українські громади Сторожинецького, Радовецького та Комполунзького повітів) із Західно-Українською Народною Республікою та злука з «Великою Україною». Віче також висловило протест проти спроб Румунської національної ради, створеної 27 жовтня 1918 року у Чернівцях, оголосити всю Буковину «румунською землею».

Народне віче стало знаковою подією для кожного буковинця. Про цей день пам'ятали та в різній формі відзначали всі наступні роки. Із настанням Незалежності України ця подія відзначається особливо широко. Минуло вже 27 років від тоді, як Чернівецька обласна рада народних депутатів визнала день 3 листопада регіональним святом возз’єднання.

Долучилися до відзначення цієї події і новодністровці. Відділ культури Новодністровської міської ради провів тематичну зустріч у музичній школі, а у міській бібліотеці підготували тематичну експозицію видань.

Осінь: час з’ясувати труд —

Будували з піску чи глини?

Наша перша і неспростовна суть —

Хочемо до України!

Нас не міряно, як борців легіон,

Нам чіпляли бесаги на спини.

Через мури, через терну заслон —

Хочемо до України!

Нас виводили з роду писарчуки,

Нам міняли ім’я Калини.

Ми світили вночі лоїві свічки:

Хочемо до України!

Наші тут голоси не покрили літа,

Їх тримають шибки і стіни,

Наша воля – царівна і нині свята:

Хочемо України!

Саме такими віршованими рядками присвяти учасникам Буковинського віча поетеси Віри Китайгородської почала свою розповідь по події, що відбувалися в місті Чернівці 99 років тому, головний спеціаліст відділу культури Аліна Кирилюк.

Аудиторія слухачів – учні та працівники Новодністровської музичної школи, які з цікавістю слухали інформацію про ті давні, але такі важливі для нашого краю часи. Аліна Володимирівна також наголосила, що у міській бібліотеці триває виставка книг цієї тематики, а також запросила відвідати бібліотеку та взяти книгу для читання.

«Не страшні нам перешкоди для досягнення святої волі – свободи нашого національного ідеалу: злучення з цілим Великим українським народом», – проголошували представники Всенародного віча Буковини 3 листопада 1918 року.

Вшановуючи визначну дату в історії нашого краю, Новодністровська міська бібліотека підготувала книжкову виставку «Всенародне віче Буковини». Увазі читачів пропонується інформаційні та публіцистичні матеріали – «Сторінками вікопомної дати», «Буковинці у боротьбі за українську державність», «Бажаємо до України», «Буковинський курінь», «На поклик віщих заповітів».

Цікавими для усіх вікових категорій буде знайомство з новими виданнями, які висвітлюють цю визначну дату буковинського літопису, її державотворче значення, як прояв волі мешканців Буковинського краю. Знайомлячись із історичними довідками на сторінках видань, усвідомлюєш усю силу та велике прагнення Буковинського краю – однієї з частин України – до возз’єднання з нею.

Саме про те, як буковинці зуміли зберегти почуття національної свідомості та прагнення до національної єдності, відвідувачі зможуть більше дізнатися з представленої книжкової виставки.

Новодністровська міська бібліотека запрошує читачів ознайомитись із підбіркою та долучитися до важливих віх нашої історії.

Інформацію надали головний спеціаліст відділу культури Аліна Кирилюк та завідуюча міською бібліотекою Людмила Мідріган.