Головна » У Новодністровському музеї пройшла тематична година до Дня Гідності та Свободи «Герої не вмирають!»

У Новодністровському музеї пройшла тематична година до Дня Гідності та Свободи «Герої не вмирають!»

24 листопада 2017 в 12:15 Переглядів: 607

У Міському історичному музеї День Гідності і Свободи відзначили циклом тематичних годин «Герої не вмирають», які проходили з 21 по 23 листопада для старшокласників ЗНЗ ІІ-ІІІ ступенів.

Під час 45-хвилинної зустрічі діти знайомились з хронологією подій листопада 3013 – лютого 2014 року. Учні переглядали фільми про події того періоду та слухали вірші-присвяти, зокрема і новодністровських поетів.

Тематичні години невипадково відбувались у залі Бойової Слави музею, на фоні експозицій з відтворення трагічних сторінок історії Великої Вітчизняної, Афганської та війни на Сході України, адже це дозволяє усвідомити події через призму доль новодністровців – учасників цих бойових дій.

Серед тисячі поранених і більше сотні вбитих на Майдані – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Окремих з них присутні згадали поіменно.

Завершимо статтю словами Галини Олександрівни, яка підсумовувавла: «Минуло вже чотири роки з того часу, як загинули вони – Герої, яких народила революція Євромайдану, революція Гідності та Свободи, революція, яка розбудила свідомість мільйонів українців від амнезійного споглядання на політику влади. Чим була ця революція для кожного – справа совісті кожного, але нам потрібно усвідомлювати, за що боролися учасники майдану і заради чого жертвували своїм життям Небесна Сотня та воїни, які загинули і гинуть сьогодні в АТО.

Поряд із нами щодня наші земляки, захисники та патріоти України: учасники бойових дій в АТО та активісти волонтерської діяльності. Усі разом ми прагнемо прискорити жаданий мир у рідному домі України. Гідність, відданість та патріотизм тепер стали своєрідним поштовхом для переосмислення сутності людського буття».

Репортаж Ірини Шундрій

Фото Ліни Лисенко