Головна » Велика Українська Хода дісталася до Новодністровська (фоторепортаж)

Велика Українська Хода дісталася до Новодністровська (фоторепортаж)

31 січня 2018 в 15:23 Переглядів: 814

Щоб силою думки, віри і молитви зупинити війну...

Піднесено-хвилююча патріотична акція, яка стартувала ще у 2014 році з Майдану Незалежності, відбулась у нашому місті 31 січня. Українські прапори, серед яких – Державні Прапори України, прапори міст та стяги, що побували на полях боїв на Сході нашої держави, направду вразили і до щему розхвилювали усіх, хто вийшов обідньої пори на Центральну алею міста.

Городяни різного віку привітала військовий волонтер Оксана Герасименко: «Сьогодні до Новодністровська завітали в гості більше 150 прапорів із різних міст України, прапори бойових підрозділів, прапори з прифронтових міст України, прапори Донецької, Луганської області, прапори, які приєднали матері в честь загиблих своїх дітей, що пішли захищати Україну. Ця велика українська хода пройшла всією Україною. У вашому місті на цій площі – не всі прапори. Близько одного кілометра стягів із усієї України знаходяться в музеях. Стометровий прапор зберігають у музеї Верховини Івано-Франківської області.

Щирими оплесками із неабияким хвилюванням новодністровці зустріли жінку в камуфляжі, котра із перших миттєвостей захопила аудиторію своєю натхненною промовою і вразила відвертою позицією справжнього патріота. «Ця українська акція народилась в моїх думках 25 лютого 2014 року, – розпочала гостя, – тоді я ще не знала, яке горе, яке лихо стукає у дім нашої неньки України. 14 вересня 2014 року на майдані Незалежності під час віче був підписаний перший прапор столиці, міста Києва, який і вирушив Україною. Мета акції – пройти всю Україну, пронести дух патріотизму, вшанувати пам’ять героїв Майданів, героїв російсько-української війни, і від міста до міста, від бригад до батальйонів приєднати прапори, на яких люди пишуть свої думки. Щоб силою думки, віри і молитви зупинити цю чуму, яка прийшла на нашу святу українську землю, бо думка і слово – це найсильніша зброя Всесвіту! Думки матеріалізуються, Бог читає наші думки, і чим більше світлих людей буде сконцентровано на світлих мріях, тим скоріше ми переможемо ворога, бо ми їх вже перемогли своєю духовністю, своїм інтелектом, своїми піснями, віршами, вишиванками. І я вірю, що вже скоро найголовніші люди в Україні – наші захисники, очистять нашу землю від бруду.

Ці прапори вже проїхали всю прифронтову територію, всю лінію фронту, в новорічну ніч 2016 року майоріли на передових позиціях Айдару під Горлівкою. 23 жовтня 2016 року ходою зі Сходу і через всю Україну прапори були підняті на найвищу точку України – Говерлу, щоб вище до неба, до Бога донести думки українців.

З цією маленькою, тендітною жіночкою Оксаною Герасименко, справжньою людиною військовим волонтером, ми проїхали увесь Луганський і Донецький напрямок: Красногорівка, Авдіївка, Мар’янка, Світлодарськ, Новолуганське. Минулого року – Щастя, станиця Луганська, через всю лінію фронту. І сьогодні ми будемо підписувати прапор вашого міста, на якому ви залишите думки, ваші мрії, а мета у нас одна – сильна, вільна та квітуча Україна! Слава Україні!

Наша рідна Україна – це наша мати, а чи можемо ми з вами залишити нашу матір тоді, коли вона хвора, тоді, коли їй тяжко, ніколи кожен із нас не відмовиться від своєї матері, яка його народила, так і ми в цей час не можемо відмовитись від нашої Батьківщини, бо іншої в нас немає, і будемо її завжди захищати!»

До численної колекції прапорів цієї днини додався і прапор Новодністровська, який передала волонтерам голова прес-служби Новодністровської міської ради Віта Пашковська, сердечно подякувавши цим двом жінкам за любов до рідної земля та справжню звитягу.

«Я радо приймаю цей прапор, – зізналася Катерина Валевська, – Новодністровськ був, є і завжди буде Україною! Ви – перше місто, яке розпочинає акцію у Чернівецькій області Я бачу перед собою світлих людей, світле майбутнє України, особливо молодь. Іще у 2012 році мені на думку прийшли такі слова – ще далеко до Майдану, коли об’єднаються люди-ліхтарики, у світі засяє сонце правди! Сьогодні ми долучаємо цей прапор і дуже сподіваємось, що ви залишите свої думки і прагнення, написавши побажання. Новодністровськ – за мир, Новодністровськ – за єдність, Новодністровськ підтримує тих патріотів, які залишилися на окупованих територіях, які дуже чекають Україну в себе вдома! Ми – з ними!»

Під патріотичні пісні та вірші й монологи городяни різного віку залишали свої побажання на прапорі міста, переглядали привезену волонтерами колекцію шевронів і притишено-схвильовано вчитувалися у написи, що залишали українці на стягах, зібраних у Великій українській ході. А ще – неодмінно мимоволі запитували себе: «А чи зміг би отак я? А що ж власне я зробила для омріяної перемоги?» Частіше б про це говорити кожному наодинці з собою, щиро і відверто!..

А між тим новодністровці таки запам’ятали цих надзвичайних жінок-волонтерів, чиї серця вистукують ритми української ПЕРЕМОГИ.

Інна ГОНЧАР

Фото – Ігор Лалак