Головна » На Дністровській ГАЕС побувала Надзвичайний і Повноважний посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер

На Дністровській ГАЕС побувала Надзвичайний і Повноважний посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер

12 вересня 2017 в 9:02 Переглядів: 910

11 вересня на Дністровській ГАЕС побувала поважна іноземна делегація у складі Надзвичайного і Повноважного посла Австрії в Україні Герміне Поппеллер, представника посольства Австрії в Україні Річарда Бізанца та Почесного консула у місті Чернівці Сергія Осадчука. Гостей у супроводі голови Сокирянської РДА Петра Бескупського та заступника голови райради Олексія Бойка зустрічали директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василь Субота та заступник із загальних питань Василь Дейнеко.

Як і завжди, особливих вражень від масштабів будівництва додали відвідини оглядового майданчика та шахти гідроагрегату № 4, будівництво якого розпочато нещодавно. Із неабиякою цікавістю пані Герміне Поппеллер слухала розповідь директора філії та цікавилась принципами й особливостями роботи цієї надважливої гідроспоруди, намагаючись бодай збагнути велич станції під час огляду машинного залу та перебуваючи на головному щиті управління, де розповідь продовжив головний інженер Анатолій Жук. Із помітним інтересом поважна гостя дізналась про те, що унікальність станції полягає в роботі в режимі «насос–турбіна», що дозволяє використовувати акумульовану в нічний час енергію для виробництва електроенергії під час пікових навантажень на мережу.

Цифри традиційно вражали посла Австрії в Україні, але австрійського дипломата, передусім жінку, зацікавив геть простий факт: скільки домогосподарств орієнтовно може забезпечувати в робочому режимі Дністровська ГАЕС. На це Анатолій Жук відповів дуже приблизно, але, водночас, вражаюче будь-якого пересічного гостя: «Робота лише одного гідроагрегату Дністровської ГАЕС може забезпечувати електроенергією територію, учетверо більшу за Чернівецьку область». А за умов стабільного фінансування передбачених проектом семи гідроагрегатів усі вони можуть бути здані в експлуатацію у 2025–2026 роках. Тож зведена в цілому згодом Дністровська ГАЕС стане найбільшою ГАЕС у Європі та шостою за розміром у світі.

Надзвичайний і Повноважний посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер щиро подякувала усім за організовану змістовну екскурсію, котра уперше відкрила для неї Чернівецьку область з іншого боку, дозволивши на власні очі пересвідчитись у масштабах і потенціалі української гідроенергетики, можливостях професіоналів своєї справи і, безумовно, неймовірній красі навколишніх просторів.

Інна ГОНЧАР, фахівець зі зв’язків з громадськістю Дністровської ГАЕС