Головна » "Відкриваймо Україну, усе зможемо разом ми!" (продовження)

"Відкриваймо Україну, усе зможемо разом ми!" (продовження)

16 листопада 2017 в 17:27 Переглядів: 1026

 «Українські школярі, які пройшли «Відкривай Україну Ідентифікація», створюють умови для нового майбутнього тут і зараз. А подібні проекти збирають їх під одним дахом, даючи можливість обмінюватися думками та ідеями» (Цитата)

Нагадаємо, що з 8 по 12 листопада у Києві відбувся фінал освітнього проекту «Відкривай Україну», у якому Новодністровська команда «Гарячі серця» ЗНЗ ІІ–ІІІ ступенів здобула беззаперечну перемогу! (про це читайте у першій частині статті)

З Новодністровська на Всеукраїнський фінал конкурсу вирушило 13 підлітків (Наталія Гудима, Ліна Цимбалюк, Катя Ярмоленко, Настя Данилюк, Аміна Ярова, Таня Шміляк, Ангеліна Писарчук, Артем Сапожнік, Максим Попов, Максим Гелич, Артем Іванюк та  Женя Василишин) та троє вчителів (Вікторія Притуляк, Юлія Борейко та Наталія Квятковська). 

У Всеукраїнському етапі участь взяло 24 команди з усіх областей України. Першого дня вони були розподілені на три підгрупи по 8 команд у кожній, де змагалися між собою за вихід до фіналу. З кожної підгрупи до фіналу могло пройти тільки 2 команди, між якими і точилася боротьба за перше місце.

12 листопада відбулась фінальна презентація проектів, над якими учасники працювали протягом усього цього часу. Як зізналися школярі, спати їм доводилось по 3–4 години на добу, адже постійно тривала напружена робота над фінальною презентацією, у якій команди розповідали свої ідеї та способи їх втілення.

Суть проекту, який презентували «Гарячі серця» полягає у побудові на схилах Дністра фунікулера та канатної переправи «Від берега до берега». Також школярі запланували комплексне облаштування лісу та берегової зони, а у подальшому – навіть базу відпочинку.

Проект грандіозний, особливо, враховуючи те, що планують втілювати його у життя підлітки. Саме це намагалися донести до «Гарячих сердець» члени журі у попередні дні обговорення. Проте новодністровці не здалися – доповнили та деталізували свій масштабний проект, що, зрештою, і принесло їм перемогу!

Після напруженого очікування стало відомо, що саме Новодністровська команда «Гарячі серця» стала переможцем такого масштабного освітнього проекту! Тепер наші школярі зможуть вирушити на стажування в Європу!

Стомлені та щасливі учасники команди «Гарячі серця» повернулися додому лише під ранок понеділка, 13 листопада. А вже у вівторок, учні та вчителі ЗНЗ ІІ–ІІІ ступенів урочисто зустріли та пошанували своїх героїв у стінах рідної школи! Колектив привітав переможців гучними оплесками, кульками, тортиком та надписом «Вітаємо з перемогою».

Нам теж вдалося поспілкуватися з командою та почути їхні враження від подорожі. За словами дітей, ця подія дуже змінила їх: вони стали дорослішими та цілеспрямованішими, повірили у свій успіх, у те, що здатні змінити світ навколо себе. Окрім цього, багато хто з них уперше побував у великому місті, та ще й у столиці. Величний Київ вразив їх своїм простором та архітектурою, також вдалося побачити багато відомих людей, хоч часу на екскурсії майже не було.

Розповіли переможці і про позитивну та дружню атмосферу, яка панувала у навчальному таборі, про те, що новодністровців було видно і чутно усюди. А ще «Гарячі серця» з-поміж інших команд вирізнялися командним духом та одностайністю в усьому. На запитання і пропозиції вони завжди відповідали: «МИ – КОМАНДА», і саме це є запорукою їхнього успіху та перемоги.

За кожною командою-учасницею був закріплений свій куратор, у «сердець» ним стала громадський діяч Ала Коняєва. На завершення заходу на своїй сторінці у Фейсбуці вона поділилася враженнями про підопічних: «Мене вразили слова дівчинки з команди, з якою я працювала: «Це диво, що ми з такого маленького містечка – в числі переможців». Вони ще не розуміють, що майбутні успіхи зариті не в місті народження і проживання, а в тому, наскільки вони розумні та працелюбні.

Ці дні відкрили для мене прекрасний світ підростаючого покоління. Усвідомлюю, що це відібраний прошарок дітей за параметром соціальної активності, що є й інша молодь. Але те, що я побачила, мене вразило.

Мені страшенно пощастило з командою: зібрані, цілеспрямовані, стійкі, готові до взаємодії. А ще – красиві. І каву мені знаходили у найскладніших місцях. От я везунчик.

Хочеться вірити, що потенціал „Гарячих сердець“ гідно оцінять підприємці та внесуть у початок задуманого проекту будь-яку фінансово-інвестиційну складову. І в місті над Дністром з'явиться те чудо, яке намріяли ці діти».

У подальших планах «сердець» – презентація проектів на рівні міста: міська рада, провідні підприємства, підприємці. Наразі вони вже обмірковують рекламну компанію зі збору коштів «Твоя гривня є частинкою спільного фунікулеру».

Через 3–4 місяці до Новодністровська має приїхати знімальна група, яка зніматиме процес втілення проекту у життя. Взагалі за дні перебування у Києві вони цілком звикли до камер, адже оператори не відходили від них ні на крок протягом усього навчально-тренувального процесу. Тож будемо очікувати появи «Гарячих сердець» на телеекранах країни.

У яку саме європейську країну поїдуть новодністровські школярі, поки що достеменно не відомо. Проте зрозуміло, що вирушаючи за кордон, підлітки познайомляться із життям та молоддю європейських міст та їхніми найкращими урбаністичними ініціативами, а також мають запланувати для втілення ще грандіозніший транскордонний проект.

 Спеціально для фіналу конкурсу «Гарячі серця» написали власну пісню, яку виконали на представлені команд. Послухати цей запальний твір та подивитись фотографії з подорожі можна тут: https://www.youtube.com/watch?v=CL8CkHsIW9g&feature=share

 Репортаж: Ірини Шундрій. Фото: Ірина Шундрій, учасники команди, Ольга Закревська