Головна » Команда новодністровських школярів «Гарячі серця» перемогла у фіналі освітнього конкурсу «Відкривай Україну» та поїде на стажування у Європу

Команда новодністровських школярів «Гарячі серця» перемогла у фіналі освітнього конкурсу «Відкривай Україну» та поїде на стажування у Європу

13 листопада 2017 в 17:28 Переглядів: 1793 | Мiтки: Відкривай Україну

З 8 по 12 листопада у місті Київ відбувся фінал освітнього проекту «Відкривай Україну». Новодністровська команда «Гарячі серця» ЗНЗ ІІ–ІІІ ступенів, яка виборола навесні перше місце у обласному етапі, вирушила до столиці на конкурс та здобула беззаперечну перемогу!

«Відкривай Україну» – це освітній проект, який навчає підлітків із малих міст змінювати свої школи, міста та всю Україну. 13 тисяч школярів за півроку втілили понад 300 чудових проектів по всій країні та запустили зміни, на які не наважувались дорослі.

З Новодністровська на участь у конкурсі вирушило 13 школярів та троє вчителів, після приїзду діти та вихователі були розділені, адже на кожного очікувала своя програма. Навіть проживали вони у окремих місцях, а зустрілись тільки під час фінальної презентації.

Фінал освітнього проекту «Відкривай Україну» відбувався на території дитячого табору «Двіжок», який розташований у передмісті Києва. Там підлітки і проживали у чудових комфортних умовах.

Протягом чотирьох днів школярі отримали безліч корисної інформації та познайомились з великою кількістю цікавих людей. Під час усього фінального етапу діти самостійно працювали над власним проектом, котрий презентували в останній день на загальному обговоренні.

Так у перший день фіналісти проекту зустрічались із лідером гурту «Бумбокс» Андрієм Хливнюком, з яким спілкувались про життя, музику, зміни та мрії.

Програма наступних днів теж виявилась дуже насиченою та цікавою, ось перелік лекцій та спікерів, котрих фіналісти проекту змогли почути протягом цього часу:

- «Як масштабувати проекти?», лектор Ярослава Коротетська – тім-лідер спільноти «Дивовижні»;

- «Основи соціокультурного проектування. Чим відрізняється проект від акції», лектор Олександр Шматенко – креативний партнер « Ґараж Ґенґ»;

- «Фандрайзинг», лектор Олександр Санченко – співорганізатор «Atlas Weekend»;

- «Public relations», лектор Олена Тараненко – стратег в бренд-бутіку «Тінь»;

- «Міські проекти. Урбаністика», лектори Ольга Глиніна – представниця дитячого фестивалю архітектури «Archikids Kyiv Festival», разом із Олександром Анісімовим, міським дослідником із громадської організації дизайнерів-волонтерів «Агенти змін»;

- «Публічні виступи», лектор Василь Комісаров – автор програм «Публічні виступи» та «Чорно-біла риторика»;

- «Відеоблогінг», лектор Микола Рогинець – стратег фестивалю «ВідеоЖара»;

- «Як зробити навчальний процес одночасно цікавим та ефективним?», лектор Владислав Качур – викладач, що входить у топ-5 премії «Global Teache Prize».

У вчителів у цей час відбувався окремий освітній марафон – чотириденний форум для педагогів, мета якого – надати якісні знання і навички щодо новітніх методик викладання.

До фіналу «Відкривай Україну» увійшли такі команди: «ОКРИЛЕНІ МРІЄЮ» – місто Камінь-Каширський (Волинська область), «ХУСТСЬКІ ОЛЕНЯТА» – місто Хуст (Закарпатська область), «SHAKE» – місто Мала Виска (Кіровоградська область), «KIDS OF ACTION» – місто Ромни (Сумська область), «ОБ'ЄКТИВ» – місто Кам'янець-Подільський (Хмельницька область) та «ГАРЯЧІ СЕРЦЯ» – місто Новодністровськ (Чернівецька область).

12 листопада відбулась фінальна презентація проектів, над якими учасники працювали протягом усього цього часу. Як зізналися школярі, спати їм доводилось по 3–4 години на добу, адже постійно тривала напружена робота над фінальною презентацією, у якій команди розповідали свої ідеї та способи їх втілення.

До складу журі, яке обирало переможців, увійшло багато відомих та цікавих особистостей і організацій. Ці люди оцінювали проекти підлітків та обирали найкращі з-поміж них:

- заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема;

- заступник керівника Донецької військово-цивільної адміністрації Ігор Стокоз;

- співзасновник і CEO «Lobby X» Владислав Грезєв;

- Партнер компанії «Odgers Berndtson Ukraine» Олексій Комліченко;

- директор Інноваційного холдингу «Сікорскі Челлендж» Олексій Струцинський;

- генеральний директор ТОВ Тріумф Медіа Груп, мережа кінотеатрів Планета Кіно Наталія Байдан;

- голова правління Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» Артем Саприкін;

 - співзасновник фундації соціальних інновацій «З країни в Україну» Денис Блошинський.

Після напруженого очікування стало відомо, що саме Новодністровська команда «Гарячі серця» стала переможцем такого масштабного освітнього проекту! Тепер наші школярі зможуть вирушити на стажування в Європу!

Також до трійки лідерів увійшли команди «SHAKE» з міста Мала Виска (Кіровоградська область) та «ХУСТСЬКІ ОЛЕНЯТА» із міста Хуст (Закарпатська область).

У фіналі проекту на учасників очікував неймовірний сюрприз – грандіозний концерт за участю топових українських музикантів: «Pianoбой» Дмитро Шуров, гуртів «СКАЙ», «MARU», «Brunettes Shoot Blondes», «EPOLETS», «Alloise», «Zapaska», «Monochromea», «OT VINTA», «NESPROSTA», «Правиця» та Лев Ременев. Під час концерту виконавці презентували спеціально написані пісні на твори поетів, які вивчаються у шкільній програмі 7–11 класів. Уперше вірші українських класиків увійдуть у повноцінну концерту програму!

Стомлені та щасливі учасники команди «Гарячі серця» повернулися додому лише під ранок понеділка, 13 листопада, тож наразі відсипаються. А учні ЗНЗ ІІ–ІІІ ступенів готуються урочисто зустріти своїх героїв!

Вітаємо школярів – ви гордість не тільки нашого міста та області, а й усієї України! Віримо, що у них все вийде!

Слідкуйте за нашими новинами, наступного разу ми більш детально розповімо про враження учасників від подорожі та який саме проект вони презентували у Києві.

Репортаж Ірини Шундрій.

Фото та деталі - https://www.facebook.com/vidkruvai.ukrainu/