Головна » Про роботу і здобутки у сфері культури міста за минулий рік (фоторепортаж)

Про роботу і здобутки у сфері культури міста за минулий рік (фоторепортаж)

14 лютого 2018 в 11:19 Переглядів: 534

31 січня у приміщенні Новодністровського історичного музею для підбиття підсумків за минулий, 2017 рік, зібралися керівники та працівники закладів культури міста на чолі із начальником відділу культури Альоною Анатоліївною Присакар. Від міської влади представником був керуючий справами виконавчого комітету Борис Юхимович Петрик, від Чернівецької ОДА – головний спеціаліст відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно Управління культури обласної державної адміністрації Ігор Анатолійович Сорокоумов.

Спочатку про роботу і здобутки відділу та підпорядкованих йому установ у загальному розповіла А. А. Присакар, яка очолює культуру міста від моменту створення відділу як окремої структурної одиниці міської ради, а це відбулося в червні 2016 р.

Пишатися місту енергетиків у галузі культури є чим, адже минулий рік ознаменувався низкою масштабних заходів, частина яких – міжнародного рівня. По-перше, це поїздка аматорського народного хору «Калина» разом із колективом БНТД «Молодіжний» «Троїсті музики» у Словаччину – на форум «Дні Ураїни в Кошице». По-друге, проведення грандіозного етнофестивалю у рамках святкування Дня міста «Дністер-фест». По-третє, проведення «Днів Словаччини у Новодністровську». Це поряд із організацією на високому рівні відзначення державних свят, ювілеїв творчих колективів, зустрічей, мітингів, виставок тощо. Попереду – теж неординарні заходи, як от поїздка навесні хору «Калина» на 1-ий Національний канал для участі в телепередачі «Фольк-music».

Такі суттєві зрушення були б неможливими без зацікавленості міської влади та відповідно додаткового фінансування. Так тільки на доукомплетацію сценічних костюмів хору «Калина» було витрачено майже 30 тис. грн, на участь у фестивальних заходах у м. Кошице (Словаччина) – 43 тис. грн, на дольову участь у проведенні «Дністер-фесту» – 85 тис. грн бюджетних коштів. Окрім того, було підвищено тарифні розряди педагогічним працівникам музичної школи.

Також одним із стимулюючих заходів розвитку культури є і стипендія міського голови, яку минулого року було присвоєно викладачу музичної школи Нілі Сергіївні Шахрей та учениці Катерині Рукавиці.

Вагомий внесок у розвиток культури міста здійснюється і за рахунок спонсорських коштів. До прикладу, минулого року було придбано частину приватної колекції старожитностей для міського музею вартістю 10 тис. грн.

Окрім того, Альона Анатолівна розповіла про реалізацію діючих профільних програм та положень, які були затверджені міською радою з моменту створення відділу культури. Це, зокрема, «Програма охорони, збереження пам’яток культурної спадщини та встановлення пам’ятників і меморіальних знаків у місті Новодністровськ на 2016–2020 роки». Так, теж завдяки спонсорській підтримці було встановлено меморіальні дошки загиблим воїнам АТО Сергію Корнецькому та Іллі Василашу, а також нашому знаному земляку – літератору та журналісту Івану Нагірняку. Відкритим поки залишається питання встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку, що теж включено до вищевказаної програми.

У рамках Програми «Сучасний кабінет комунального закладу Новодністровської музичної школи на 2017–2019 рр.» минулого року було придбано багатофункціональний принтер (11,7 тис. грн), плазмовий телевізор (11,5 тис. грн), 3 ноутбуки (усього за 26,8 тис. грн) та інше приладдя (пюпітри, струни тощо). До того ж у музичній школі була встановлена система сигналізації (24,6 тис. грн). А на косметичний ремонт кабінетів, коридору та концертної зали було витрачено майже 30 тис. грн.

Щодо Будинку народної творчості та дозвілля «Молодіжний» у 2017 р. вдалося дещо зміцнити його матеріальну базу – було придбано радіомікрофон та колонку (4,5 тис. грн), ростові ляльки Мікі Маус та Спанч Боб, які вже неодноразово додавали святковості міським заходам (9,8 тис. грн), вишиванки, сорочки, танцювальні костюми (на близько 11 тис. грн). Було зроблено косметичний ремонт концертної зали БНТД та частково фасаду будівлі (67,5 тис. грн).

За кошти відділу культури (10 тис. грн) були придбані вуличні гірлянди, що прикрашають Центральну алею міста.

Позитивний досвід уже мала реалізація Положення про надання платних послуг закладами культури: з великим успіхом у січні відбувся Новорічно-Різдвяний концерт.

А. А. Присакар зосередила увагу і на тому, що поряд із вагомими здобутками галузь культури має і проблеми. Одна з яких – це кадрове забезпечення: у маленькому містечку відчувається брак профільних фахівців клубної справи, концертмейстерів тощо. Бажає кращого і стан Будинку культури, концертної зали музичної школи. Великі надії на вирішення цих та інших дороговартісних питань керівник відділу покладає на соціальні кошти, адже, відповідно до рішення сесії міської ради, заклади культури міста внесені у перелік за Титулом будови Дністровської ГАЕС.

Про перемоги новодністровської обдарованої молоді на обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах розповіла директор музичної школи Наталя Єгорівна Мельник. В обласному виконавському конкурсі учнів – у відділі фортепіано ІІІ місце у Маргарити Пошак (викл. В. А.Волошина), ІV місце у Юлії Орновицької (викл. Г. С. Ковальчук); у відділі струнно-смичкових інструментів ІV місце у Альони Івасюк (викл. Л. К. Димитрюк); у класі баяну ІV місце у Олександра Бушовського (викл. М. В. Рожко); у класі цимбал ІІ місце у Дарії Сивак (викл. Р. В. Ридванська). В обласному конкурсі ансамблевої гри учнів-гітаристів ІІІ місце у дуету Ольги Худиківської та Іллі Юрчака (викл. Р. В. Ридванська), ІІІ місце у Єгора Перепічки та Костянтина Безбородова (викл. А. І. Дроган). На обласній теоретичній олімпіаді «Музичний ерудит» (предмет сольфеджіо) І місце у Катерини Рукавиці, ІІ – у Ксенії Рукавиці (викл. Н. С. Шахрей). Хор середніх класів (кер. О. П. Крайчак) виборов ІІ місце в обласному святі хорової музики, присвяченому, 140-річчю від дня народження М. Леонтовича. На VI Міжнародному конкурсі молодих виконавців «Подільський водограй» IV місце у Ольги Худиківської.

Усього в Новодністровській музичній школі станом на 1.09.2017 року навчалося 98 учнів.

Наступною звітувала завідуюча міської бібліотеки Людмила Олександрівна Мідріган, яка розповіла про проведені виставки книг, приурочені різним пам’ятним датам, а також про те, як у нашому місті прищеплюють любов до книги найменшим мешканцям міста. Також Людмила Олександрівна поділилась інформацією про книжкові новинки, які надійшли до міської бібліотеки. Загалом книжковий фонд складає майже 9,7 тис. примірників, а книговидача за 2017 р. – 13,7 тис., відвідувань – 6,4 тис.

Досить розлогою була доповідь директора міського історичного музею Галини Олександрівни Разгонюк, адже у її закладі протягом року відбувається багато виставок, творчих та тематичних зустрічей й інших заходів. Екскурсіями було охоплено більше тисячі осіб, ще 930 гостей відвідали публічні заходи. Фонд музею, який нещодавно відзначив своє 10-ліття, налічує майже 2 тис. предметів. Надзвичайно цікавими є й плани на майбутнє – створення природничого відділення в комплексі інсталяції «Ожівський острів» (виставки предметів археологічних розкопок у зоні Дністровських ГЕС і ГАЕС).

Щодо Будинку народної творчості та дозвілля «Молодіжний» було зазначено, що театральний колектив «Барвінок» та аматорський хор «Калина» підтвердили звання «Народний», до цього готується і «Бесарабська кварта». Поділились і тим, що відновив свою роботу танцювальний колектив нашого міста «Забава». А слайди презентації яскраво проілюстрували культурно-масові дійства, які відбулися протягом минулого року.

На завершення звіту Альона Присакар висловила усім працівникам культури вдячність за плідну працю.

А Ігор Анатолійович Сорокоумов підбив підсумки: «Хочу подякувати за сьогоднішню презентацію: вона була дуже змістовна, усе прозвучало сучасно, доступно і доповнило зміст тієї роботи, яку ви протягом року щодня здійснювали у місті та за його межами. Не перебільшуючи вагомості слів, хочу сказати, що ви є потужним форпостом культури в нашій області, яка у вас залишилась збереженою. Я бачу, що у вас є підтримка і рух уперед. Помітно, що у вас працюють люди, котрі відповідають займаним посадам і люблять свою роботу, адже тільки з любов’ю можна щось примножувати».

Закінчилась зустріч на приємній ноті – дипломами, подяками та грамотами Управління культури ЧОДА були відзначені народний аматорський хор «Калина» та окремо його чоловіча група і керівник А. А. Камбур, ансамбль викладачів музичної школи (кер. О. П. Крайчак), директор музичної школи Н. Є. Мельник та директор міського музею Г. О. Разгонюк.

Ігор Лалак, Юлія Леськова