Головна » «Від Різдва Христового до Йордану» (фоторепортаж)

«Від Різдва Христового до Йордану» (фоторепортаж)

24 січня 2018 в 11:43 Переглядів: 453

ХІ обласне театралізоване фольклорно-етнографічне свято відбулося 21 січня у Чернівцях у Музеї народної архітектури та побуту під відкритим небом. У цьому видовищному дійстві взяли участь професійні та понад 25 художніх аматорських колективів з усіх районів області та м. Чернівці, зокрема – завдяки сприянню відділу культури Новодністровської міської ради – і народний аматорський хор «Калина» під керівництвом Антоніни Камбур та акомпанемент Михайла Рожка.

Прикметно, що новодністровське калинове гроно на чолі з начальником відділу культури Альоною Присакар укотре відкривало урочисту ходу з очільниками влади краю, демонструючи свій репертуар у спільному великому колі Коляди, а згодом – у фольклорному дійстві на фестивальному полі «Небо і земля нині торжествують». Звичайно ж, те велелюддя, котре у родинному єднанні зібралося в атмо-сфері завершення новорічно-різдвяного циклу народних святкувань, вражало розмаїттям костюмів, традицій, пісенно-обрядової палітри. Тож зрозуміло, що недільна днина у сонячному усміхові яскраво і щедро відобразила багатогранність традицій зимових свят та продемонструвала розмаїття буковинського фольклору, усіляко віддзеркаленого у колядках, щедрівках, маланкових дійствах, йорданських піснях, етнографічній атрибутиці, народній музиці та ремеслах, танцях і костюмах.

Приємно, що новодністровська «Калина» помітно вразила слухачів незвичною для нашого регіону, але відомою на Волині, колядкою «Святая Варвара церкву збудувала...» – захоплено слухаючи її практично перший раз у житті (репетицію дорогою в автобусі не враховую!), радо вслухалася у щире подивування, а згодом і схвально-вдячні оплески інших учасників та гостей дійства.

І хоч виступ нашого калинового грона не уві-йшов до кола переможців (та і запрошували організатори хор для участі в урочистому відкритті свята), адже виборювали творчу першість саме фольклорні колективи та автентичні гурти, з якими класичному хору змагатись непросто, – новодністровці збагатились на видовищність та піднесеність, прикрасивши обласне театралізоване фольклорно-етнографічне свято «Від Різдва Христового до Йордану» своїми особливими калиновими мотивами.

…Після 12-годинної напрочуд емоційної мандрівки хористи, вийшовши з автобуса, залюбки подарували рідному місту хвилюючу волинську колядку «Святая Варвара церкву збудувала...», яка у вечорових зимових обіймах звучала особливо проникливо і зворушливо.

Інна ГОНЧАР

Фото Вадима РЕВУЦЬКОГО