Головна » Новодністровська міська бібліотека підготувала книжкову виставку «Ніхто не переможе мій народ!»

Новодністровська міська бібліотека підготувала книжкову виставку «Ніхто не переможе мій народ!»

17 листопада 2017 в 12:54 Переглядів: 521

Указом Президента України від 13 листопада 2014 року з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, в Україні встановлено День Гідності та Свободи, який відзначається щорічно 21 листопада.

Акції на підтримку євроінтеграції в Києві розпочалися 21 листопада 2013 року після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Документ планувалося підписати на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28–29 листопада. Люди, обурені рішенням Уряду України, вийшли на майдан Незалежності в Києві. Акцію назвали «Євромайданом». «Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

21 листопада ми відзначаємо тринадцяту річницю Помаранчевої революції та четверту річницю Євромайдану. Події Помаранчевої революції осені–зими 2004 року та революція Гідності 2013–2014 року стали життєстверджуючим вогнем української нації. Серця українців із різних куточків багатосльозної країни почали вистукувати в унісон: «Разом нас багато, нас не подолати». Майдан кликав: «Усі, хто вірить в Україну, вперед!». Ми – українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, шо спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну – власне життя. Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами, мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну Україну .

Україно, моя ти єдина!

Київ – місто, це гідності дім,

Тут зібралась твоя вся родина

І мільйонів сердець чути тут гучний дзвін.

Ми – сини твої, доньки й онуки,

Нас одна лиш поєднує ціль –

Жити в вільній, прекрасній країні,

Європейські закони хай панують у ній,

Бо давно ми всі є європейці,

І Європа в душі є у кожного з нас!

Ми не хочем терпіти наруги!

Хай найшвидше настане довгожданий цей час!

Вшановуючи  визначну дату в історії нашої держави, українського народу та пам’ять про наших героїв Небесної Сотні, Новодністровська міська бібліотека підготувала книжкову виставку «Ніхто не переможе мій народ!». Увазі читачам пропонується інформаційні та публіцистичні матеріали – Станіслав Кульчицький «Українська Революція 2004», Марія Матіос «Приватний щоденник», Василь Базів «Армагєддон на Майдані», Марко Рудневич «Я з Небесної Сотні», Галина Дацюк «Янголи Небесної чоти» та багато інших видань, з якими ви зможете познайомитись на полицях нашої бібліотеки.

Новодністровська міська бібліотека запрошує читачів, а особливо молодь, школярів ознайомитись із добіркою книг та краще дізнатися про історію сьогодення нашого українського народу та її героїв .

Людмила Мідріган, завідуюча міською бібліотекою