Головна » «Заплету віночок, заплету шовковий» (фоторепортаж)

«Заплету віночок, заплету шовковий» (фоторепортаж)

26 квітня 2018 в 12:22 Переглядів: 776

19 квітня в актовій залі ЗОШ ІІ–ІІІ ст. відбувся виховний захід на тему: «Заплету віночок, заплету шовковий», який організувала керівник танцювального гуртка О. А. Скутельник. Чудово доповнювали свято пісні у виконанні учасників вокального гуртка– керівник О. В. Чайка. А дивовижний голос Анастасії Чабан, яка виконала акапельно пісню «Заплету я милому віночок», відтворивши справжню дію, коли дівчина сплела віночка своєму милому, який знаходиться на захисті Вітчизни, на Сході, зворушив усіх присутніх. Чудовим доповненням цього свята було представлено виставку віночків гуртка «Флористика» – керівник Л. В. Ковальчук, а також малюнки гуртка «Образотворча студія» – керівник О. В.Трофанюк.

Урочисто прикрашена зала, діти у святковому українському вбранні: вишитих сорочках, барвистих віночках, костюмах жовто-блакитних кольорів, змістовні хореографічні композиції… Від такого милого різнобарв’я душу наповнювала хвиля гордості за те, що ми, українці, – народ, який береже традиції та безмежно любить свою Батьківщину.

Цікавим та пізнавальним було це свято для усіх.

Одночасно з розповідями дітей, завдяки мультимедійній системі, глядачі мали змогу перегляду фотоілюстрацій, зокрема дізналися, що віночок, сплетений із квіточок і трав, оздоблений яскравими стрічками, — один із найдавніших українських символів. Наші предки усвідомлювали, що «головою» вони розуміють навколишній світ і впливають на нього, тому за допомогою головних уборів і вінків прагнули захистити себе від зурочення та інших злих чар, забезпечити добробут родини.

Із великою цікавістю присутні в залі дізнавалися про композиційний склад вінка: квіти та інші матеріали. Усього у вінку могло бути до 12 різних квіток, кожна з яких мала свій символ. Цей витвір мистецтва був книгою душі дівчини: мовою квітів вона виражала свої почуття, стан душі, події, які відбувалися в житті.

Не менше значення приділялося стрічкам (лєнтам, биндам): їх кольору, довжині, підбору. Дванадцять кольорів, кожен із яких був оберегом і лікарем, захищаючи волосся від чужого ока.

І в наш час вінок та його елементи збереглися у сучасному весільному обряді, особливо в сільській місцевості, як прикраса весільного поїзду, приміщень, домівок молодих, одягу. Це свідчить про невмирущість народних традицій та їхнє активне повернення у весільний обряд сучасних українців.

Народна етнічна спадщина — безцінний скарб кожного народу. Зневажливе ставлення до своєї багатовікової історії, її культури та традицій спричиняє культурний занепад нації і всього суспільства. А сучасні культура та звичаї, перестаючи живитись давніми народними джерелами, втрачають свій національний колорит і привабливість, перестають бути цікавою громадянам країни.

Наталя Глушко, директор Новодністровського БДТ

Фото Анастасії Жалюк