Головна » Спілкувались, радились, вирішували, обирали – журналісти

Спілкувались, радились, вирішували, обирали – журналісти

26 жовтня 2017 в 11:30 Переглядів: 1041

24 жовтня відбулись збори Сокирянської районної організації Національної Спілки журналістів України, до якої з часу заснування входять і 7 новодністровських майстрів сучасної інформації.

Привітав усіх очільник організації, директор ТРК «СОК FM» Р. О. Бузило, ознайомивши із порядком денним, у переліку якого було заплановано шість питань. Найперше Ростислав Олександрович поінформував колег про події та новини, які мали місце в житті журналістів краю від часу попередніх зборів. Зокрема 11 жовтня 2016 року та 10 лютого 2017 року делегати Сокирянської РО НСЖУ брали участь у конференціях Чернівецької обласної організації НСЖУ, на яких головою ЧОО обрано Володимира Бобра, а до складу правління ЧОО обрано секретаря Сокирянської організації Ростислава Бузила. Крім того, за поданням Сокирянської РО НСЖУ сокирянській журналістці Олені Дурач у 2017 році було встановлено іменну щомісячну стипендію ОДА розміром 250 грн; на 2018рік заплановано присвоєння вже двох таких стипендій.

На превеликий жаль, у цей період журналістська когорта краю зменшилась – 6 квітня 2017 року відійшов у Вічність фотокореспондент районної газети «Дністрові зорі» Микола Олександрович Бабинський, тож із глибокою шаною хвилиною мовчання присутні вшанували його пам’ять, як і колег-небожителів Олексія Станіславовича Бондаря, Івана Семеновича Нагірняка та давнього щирого друга бессарабських майстрів слова, Заслуженого журналіста України, що був свого часу редактором Кельменецької районної газети, Василя Дмитровича Кривого, якого раптово і трагічно не стало днями…

Наступним на зборах було розглянуто рекомендації діючих членів Спілки, що були надані трьом молодим, але вже знаним і досить перспективним колегам. Директор КП «ТРК „На своїй хвилі“» Анастасія Дмитрівна Жалюк та кореспондент Інна Михайлівна Гончар представили колегу Ірину Олексіївну Шундрій, яка із 2015 року на посаді кореспондента активно знайомить читачів «Нашої газети» та слухачів радіо «На своїй хвилі» зі свіжими подіями та особливо пропагує спортивні новини і здоровий спосіб життя. Сама ж Ірина зізналась, що хоче долучитись до кола журналістів, аби мати можливість професійного зросту. Із ведучою програм ТОВ «Реал ТБ» Ольгою Миколаївною Кучуркою присутніх познайомили директор товариства Віктор Парфенійович Круглянко та Інна Михайлівна Гончар, які й були авторами рекомендацій, представивши товариству активного, небайдужого до долі рідного міста і його людей фахівця, що формує теленовини в Новодністровську з 2010 року. Звертаючись до старших колег за підтримкою, Оля підтвердила, що за цим важливим кроком – прагнення доносити до людей якомога більше правди і добра. Директор ТРК «СОК FM» Ростислав Олександрович Бузило та головний редактор компанії Тамара Миколаївна Чорна запропонували до уваги свої рекомендації завідуючій відділом ефірного радіомовлення ТРК Анастасії Павлівні Добровольській, котру добре знають і слухачі районного радіо, і читачі районки за її цікавими та змістовними матеріалами й інтерв’ю. У відповідь, насамперед, щирі слова вдячності приймали наставники Р. О. Бузило, Т. М. Чорна, В. І. Гафінчук, К. І. Тищенко від Анастасії, котра запевнила, що прагне вчитися і розвиватися на благо журналістики. Після низки виступів старших спілчан, котрі схвально висловились про запропоновані кандидатури і передали свої побажання плідної співпраці та правдивої інформації, за результатами голосування це молоде жіноче тріо поповнило районну організацію, що є найбільшою в області та віднині налічує 25 журналістів. І поки цей факт засвідчать професійні посвідчення, голова місцевого товариства Р. О. Бузило вручив новоявленим спілчанкам відповідні значки та щиросердно привітав молодих журналістів із побажаннями цікавих і пізнавальних матеріалів і завжди бути чесними, правдивими і справедливими.

Зважаючи на те, що на сьогодні у районній організації наразі уже налічується 9 членів НСЖУ від Новодністровська, що навіть більше, ніж чисельність деяких районних організацій Чернівеччини, з метою кращої організації роботи райорганізації було запропоновано ввести посаду ще одного заступника секретаря РО – по місту Новодністровськ: у результаті одноголосного голосування ним стала І. М. Гончар.

Наступне питання порядку денного стосувалося повторного звернення (перше таке було 3 жовтня 2016 року) до Сокирянської міської територіальної громади з проханням стосовно встановлення у місті меморіальної дошки Почесному громадянину, відомому поету, громадському діячу, невтомному дністрозорівському журналісту Олексію Станіславовичу Бондарю. Паралельно з цим триває збір підписів жителів Сокирянського району та міста на підтримку встановлення пам’ятного знаку Олексію Станіславовичу – ініціативу журналістів схвалили більше 200 людей. Крім цього, прозвучала пропозиція щодо приведення до відповідності факту найменування однієї з вулись райцентру іменем Олексія Бондаря: начебто і назвали, а до логічного завершення усю процедуру так і не довели.

Також учасники жовтневого зібрання одноголосно привітали іще одну пропозицію, котру зініціював Р. О. Бузило: «У той час, коли різні події роз’єднують жителів Сокирянщини і Новодністровська, виникла ідея започаткувати Сокирянською РО НСЖУ дитячий творчий конкурс, у якому б могли взяти участь школярі з Сокирянського району, Сокирянської та Вашковецької ОТГ та майбутньої Новодністровської ОТГ. Відповідно до статуту, ми маємо на це право. Кращі роботи ми могли б публікувати та озвучувати у ЗМІ, а до Дня журналіста підбити підсумки та нагородити переможців». Тож було створено оргкомітет, який має розробити відповідне положення та розглянути формат майбутнього дитячого конкурсу.

Пригадали учасники цьогорічних зборів і невтішну статистику перешкоджання професійній діяльності журналістів на Сокирянщині та їх переслідування, тож продовженням розгляду цього пункту порядку денного стало підписання відповідного звернення до правоохоронних органів Чернівецької області.

Насамкінець, Ростислав Олександрович від імені журналістської когорти радо привітав із минулими днями народжень Віктора Парфенійовича Круглянка, Анастасію Дмитрівну Жалюк та Дениса Михайловича Возного, побажавши усім сил, наснаги, натхнення й відданості обраній професії та нелегкій стезі журналіста.


Інна ГОНЧАР