Головна » «Звучать Шевченкові слова!» – у міській бібліотеці відкрито нову експозицію (фото)

«Звучать Шевченкові слова!» – у міській бібліотеці відкрито нову експозицію (фото)

9 березня 2018 в 10:00 Переглядів: 384

Щорічно у чарівну весняну березневу пору ми звертаємось до постаті Великого Кобзаря, який є славою та гордістю України і її народу. Минуло вже 204 роки з дня народження видатного поета, художника, громадського діяча, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої любові до свого народу, своєї землі.

Надзвичайно важко переоцінити значення Т. Г. Шевченка для українського народу: «Шевченко – це митець, художник, який відкрив для української нації двері в безкінечність. Він є гарантом нашої вічності…» – сказав академік Микола Жулинський. Творчість Шевченка є фундаментом, на якому тримається вся наша українська культура.

Мабуть, не один із нас відкрив для себе Шевченка ще в ранньому дитинстві. І тепер, уже дорослими, ми читаємо, вслухаємось у мелодійність і поетичність його творів, але так і не може до кінця розумом збагнути, словами розказати, в чому ж їхня сила, неповторність та особливий магнетизм.

Тож усіх, хто любить і цінує палке слово Тараса Григоровича Шевченка, запрошуємо до читального залу міської бібліотеки на перегляд книжкової виставки «Слово Шевченка живе серед нас». Виставка має 5 розділів. Перший «Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини» знайомить читачів із життєвим і творчим шляхом поета. У розділі представлені такі книги: П. Зайцев «Життя Тараса Шевченка», С. В. Чанін «Великий рід великої людини», І. Дзюба «Тарас Шевченко. Життя і творчість». Шевченків «Кобзар» є і буде особливою книгою для українців. У другому розділі виставки «Кобзар – книга невичерпна, книга на віки» представлена головна книга різних років видання. «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…» – під такою назвою висвітлено літературний спадок письменника. Ви маєте можливість познайомитись із «Повним зібранням творів Шевченка у 12 томах», збірками вибраних його віршів та поем під назвою «Три літа», «Я так люблю її, я так люблю...».

Уперше в історії української літератури вміщено всю літературну спадщину великого українського поета у книзі «Усі твори в одному томі», які принесли митцеві безмежну любов українського народу та зробили його ім’я безсмертним.

Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним генієм, а й талантом художника. Четвертий розділ виставки «Мистецький світ Шевченка» знайомить нас із художньою творчістю Тараса Григоровича. В останньому розділі книжкової виставки ви можете прочитати спогади сучасників про Шевченка, якій зумів передати у словесних і живописних творах свою палку любов до народу України і тривогу за її долю. У цих спогадах відтворюється живий і неповторний образ Тараса Григоровича, його чуйна і зворушлива душа, погляди й світогляд: «Я дуже щиро вас люблю: Шевченко у розповідях сучасників», С. О. Єфремов «Шевченкознавчі студії: науково-популярне видання», С. Цвілюк «Історична мудрість Великого Кобзаря», О. Забужко «Шевченків міф України», І. Меншиков «Поетичне слово Кобзаря» та низка інших творів.

Представлена виставка – далеко не повний перелік книг, що містяться в нашій бібліотеці. Змістовніше ознайомитися з бібліотечною «Шевченкіаною», поповнити свої знання ви можете, завітавши до міської бібліотеки.

Людмила Мідріган, завідуюча міською бібліотекою